Sport
Tifozët e Realit e duan Balen në pozitën e Marcelos ndaj Atleticos

Tifozët e Realit e duan Balen në pozitën e Marcelos ndaj Atleticos

Tashmë dihet se Marcelo është i suspenduar për ndeshjen kthyese të Real Madridit ndaj Atletico Madridit që zhvillohet të mërkurën në Santiago Bernabeu, dhe tashmë janë shtruar pyetjet se kush duhet ta zëvëndësojë atë në krahun e majtë të mbrojtjes.

De Gea i ka thënë "po" Realit

De Gea i ka thënë "po" Realit

Portieri i Manchester Unitedit, David De Gea, raportohet se i është përgjigjur pozitivisht transferimit në Real Madrid gjatë verës.


Ekonomi Kronika e Zeze

“Art – Aluminium”, 100 punësime në fabrikën e re në Fushë Kosovë

Është hapur fabrika për prodhimin e profileve të aluminit “Art –Aluminium” në Fushë Kosovë, e cila do të punojë për tregun e vendit dhe të jashtëm dhe ku do të punësohen rreth 100 punonjës. Është hapur fabrika për prodhimin e profileve të aluminit “Art –Aluminium” në Fushë Kosovë, e cila do të punojë për tregun e vendit dhe të jashtëm dhe ku do të

Shoqata e Qumështoreve të Kosovës i shkruan letër kryeministrit Mustafa

Shoqata e Qumështoreve të Kosovës i shkruan letër kryeministrit Mustafa

Importi i pakontrolluar i produkteve të qumështit rrezikon industrinë e prodhimit të qumështit. Për këtë alarmon Shoqata e Qumështorëve të Kosovës (SHQK), e cila përmes një letre të hapur i është drejtuar kryeministrit të Kosovës, duke kërkuar mbrojtjen e kësaj industrie, në të kundërtën rrezikohet të shuhen 40 mijë vende pune. Më poshtë lexojeni të plotë l

Qeveria e Kosovës ndan 2.6 milionë për shpronësimet tek aeroporti

Qeveria e Kosovës ndan 2.6 milionë për shpronësimet tek aeroporti

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që të bëhet pagesa prej 2 milionë e 600 mijë euro për procesin e shpronësimit të tokave afër Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës “ Adem Jashari”. Ministri i Zhvillimt Ekonomik, Blerand Stavileci tha se ky vendim është marrë me qëllim të sigurimit të rregullt të operimit dhe ofrimit të shërbimit të navigimit ajror dhe mundë

Vdes biçiklisti, goditet nga vetura

Vdes biçiklisti, goditet nga vetura

Një person ka vdekur si pasojë e goditjes nga një veturë më fshatin Dumnicë të komunës së Podujevës.

Vritet xhihadisti shqiptar në Siri, një tjetër plagoset

Vritet xhihadisti shqiptar në Siri, një tjetër plagoset

Xhihadistë të nisur nga Spezia e Italisë për të luftuar në Siri në radhët e ISIS, nën komandën e Abu Bakr al-Baghdadi dhe kundër qeverisë së Bassar al-Asad.

Prizren, ​zhduket Flurian Ymeri

Prizren, ​zhduket Flurian Ymeri

Policia e Prizrenit njofton se më datën 13 prill, Rahmi Ymeri nga Prizreni ka informuar Policinë se djali i tij Fluriani i lindur më 1986 është larguar nga shtëpia dhe deri më sot nuk është kthyer.

Lifestyle Magazina
Horoskopi zbulon kush me kë patjetër duhet të jetë, herë do kurdo!

Horoskopi zbulon kush me kë patjetër duhet të jetë, herë do kurdo!

Në astrologji ekzistojnë disa kombinime të shenjave të astrologjisë për të cilat njohësit e astrologjisë thonë që janë shembull i afshit dhe i emocioneve të mëdha dhe shembull i lidhjes e cila nuk mund të shmanget.

Ja koha më e mirë kur duhet të bëjmë seks

Ja koha më e mirë kur duhet të bëjmë seks

Hulumtuesit nga Universiteti i Kalifornisë së Jugut dhe Laboratorët Yahoo analizuan 16 miliardë mesazhe dhe email-e që na tregojnë se kur duhet të bëjmë një veprim apo akt të caktuar.

Kur e humbën virgjërinë disa prej yjeve të skenës?

Kur e humbën virgjërinë disa prej yjeve të skenës?

Për të gjithë kuriozët, se në ç’moshë e kanë bërë për herë të parë, rrëfehen Angelina Jolie, Kim Kardashian, Jessica Simpson, Adriana Lima, Johnny Depp, Brooke Shields dhe të tjerë të famshëm.

Edhe yjet e reja të miqësuara me ndërhyrjet plastike, ja ndryshimet (Foto/Video)

Nuk je e kënaqur me të pasmet, gjoksin, buzët, mollëzat, hundën, apo çfarëdo pjese tjetër të trupit?! Më nuk është brengë e as shqetësim. Fare thjeshtë mund të kthehesh në një figurë “seksi” dhe të “rrallë”. Kirurgjia estetike, njëra nga llojet e kirurgjisë plastike, është bërë një nga mjetet kryesore për zbukurimin e VIP-ave në mbarë botën. Bistur

Derbi i tifozeve seksi, kush fiton – Interi apo Milani? (Foto)

Derbi i tifozeve seksi, kush fiton – Interi apo Milani? (Foto)

Ndeshja Inter – Milan do të luhet ditën e diel, por ndërkohë ka nisur beteja mes tifozëve. Dy tifozet e mëposhtme janë speciale dhe kanë vendosur të luajnë një ndeshje futbolli në tavolinë duke matur forcat e lojtarëve blu dhe atyre të kuq, që në mënyrë simbolike përfaqësojnë lojtarët e Interit dhe Milanit. Ndeshja ka përfunduar me rezultatin dy me dy dhe

Loni Gashi vjen me “Higher” (Video)

Loni Gashi vjen me “Higher” (Video)

Këngëtari shqiptar, por që po kërkon famën në Britani dhe botë, Loni Gashi, ka publikuar projektin e ri të titulluar “Higher”. Kënga është publikuar në platformën Vevo dhe thuhet se do të transmetohet edhe në MTV. Kënga është punuar në muzikë nga Nurteel në studion e Elephant, teksa tekstin dhe melodinë e realizoi vet Loni. Loni Gashi njihet edhe për bashkëpu

Shendetesi


Teknologji telegrafi reklama
One Plus të hënën vjen me…?

One Plus të hënën vjen me…?

OnePlus do ta bëjë një prezantim zyrtar të hënën, më 20 prill. Prodhuesi tashmë i njohur e ka bërë këtë njoftim përmes llogarisë së saj zyrtare në Twitter.

Samsung planifikon të shesë 70 milionë njësi të Galaxy S6 dhe S6 Edge

Samsung planifikon të shesë 70 milionë njësi të Galaxy S6 dhe S6 Edge

Muajin e kaluar, analistët e industrisë parashikuan se Samsung do të shesë mbi 50 milionë njësi të Galaxy S6 dhe S6 Edge këtë vit, duke e bërë kështu duon e telefonave të Samsung më të suksesshmen në historinë e linjës së telefonave Galaxy S.

Rrjedhin detajet për fabletin e ri, LG Stylus

Rrjedhin detajet për fabletin e ri, LG Stylus

LG është duke e mbajtur një ngjarje mediale këtë muaj në të cilën do ta zbulojnë edhe modelin e ri të telefonit, LG G4, mirëpo tani po thuhet se në ngjarjen e njëjtë mund ta shohim edhe një model tjetër të pajisjes - LG Stylus LS770.

Përleshje të këtillë të qenve nuk keni parë kurrë (Video)

Përleshje të këtillë të qenve nuk keni parë kurrë (Video)

Kemi parë shumë përleshje të qenve, por ju sigurojmë si kjo e fundit, jo.

Rrëshqitja nëpër xhamat e qendrës tregtare, nuk doli të jetë argëtim për këtë të dehur (Video)

Rrëshqitja nëpër xhamat e qendrës tregtare, nuk doli të jetë argëtim për këtë të dehur (Video)

Zgjodhën të zbresin poshtë, nëpër pjesën e pjerrët të fasadës me xhama. Mirëpo, adoleshentët përfunduan me dhimbje të mëdha, pasi ranë nga një lartësi relativisht e madhe - nga ndërtesa që ndodhet në Kiev të Ukrainës.

Rrëzohet ushtari gjatë parakalimit të presidentit (Foto)

Rrëzohet ushtari gjatë parakalimit të presidentit (Foto)

Ndërkohë që të gjithë të tjerët, përfshirë edhe presidenten e vendit, të gjithë ministrat por edhe kolegët e tij rrinin “pip” në këmbë duke nderuar presidentin francez, ky ushtar duket se nuk ka më durim.

Bukuroshja
Nicola
Bukuroshi
Leandro
Fotohumor
A do të luash me mua?
 
Partnerët Medial:DukagjiniShkabaj

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2012 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Bajram Kelmendi Nr.35, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com 038-224-093

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.