Aktuale
Dosjet sekrete britanike: Mehmet Shehu u stërvit në Spanjë për tortura e vrasje nga më mizoret
Mehmet Shehu, që qëndroi në krah të Enver Hoxhës për 40 vjet, ka qenë një nga udhëheqësit më të e...
Sport
Shaqiri të luajë një vit te Stoke?
POSTUAR: 23:38 / 5.07.2015

Shaqiri të luajë një vit te Stoke?

Reali po negocion shitjen e Ronaldos

Reali po negocion shitjen e Ronaldos

Real Madridi është duke bërë plane që ta shesë Cristiano Ronaldon në të ardhmen te kampioni francez, Paris Saint-Germain.

Tash Interi kërcënon Fiorentinan se do të ndërmarrë masa

Tash Interi kërcënon Fiorentinan se do të ndërmarrë masa

Interi ka reaguar ndaj akuzave të Fiorentinas rreth Mohamed Salah, me ç’rast Viola i kërcënoi me padi Nerazzurrët.


Ekonomi Kronika e Zeze

Viti i kaluar ishte më i kushtueshmi për Qeverinë – përkundër gjashtë muajve në ngërç (Video)

Viti i kaluar ka qenë më i kushtueshmi për buxhetin e vendit, kur bëhet fjalë për shpenzimet në telefoni mobile, pavarësisht që gjysma e tij kaloi në bllokadë, raporton KTV. E shuma të mëdha të parasë publike kanë shkuar edhe për mëditje, karburante e dreka, por përgjegjësi nuk është dhënë. Vetëm në telefoni mobile vitin e kaluar janë shpenzuar 145 mijë euro,

Komunarët e Prizrenit prioritet e kanë të hanë me paratë e shtetit (Video)

Komunarët e Prizrenit prioritet e kanë të hanë me paratë e shtetit (Video)

Komunarët prizrenas e kanë me rëndësi ushqimin, i shpenzuan 112 mijë euro të shtetit Qeverisja Komunale e Ramadan Mujës, e ka prioritet të ushqyerit mirë. Këtë e tregon edhe raporti i Auditorit, ku gjatë vitit të kaluar kjo Komunë i ka shpenzuar më shumë se 111 mijë e 878 euro në dreka, raporton KTV. Vetëm për një ditë, sipas raportit, zyrtarët komunalë i kanë h

Kosova do të nënshkruajë marrëveshje financiare prej afro 70 milionë euro

Kosova do të nënshkruajë marrëveshje financiare prej afro 70 milionë euro

Qeveria e Kosovës do të nënshkruajë gjatë këtij muaji marrëveshjen financiare IPA 2014 me Komisionin Evropian, që kap vlerën prej afro 70 milionë euro, të cilat programohen nga Ministria e Integrimit Evropian. Kjo marrëveshje, sipas përfaqësuesve të Qeverisë do t’i sjellë përfitime direkte Kosovës në shumë sektorë zhvillimorë. Ministri për Integrim Evropian, Bek

Merren në pyetje të akuzuarit e grupit terrorist italo-shqiptar

Merren në pyetje të akuzuarit e grupit terrorist italo-shqiptar

Në qytetin e Milanos të dielën u zhvillua procesi i marrjes në pyetje për katër personat e arrestuar në Itali, si pjesëtarë të celulës terroriste italo-shqiptare.

Retro: Si u vra mizorisht 13-vjeçari Agim Lera nga Sokol Mjacaj dhe vëllezërit Kodra më 2010.

Retro: Si u vra mizorisht 13-vjeçari Agim Lera nga Sokol Mjacaj dhe vëllezërit Kodra më 2010.

Në shtator të 2010, Sokol Mjacaj është arrestuar nga Policia e Shkodrës për përfshirjen e tij në vrasjen e 13-vjeçarit Agim Lera. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Pjollë të komunës Shalë dhe në masakrimin e fëmijës ishin përfshirë edhe dy vëllezërit, Besnik dhe Edmond Kodra.

Kjo është deklarata e plotë e vrasësit të turistëve çekë! (Video)

Kjo është deklarata e plotë e vrasësit të turistëve çekë! (Video)

Sokol Mjacaj ka pranuar vrasjen e dy turistëve çekë pas marrjes në pyetje nën cilësinë e të dyshuarit. Mjacaj u mor në pyetje nga prokurorë dhe oficerë të Policisë Gjyqësore, ku nuk ka rrëfyer për persona të tjerë bashkëpunëtorë.

Lifestyle Magazina
Seksi i mëngjesit- ilaç për gjithçka

Seksi i mëngjesit- ilaç për gjithçka

Mos e shtyni alarmin – seksi i mëngjesit të hershëm përmirëson imunitetin, ngrit disponimin, rrit pjellorinë, pastron tenin, forcon flokët dhe redukton rrezikun nga sëmundjet e zemrës.

Frizura të çrregullta, hit i kësaj vere: 5 top boho variante!

Frizura të çrregullta, hit i kësaj vere: 5 top boho variante!

Është rasti vërtetë që të shndërroheni në boho princeshë dhe në flokët tuaj të provoni frizura sharmante, të cilat më mirë duken kur asnjë qime nuk është në vendin e vet.

Hap pas hapi drejt vetësigurisë dhe dashurisë

Hap pas hapi drejt vetësigurisë dhe dashurisë

Gjithmonë vrisni mendjen se çfarë kanë më shumë femrat tjera që i bëjnë meshkujt të vrapojnë pas tyre. Përgjigjja është shumë e thjeshtë: Asgjë. Ato nuk janë më të bukura se ti, nuk janë më inteligjente, nuk janë aspak më joshëse, por dinë se si të vënë trurin e tyre në punë.

Ajo shkroi hitin “Monster”, por ende s’është takuar me Eminemin dhe Rihannan

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha, që ka shkruar tekstin e këngës “The Monster” të Eminemit dhe Rihannas (në vitin 2013), ka treguar se akoma nuk i ka takuar dy këngëtarët e famshëm. Ajo kishte pasur një mundësi të takohej me Rihannan në qendrën “Saks”, ku Rexha punonte. “Isha shumë e lumtur, por ajo nuk më foli. Është OK-sepse ajo kishte botën e vet”, ka

Afërdita me bikini shijoi motin e mirë (Foto)

Afërdita me bikini shijoi motin e mirë (Foto)

Rrjetet sociale vazhdojnë të shfrytëzohen në masë të madhe edhe nga yjet tona, për të qëndruar sa më aktualë për fansat e tyre. Krahas njoftimeve për karrierën, të famshmit publikojnë postime dhe fotografi nga përditshmëria e tyre, por edhe nga momentet e bukura që kalojnë. Këngëtaret dhe modelet jo rrallëherë publikojnë fotografi për të vënë në pah edhe bu

Etnon dhe Sinani, kalojnë një milion (Video)

Etnon dhe Sinani, kalojnë një milion (Video)

Vazhdon të jetë mjaft i pëlqyer bashkëpunimi i reperëve të grupit Etnon me Sinan Vllasaliun. Kënga e titulluar “Falma një jetë” tashmë është shndërruar në hit dhe i janë dashur vetëm dhjetë ditë që të kalojë shifrën prej një milion shikimesh në YouTube. Kënga e re është vetëm vazhdim i suksesit të Etnon që prej se iu rikthyen muzikës. Kujtojmë që xhir

Shendetesi


Teknologji telegrafi reklama
iPhone 6S dhe 6S Plus në shitje prej 18 shtatorit?

iPhone 6S dhe 6S Plus në shitje prej 18 shtatorit?

Dy modelet e reja të telefonave të Apple, dyshja iPhone 6S përbëjnë pajisjet më të përfolura dhe më të pritura në treg këtë vit.

OnePlus 2 vjen me trup të metaltë!

OnePlus 2 vjen me trup të metaltë!

Interneti është mbushur me thashethemet e shumta për OnePlus 2, ndërsa lansimi zyrtar i këtij modeli të ri të telefonit pritet të vijë brenda pak javësh.

BlackBerry Venice, një super model i telefonit në Android?

BlackBerry Venice, një super model i telefonit në Android?

BlackBerry thuhet se është duke e përgatitur modelin e saj të parë të telefonit në sistemin operativ Android, dhe sipas raporteve të ndryshme mediale pretendohet se ky model do të vijë me dizajn të jashtëzakonshëm.

Festimi i hershëm ia humbi shansin për fitore (Video)

Festimi i hershëm ia humbi shansin për fitore (Video)

Pa e ditur sigurt se keni fituar, mos e nisni festimin, meqë mund të zhgënjeheni keq.

A është kjo mënyra më e pazakontë e përkujtimit të të ndjerit në gazetë?

A është kjo mënyra më e pazakontë e përkujtimit të të ndjerit në gazetë?

Shpesh mbase keni lexuar fjalë të tepërta nëpër përkujtimet e të vdekurve në gazetë, por rasti i Douglas Legler është krejt tjetër.

Eci një kilometër në gjumë!

Eci një kilometër në gjumë!

Maria Lord ka bërë më shumë se një kilometër rruge për të shkuar në det, ndërkohë që ishte në gjumë.

Bukuroshja
Jodie
Bukuroshi
Alberto
Fotohumor
Thuaj se nuk ka vend tjetër ku të qëndrojë...
 
Partnerët Medial:DukagjiniShkabaj

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2012 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Bajram Kelmendi Nr.35, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com 038-224-093

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.