Sport
Guardiola: Nuk ka më të mirë se Reali
POSTUAR: 9:39 / 24.04.2014

Guardiola: Nuk ka më të mirë se Reali

Robben: Prita më shumë nga Reali

Robben: Prita më shumë nga Reali

Anësori i Bayern Munich, Arjen Robben, thotë se ai ka pritur më shumë nga Real Madridi, pavarësisht se gjigantët spanjollë mposhtën bavarezët në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Ancelotti: Ritmi i ngadalshëm i Bayernit na ndihmoi

Ancelotti: Ritmi i ngadalshëm i Bayernit na ndihmoi

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, thotë se ritmi i ngadalshëm i kundërshtarit i ndihmoi skuadrës së tij të mposhtë Bayern Munichun me rezultat 1-0 në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Ekonomi Kronika e Zeze
Nipi ia jep dajës tokën e shtetit

Nipi ia jep dajës tokën e shtetit

Kryetari i komunës së Drenasit, Nexhat Demaku, e ka shpërblyer dajën e tij që ia “hijeshoi” qytetin për Vitin e Ri me bredhin më të shëmtuar në Kosovë.

Ish-ushtari që merret me bletari

Ish-ushtari që merret me bletari

Xhevdet Hasani nga Fshati Frashër i Madh i Komunës së Mitrovicës, është ish-pjesëtarë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), mirëpo ai nuk ka pasur fatin si shumë bashkëluftëtarë të tij, që të punësohet dhe të sigurojë një pagë për të mbajtur familjen e tij. Tash Hasani nga ushtaraku është bërë një bletarë, i cili siguron të ardhurat për familje nga mjalti që siguron nga shoqëritë e bletëve. Ai thotë se është i kënaqur me bujqësinë, por jo edhe me përkrahjen që i është ofruar. Në fillim për të nisur këtë veprimtari është përkrahur nga një organizatë ndërkombëtare si ish-pjesëtarë i UÇK-së.

Kanada kërkon punëtorë të kualifikuar, lehtëson mundësitë për migrim

Kanada kërkon punëtorë të kualifikuar, lehtëson mundësitë për migrim

Qeveria kanadeze paralajmëron se nga janari i vitit 2015 do të fillojë me ndarjen e vizave “express” që do t’ju mundësojnë punëdhënësve sa më shpejtë t’i plotësojnë vendet e punës me punëtorë të kualifikuar.

Rrëfehet shqiptari: Ish-të dashurën e vrava me thikë, ndërsa të fejuarin e saj me kabëll

Rrëfehet shqiptari: Ish-të dashurën e vrava me thikë, ndërsa të fejuarin e saj me kabëll

“E mbyta me një kabëll elektrik Mannina-n dhe më pas e varrosa në një shpellë”, ka deklaruar 29-vjeçari shqiptar, Dritan Demiraj, i cili akuzohej më parë për vrasjen e ish-bashkëjetueses së tij, Lidia Nusdorfi, e vrarë me thikë marsin e vitit të kaluar në stacionin e Mozzates në Itali. Tashmë shqiptari ka pranuar se ka vrarë edhe të fejuarin e Lidias, 30-vjeçarin nga Bolonja, Silvio Mannina.

Aktakuzë ndaj gazetarit Zeka dhe biznesmenit Rukolli

Aktakuzë ndaj gazetarit Zeka dhe biznesmenit Rukolli

Misioni i EULEX-it sot ka ngritur aktakuzë ndaj gazetarit Milaim Zeka dhe biznesmenit Rrustem Rukolli.

Konfiskohen rreth 22 kg substancë narkotike, arrestohet një i dyshuar

Konfiskohen rreth 22 kg substancë narkotike, arrestohet një i dyshuar

Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Narkotikë, më 22 prill 2014, ka realizuar një operacion policor, i cili ka rezultuar me arrestimin e një personi si dhe konfiskimin e 22 kilogramëve të substancës narkotike, e cila dyshohet të jetë e llojit marihuanë.

Lifestyle Magazina
Sa shpesh masturbojnë femrat

Sa shpesh masturbojnë femrat

Edhe pse shumica e femrave i shmanget bisedës rreth kësaj teme, një studim i ri ka treguar që nuk janë edhe aq të turpshme kur janë vetëm në krevat apo në shoqëri me partnerin.

Përse nuk është mirë të aktroni kur bëni seks!

Përse nuk është mirë të aktroni kur bëni seks!

Në dhomën e gjumit sinqeriteti është mënyra më e mirë, nëse është për t’i besuar një hulumtimi më të ri të bërë në Kanada. Në të vërtetë, hulumtimi i ri tregon se si njerëzit janë shumë të shkathët të zbulojnë se a po aktron orgazmën partneri apo partnerja, prandaj aktrimi nuk ka kurrfarë kuptimi.

Dita ideale e meshkujve? E pabesueshme sesa minuta dëshirojnë të bëjnë seks

Dita ideale e meshkujve? E pabesueshme sesa minuta dëshirojnë të bëjnë seks

Është fakt i njohur që meshkujve shpesh u shkon mendja te seksi. Një hulumtim më i ri britanik zbulon se sa minuta në ditë më me qejf do t’i kalonin në aktivitete seksuale.

Dani dhe të tjerët ikën me të drejtë dhe e dhanë mesazhin

Dani dhe të tjerët ikën me të drejtë dhe e dhanë mesazhin

Derisa në hapësirat mbarëshqiptare vazhdon debati rreth pjesëmarrjes së këngëtarit serb Zdravko Colic në “Kënga ime” dhe tërheqjes së Ramadan Krasniqit dhe këngëtarëve tjerë kosovarë nga ky spektakël si pasojë e këtij veprimi, tani debati ka marrë formën justifikuese për veprimin e bërë të Pandi Laços, së fundi edhe në emisionin ‘Opinion’ në mbrëmjen e 22 prillit, ku u organizua një panel, që më tepër la përshtypjen për të rehabilituar figurën e Pandi Laços sesa t’i japë fund këtij rrëfimi me kushtin që mos të përsëritet më.

Cara Delevingne e ka idolizuar Kate Mossin

Cara Delevingne e ka idolizuar Kate Mossin

Modelja britanike, Cara Delevingne, thotë se ajo ka admirim të madh për Kate Moss, teksa thotë se edhe e ka idolizuar.

Është e zjarrta Kim, por jo ajo që mendoni (Foto)

Është e zjarrta Kim, por jo ajo që mendoni (Foto)

Të gjithë mund të mendoni se bëhet fjalë për Kim Kardashian, por ndoshta po shihni një femër ndoshta më të bukur se ajo që mendoni.

Shendetesi
Teknologji telegrafi reklama
Apple publikon rezultatet financiare, rekordin e shitjeve të iPhone

Apple publikon rezultatet financiare, rekordin e shitjeve të iPhone

Apple i ka publikuar rezultatet finanaciare për vitin 2014, dhe ka njoftuar se të hyrat e kompanisë për këtë periudhë kanë arritur në 45.6 miliardë dollarë, shifër kjo e cila i ka tejkaluar pritjet e analistëve të industrisë të cilët kishin parashikuar shumën prej 43.5 miliardë dollarë.

Motorola shet 6.5 milionë telefona për tre muaj

Motorola shet 6.5 milionë telefona për tre muaj

Zëvendës drejtori i kompanisë Motorola, Rick Osterloh ka njoftuar se kompania e tij ka arritur të shesë 6.5 milionë njësi të telefonave mobil për tremujorin e parë të vitit 2014.

Zyrtarizohet modeli i ri i telefonit Android, OnePlus

Zyrtarizohet modeli i ri i telefonit Android, OnePlus

Sot është bërë prezantimi zyrtar i modelit më të ri të telefonit të mençur OnePlus, i cili bazohet në sistemin operativ Android dhe ndërfaqen e CyanogenMod. Duke i parë karakteristikat dhe çmimin e modelit të ri të telefonit, CyanogenMod, OnePlus është modeli i vetëm i Android i cili duhet ta mendoni për momentin.

Dëshmi se ‘Illuminati’ është gjithkund rreth nesh (Foto)

Dëshmi se ‘Illuminati’ është gjithkund rreth nesh (Foto)

Çdo ditë dëgjojmë për personalitete të ndryshme se janë pjesë e ‘Illuminatit’ dhe se me shenjat dhe simbolet e tyre e dëshmojnë këtë.

Tri lesbike martohen me njëra-tjetrën

Tri lesbike martohen me njëra-tjetrën

Martesat mes çifteve homoseksuale nuk janë më një risi në Shtetet e Bashkuara, ku numri i shteteve të federatës që e kanë njohur atë ka shkuar në nëntë.

Gjatë aktit ia përplasi kokën për muri të dashurës

Gjatë aktit ia përplasi kokën për muri të dashurës

Kur bëri seks për herë të parë, Gregg Carasona ia përplasi të dashurës së tij kokën për muri, natyrisht jo me qëllim, por shkaku i peshës së tij prej 200 kilogramësh.

Fotolajm
Një çift i sapomartuar duke u fotografuar afër barrikadave në pjesën pro-ruse Kramatorsk, në lindje të Ukrainës. Foto: Reuters
Një çift i sapomartuar duke u fotografuar afër barrikadave në pjesën pro-ruse Kramatorsk, në lindje të Ukrainës. Foto: Reuters
Bukuroshja
Ebri
Bukuroshi
Alex
Fotohumor
Arti me shalqi
 

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2011 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Bajram Kelmendi Nr.35, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com 038-224-093

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.