Sport
Humbja e Lazios, Tare fajëson gjyqtarin
POSTUAR: 8:51 / 30.11.2015

Humbja e Lazios, Tare fajëson gjyqtarin

Allegri: Kemi rikuperuar pikë të rëndësishme

Allegri: Kemi rikuperuar pikë të rëndësishme

Pas fitores ndaj Palermos, Massimiliano Allegri është shprehur i kënaqur për rezultatet e Bianconerëve në javët e fundit.

Karriera e Bryant mbyllet në fund të sezonit

Karriera e Bryant mbyllet në fund të sezonit

Legjenda e basketbollit, Kobe Bryant, ka njoftuar se ky do të jetë sezoni i tij i fundit si lojtar aktiv.


Ekonomi Kronika e Zeze
AKB nis javën e biznesit Kosovar 2015

AKB nis javën e biznesit Kosovar 2015

Aleanca Kosovare e Bizneseve (AKB), do të bëjë sot hapjen solemne të “Javëve të Biznesit Kosovar 2015”. Ky projekt i cili tashmë është bërë tradicional organizohet për herë të 13-të. Sipas njoftimit të AKB-së, ky projekt ka ndikuar pozitivisht në rritjen e vlerave ekonomike dhe mirëqenies sociale në Kosovë duke nxitur zhvillimin e prodhimtarisë vendore dhe zhvil

1 muaj pritje për të hyrë në testin për patentë-shofer

1 muaj pritje për të hyrë në testin për patentë-shofer

Në qendrën për patentë-shofer, në Prishtinë, ka disa muaj që qytetarët të cilët aplikojnë për testin me shkrim, po presin deri në 1 muaj për t’iu nënshtruar këtij testi. Në këtë qendër në vazhdimësi po shkelet rregullorja dhe ligji i cili e përcakton se afati 3 ditor është minimal që kandidati duhet të presë. Erolinda Kelmendi, e cila ka paraqitur provimin d

Muller: E kuptojmë gjendjen në Kosovë, por mos ikni nga vendi juaj

Muller: E kuptojmë gjendjen në Kosovë, por mos ikni nga vendi juaj

Në praninë e Ministrit gjerman Gerd Muller, si dhe shumë ministrave nga Kosova, në Berlin u mbajt Forumi ekonomik gjermano-kosovar. Interesimi për investime ekziston, por edhe mosbesimi. Në veçanti prej vitit 2008, pas shpalljes së pavarësisë, Gjermania ka raporte shumë të ngushta me Kosovën. Por këto raporte kanë qenë të mira edhe më parë, u nënvizua që në fillim t

Autopsia e grupeve kriminale shqiptare dhe bashkëpunimi i tyre me serbët

Autopsia e grupeve kriminale shqiptare dhe bashkëpunimi i tyre me serbët

Në autopsinë e grupeve kriminale në Shqipëri, jepen detaje nga dosjet penale, armatimi dhe niveli arsimor i pjesëtarëve të këtyre grupeve. Ajo që bie në sy në këtë analizë është fakti se grupet kriminale shqiptare, kur është fjala për fitime, nuk kanë skrupuj për të bashkëpunuar edhe me grupe kriminale serbe, pavarësisht qëndrimeve gjeopolitike, apo folklorizmave patriotik

Shqiptari i Kosovës, theret nga bashkatdhetari i tij në qafë

Shqiptari i Kosovës, theret nga bashkatdhetari i tij në qafë

Pasditen e të shtunës, më 28 nëntor, në Asbach-Bäumenheim (landi i Bavarisë) të Gjermanisë, një kosovar 36 vjeç ka marrë plagë të rënda me thikë në qafë, duke u përballur me rrezik për jetën. I dyshuar për këtë plagosje është një kosovar tjetër i moshës 34-vjeçare, i cili i është dorëzuar gjyqtarit hetues.

Gjakovari shkëmben skena erotike në “Skype”, shantazhohet nga një femër me 5.000 euro

Gjakovari shkëmben skena erotike në “Skype”, shantazhohet nga një femër me 5.000 euro

Një banor i Gjakovës ka raportuar dje në Policia pasi që ka shkëmbyer me “Skype” materiale erotike me një femër të panjohur, e njëjta e ka shantazhuar me pesëmijë euro që të mos i publikojë të njëjtat.

Lifestyle Magazina
E ëmbël, seksi, e mrekullueshme: Ja çka vërtet çfarë kuptimi kanë kur ju thotë kështu një mashkull!

E ëmbël, seksi, e mrekullueshme: Ja çka vërtet çfarë kuptimi kanë kur ju thotë kështu një mashkull!

Ka disa fjalë me të cilat femrat nuk dëshirojnë të përshkruhen, aq më parë nga meshkujt të cilëve u pëlqejnë. Ja çka vërtet u kalon nëpër kokë meshkujve kur ju thonë që jeni e ëmbël, seksi apo e mrekullueshme.

 Tetë propozime mode për dimër: Ngrohtë, komoditet dhe elegancë!

Tetë propozime mode për dimër: Ngrohtë, komoditet dhe elegancë!

Kur temperaturat bien nën zero gradë, koha është për gardërobë dimri.

Gigi Hadid, e përkryer me veshje elegante

Gigi Hadid, e përkryer me veshje elegante

Gigi Hadid është pa dyshim modelja e momentit, që ka rrëmbyer gjithë vëmendjen duke u shndërruar në një nga modelet më të kërkuara në pasarelat ndërkombëtare.

Edhe Britney është fanse e Adele (Video)

Edhe Britney është fanse e Adele (Video)

Këngëtarja britanike, Adele, ka vazhduar me thyerjen e rekordeve me albumin e saj të ri dhe hitin “Hello”. Përpos fansave në gjithë botën që po e dëgjojnë këtë këngë, duket se edhe artistë të famshëm botërorë janë duke përkrahur sukseset e saj. Artistja e famshme amerikane, Britney Spears, ka shfrytëzuar Instagramin për të treguar se sa shumë i pëlqen kënga

Këngëtari britanik performoi në Tiranë

Këngëtari britanik performoi në Tiranë

Ashtu siç pritej, artisti i njohur britanik, John Newman, ka mbërritur në Tiranë për të performuar përpara publikut shqiptar. 25-vjeçari që kryeson top listat britanike, pak përpara se të këndonte “Love me again”, apo hite të tjera në sheshin “Skënderbej”, ka dhënë një intervistë ekskluzive për Top Channel. “Përshëndetje Shqipëri! Është

Ari Blue vjen e nxehtë në klipin “Hajde ma ngat” (Video)

Ari Blue vjen e nxehtë në klipin “Hajde ma ngat” (Video)

Këngëtarja e re shqiptare, Ariana Plakiqi, e njohur si Ari Blue, ka lansuar këngën e saj të re “Hajde ma ngat”. Tekstin e këngës e ka shkruar reperi ferizajas 2Ton, ndërsa për muzikën është përkujdesur Alandy. “Max Production” ka realizuar videoklipin e këngës, transmeton koha.net. “Hajde ma ngat” është kënga e dytë e publikuar nga Ari Blue. Ajo më herët

Shendetesi


Teknologji telegrafi reklama
Oppo R7s me 4GB RAM vjen edhe në Evropë

Oppo R7s me 4GB RAM vjen edhe në Evropë

Modeli i ri i telefonit i cili tashmë është në dispozicion në Azi, Oppo R7s së shpejti do të ofrohet edhe në SHBA dhe Evropë, poashtu.

Acer Chromebook 11” kushton vetëm 95 dollarë

Acer Chromebook 11” kushton vetëm 95 dollarë

Modeli i laptopit të Acer me 11” i linjës Chromebook aktualisht është duke u shitur në Amazon për vetëm 94.99.

Shitje rekorde nga telefonat mobil për Black Friday!

Shitje rekorde nga telefonat mobil për Black Friday!

Adobe ka lëshuar të dhënat e saj vjetore për shitjet online të realizura në ditën më të madhe tregtare të vitit, të “premten e zezë” (Black Friday) dhe Ditën e Falenderimeve, duke treguar se këtë vit kishte rritje rekorde në shitjet online nga pajisjet mobile.

Shikoni këtë video dhe mos e humbni më kurrë lojën me ikse dhe rrathë (Video)

Shikoni këtë video dhe mos e humbni më kurrë lojën me ikse dhe rrathë (Video)

Ata që janë të dobët në këtë lojë, duhet të bazohen nga shembujt e thjeshtë që duhet të ndiqen, për të fituar apo mos humbur.

Vallëzimi i gjyshit në festivalin e muzikës elektronike (Video)

Vallëzimi i gjyshit në festivalin e muzikës elektronike (Video)

Në Holandë është zhvilluar Edit Festival. Në mesin e shumë të rinjve, ka qenë edhe një 83-vjeçar, që e ka zgjuar vëmendjen e të gjithëve.

Trupi i Mbretëreshës Nefertiti, dyshohet të jetë nën varrin e Tutankhamunit

Trupi i Mbretëreshës Nefertiti, dyshohet të jetë nën varrin e Tutankhamunit

Egjiptologët besojnë se e kanë gjetur trupin e shumëkërkuar të mbretëreshës Nefertiti, që dyshohet të jetë njerka e djaloshit-mbret Tutankhamun.

Bukuroshja
Nicole
Bukuroshi
Will
Fotohumor
U rrëzova? Jo, kjo ishte e qëllimtë...
 
Partnerët Medial:DukagjiniShkabaj

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2012 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Bajram Kelmendi Nr.35, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com 038-224-093

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.