Aktuale
Rrëmbyesit e gjermanes në Tiranë janë nga Kosova (Video)
(E plotësuar) Mediat shqiptare raportojnë se pengmarrësit e gjermanes Katerina Erektel, janë nga Kosova.
Sport
Henry: Chelsea mund ta fitojë tripletën
POSTUAR: 23:17 / 1.03.2015

Henry: Chelsea mund ta fitojë tripletën

Bocchetti: Milani mund të luajë në Evropë

Bocchetti: Milani mund të luajë në Evropë

Mbrojtësi i Milanit, Salvatore Bocchetti, se skuadra e tij mund të kualifikohet në Evropë, përkundër barazimit pa gola ndaj Chievos.

A mbeti kush pa e ndalur Realin? (Video)

A mbeti kush pa e ndalur Realin? (Video)

Villarreali është shtuar në rradhën e skuadrave që kanë ndalur këtë sezon Real Madridin, pasi që “Nëndetësja e Verdhë” ka arritur të nxjerrë një barazim me rezultat 1-1 në Santiago Bernabeu.


Ekonomi Kronika e Zeze

A janë prodhuesit apo tregtarët më të favorizuar?

Shoqatat ekonomike në Kosovë po kritikohen nga ekspertë të çështjeve ekonomike dhe përfaqësues të kompanive se nuk po mbrojnë aq sa duhet interesat e bizneseve prodhuese. Deri më tani, thonë ata, këto shoqata ekonomike në Kosovë nuk kanë arritur që t’i shtyjnë autoritetet e Kosovës të miratojnë pakot fiskale të cilat do të ishin në favor të prodhuesve dhe jo tr

Kosova “nuk diti” t’i shfrytëzojë fondet ndërkombëtare

Kosova “nuk diti” t’i shfrytëzojë fondet ndërkombëtare

Pas shpalljes së pavarësisë në vitin 2008, Kosova është anëtarësuar në disa mekanizma financiarë ndërkombëtarë, kurse përpjekjet vazhdojnë edhe për anëtarësime në organizata të ndryshme rajonale dhe ndërkombëtare. Në maj të vitit 2009, Kosova ishte bërë anëtare e Fondit Monetar Ndërkombëtar, (FMN) kurse në qershor po të këtij viti u pranua edhe në Bankën

Këto janë super benefitet që gëzojnë deputetët

Këto janë super benefitet që gëzojnë deputetët

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, krahasuar me qeveritarët, nuk shpenzojnë shumë për udhëtime zyrtare, por sa u përket mëditjeve nuk mbeten shumë keq. Përveç pagave dhe mëditjeve të mëdha deputetët e Kuvendit të Kosovës, nga buxheti ata shpenzojnë edhe për udhëtime zyrtare, me ç’rast përveç shpenzimeve për akomodim, ata marrin edhe mëditje të majme. Çështja

Shqiptari përdorte gruan dhe vajzat për traikim të heroinës

Shqiptari përdorte gruan dhe vajzat për traikim të heroinës

Një bandë e trafikimit të drogës, e drejtuar nga një shqiptar, është shkatërruar nga policia greke. 36-vjeçari shqiptar, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, u arrestua bashkë bashkëshorten dhe dy vajzat e tyre. Në pranga kanë rënë edhe nëntë shtetas të tjerë, me kombësi rome dhe greke.

Rrëmbyesit e gjermanes në Tiranë janë nga Kosova (Video)

Rrëmbyesit e gjermanes në Tiranë janë nga Kosova (Video)

(E plotësuar) Mediat shqiptare raportojnë se pengmarrësit e gjermanes Katerina Erektel, janë nga Kosova.

Lufta kundër narkotikëve në Kosovë: 16-20-vjeçarët, përdoruesit më të mëdhenj të marihuanës

Lufta kundër narkotikëve në Kosovë: 16-20-vjeçarët, përdoruesit më të mëdhenj të marihuanës

Sipas Kombeve të Bashkuara, rreth 200 milionë njerëz në botë përdorin substanca narkotike. Në Kosovë, ndonëse nuk ka statistika të sakta, thuhet se rreth pesëmijë persona janë përdorues të rregullt të substancave narkotike, derisa të tjerë që abuzojnë me këto substanca janë rreth 20 mijë persona.

Lifestyle Magazina
Jo guaca deti, por këta janë afrodiziakët që premtojnë seks të paharrueshëm

Jo guaca deti, por këta janë afrodiziakët që premtojnë seks të paharrueshëm

Guacat, ushqimi djegës, avokado dhe shpargulli janë afrodiziakë të njohur, gjoja ju mbajnë zgjuar tërë natën. Dr. Ferguson Charity, nga Britania, thotë që këtë problem me sukses mund ta zgjidhni pikërisht me mënyrën e të ushqyerit.

Poza e seksit për vikend: A e keni provuar Merimangën?

Poza e seksit për vikend: A e keni provuar Merimangën?

Pozë në të cilën trupat janë të gërshetuar në rrjetën seksi të merimangës ju mundëson kontaktin me sy, të cilat me siguri mund të jenë afrodiziak...

Bima Feng shui, e cila sjell para: Si ta kultivoni këtë krasulë në shtëpi!

Bima Feng shui, e cila sjell para: Si ta kultivoni këtë krasulë në shtëpi!

Këtë bimë ekspertët e shpjegojnë sikur pothuajse çdo bimë të bukur, të gjelbër,vibruese që mund të sjellë para, sepse esenca është në energji të mirë të cilën ajo e prodhon, Mirëpo, kjo është njëra ndër bimët më të njohura, e cila, sipas besimeve, sjell para.

Kallashi pëson lëndim të rëndë (Foto)

Këto janë këmbët e Kallashit. Lëndimin që e mori në mbrëmjet e fundit, e bënë që ajo t’i nënshtrohen tretmanit mjekësor dhe t’i anulojë disa mbrëmje të ardhshme, për të cilat ka ftesa të shumta gjithandej të rezervuara me javë përpara. Kallashi tregon për Kosovaren se lëndimet i ka pasur edhe më herët, por ka ndjerë keqardhje t’i anulojë mbrëmjet, tek

Unikkatili NUK performon në ndeshjen Shqipëri – Serbi

Unikkatili NUK performon në ndeshjen Shqipëri – Serbi

Reperi shqiptar, Unikkatili, është spekuluar se do të performojë para ndeshjes Shqipër – Serbi që zhvillohet në tetor të këtij viti, por sa është e vërtetë kjo? Faqe jo serioze në Facebook dhe portale të ndryshme kanë raportuar se Unikkatili do të performojë para ndeshjes ndaj Serbisë. Megjithatë, ky lajm duket të jetë vetëm një spekulim i radhës që është

“So Help Me God” quhet albumi i West

“So Help Me God” quhet albumi i West

Kanye West ka shfrytëzuar rrjetin social Twitter për të njoftuar fansat e tij me titullin e albumit të tij të ri. Albumi i tetë me radhë i këtij reperi quhet “So Help Me God” dhe është vazhdim i albumit të vitit 2013, “Yeezus”, transmeton Koha.net. Muajin e kaluar, këngëtari pati njoftuar se albumi ishte përfunduar rreth 80 për qind dhe se lansimi i tij do të jet

Shendetesi


Teknologji telegrafi reklama
HP Spectre x360 një rival serioz i Apple MacBook Pro

HP Spectre x360 një rival serioz i Apple MacBook Pro

Laptopi më i ri nga HP, Spectre x360 është përpjekja më e re direkte e kompanisë të garojë me laptopët e famshëm të Apple, MacBook Pro, si dhe linjën e laptopëve të Lenovo’së, serinë Yoga Pro.

Microsoft nesër del me dy telefona në Windows Phone

Microsoft nesër del me dy telefona në Windows Phone

Është ditur edhe më herët se Microsoft do të zbulojë më shumë për Windows 10 në Kongresin Botëror Mobil, por sot gjatë ditës në faqen e saj aksidentalisht janë postuar detajet për dy modelet e reja të telefonave të saj të cilët do ti bazojë në sistemin e saj operativ.

HTC One M9 prezantohet para kohe nga BestBuy

HTC One M9 prezantohet para kohe nga BestBuy

Modeli më i ri i telefonit të HTC në Android, One M9, është prezantuar para kohe nga rrjeti i madh amerikan i shitjeve me pakicë, BestBuy.

Vishen si majmun e banane, ofendojnë në baza racore (Video)

Vishen si majmun e banane, ofendojnë në baza racore (Video)

Derisa po zhvillohej një lojë basketbollistike, në kolegjin Holy Spirit në New Jersey, një nxënës është veshur si majmun, ndërsa një tjetër në krah ishte i veshur si banane.

Shkëputet guri gjigant nga shkëmbi: Bie në rrugë, bllokon turistët (Video)

Shkëputet guri gjigant nga shkëmbi: Bie në rrugë, bllokon turistët (Video)

Mijëra pushues kanë mbetur të bllokuar Alpet franceze, pasi rruga është bllokuar nga një gurë që është shkëputur nga shkëmbi.

Zbulohet enigma e fustanit të mistershëm! (Foto)

Zbulohet enigma e fustanit të mistershëm! (Foto)

Do të më pëlqente që t’i jepja përgjigje kësaj enigma të madhe, duke ju thënë se ngjyra e fustanit është e kaltër dhe e zezë, e absolutisht jo i bardhë dhe ngjyrë ari, thotë Michelle Bustock, stilistja e Roman Originals.

Bukuroshja
Vita
Bukuroshi
Tim
Fotohumor
Relaks
 
Partnerët Medial:DukagjiniShkabaj

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2012 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Bajram Kelmendi Nr.35, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com 038-224-093

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.