Së shpejti rubrika Fun me version të ri. Argëtohu i pari me rubrikën e re.
 
Kuriozitete
 

Rrënqethëse: Luanesha vret nënën shimpanzë, por shikoni çfarë bëri me foshnjën e saj (Foto)

Fotografët, Evan Schiller dhe Lisa Holzwarth, ishin dëshmitarë të një ngjarje të jashtëzakonshme në një udhëtim të tyre në veri të Botsëanas, ku ata janë përballur me një grup të madh prej 30-40 shimpanzash kaotike që po ndiqeshin nga një tufë e luanëve.


   
 

Nevojën në nevojtore

Kanë qenë të shumta mënyrat e vetëdijesimit, për mos kryerjen e nevojës së madhe nëpër ...
 
 

SHKELM-fie

Trendi i të bërit fotografi ‘selfie’ mund të jetë i rrezikshëm dhe këtë e ka mësuar m...
 
 

Qeni ‘adopton’ macen

Është një dyshe jo e zakonshme, por ndodhë që qeni dhe macja, të bëhen shokë të pandashëm.
 
 

“I xhelozoj shqiponjat”

Si një person që adhuron zogjtë dhe sportet ekstreme, Jonathan Marshall lëshohet çdo ditë nga lartës...
 
 

E çuditshme: Mumia e mallkuar që vrau secilin që e preku!?

Më 1860, pesë të diplomuar nga Oksfordi vendosën të shkojnë në Egjipt. Kur u kthyen në vendlindje...
 
 

Vdekja misterioze e Schneiderit dhe zhdukja e dosjes së tij për UFO-t (Video)

Philip Schneider ishte gjeolog dhe inxhinier i Qeverisë amerikane, i përfshirë në ndërmarrjen e eksplodimeve n&e...
 
 

Fluturat që do të ‘shëtisin’ botën

Fluturat e kaltra nga metali, që janë krijuar nga artisti Tasha Lewis, do të ‘fluturojnë’ nëpër...
 
 

Aeroplanët e së ardhmes në formë të kafshës?

Prej dinosaurit e delfinit, e deri te pula janë format e ndryshme natyrore, në të cilat është bazuar artisti, p&...
 
 

Vajza (12) dhe djali (13) bëhen prindër

Fundjavën e kaluar në Britani të Madhe, një vajzë 12-vjeçare lindi një vajzë, e cila ishte &ldq...
 
 

Zogu ‘vrasës’ shëtitet i lirë

Një zog shumë i rrezikshëm i Amerikës Jugore, që me një të gërvishtur mund të nxjerrë z...
 
 

Nuk bëhet shaka me flokët e Kim Jong-un

Një sallon bukurie në Londër që kishte përdorur një poster të Kim Jong-un për të reklamuar u...
 
 

E, kjo është punë (Video)

Një agjenci marketingu nga Bostoni ka publikuar një shpallje për punën më të rëndë në bot&eu...
 
Barsoleta

Korrigjimi

Burri: Qe 18 vjet çfarëdo që them, ti më korrigjon!
Gruaja: Qe 20 vjet i dashur, qe 20 vjet!

I porsalindur

Bisedojnë dy pensionistë.
- Si je?
- Po si kam me qenë, më dhembin këmbët, shpina, duart... Si je ti?
- Unë si i porsalindur.
- Pse bre po gënjen...
- Nuk kam flokë, nuk kam dhëmbë, urinoj në krevat...

Sinqeriteti

Shkojnë dy shokë të luajnë bixhoz dhe vendosin që të dy ta vënë bastin në numrin e njëjtë. Mirëpo, nuk mund të vendosin për cilin numër. Pastaj njërit i lind një ide:
- Sa herë ke bërë seks këtë muaj?
- Tetë herë.
- Në rregull. Unë kam bërë dhjetë herë dhe po e zgjedhim numrin 18.
Numri fitues del numri 2.
- Po të kishim qenë të sinqertë, tash do të ishim bërë me para...

Edhe një shans

Vjen gruaja e nervozuar në shtëpi.
- Zemër, do ta padis taksisti në gjykatë. Sot, në dy raste për pak sa nuk më vrau.
- Mos u ngut zemër. T’i japim edhe një rast.

Parajsa

Pse vetëm 10 për qind e femrave shkojnë në parajsë?
Sepse po të shkonin më shumë, do të bëhej ferri.

Jetë e lumtur

- Kam dëgjuar se këta fqinjët e tu po jetojnë si dy pëllumba të dashuruar! – i thotë shoqja-shoqes.
- E vërtetë. Herë del njëri nga dritarja, e herë tjetra...

Lajmi i keq

Mjeku: Kam lajme të këqija dhe lajme të mira. Cilat t’i them të parat?
Pacienti: Mi thuaj të këqijat.
Mjeku: Ke AIDS dhe kancer të prostatës.
Pacienti: E të mirat?
Mjeku: Lajmi i mirë është se pos tyre nuk ka lajme tjera të këqija...

Arsimtarja

Arsimtarja: Ti je turpi i kësaj klase. Në kohën tënde unë kam ditur të lexoj dhe të shkruaj në tri gjuhë, ndërsa ti nuk di asgjë.
Nxënësi: Shihet, se ti ke pasur arsimtare të mirë.

Bionde?

Ajo: Ti mendon se unë jam budallaqe.
Ai: Jooo... Prit të shkoj ta ushqej gjarprin, pastaj flasim.
Ajo: Në rregull, po pres, mos u vono...

Martesa

Ka çifte që afrohen aq shumë në martesë, saqë duhet të intervenojë policia që t’i ndajë!

Aborti

- Babi, çfarë është aborti?
- Pyete motrën tënde.
- Po, babi, unë nuk kam motër.
- Për këtë pra po flas...

Vikendi i bukur

Burri: Grua, pse nuk e kalojmë të dy një vikend të bukur?
Gruaja: Ide shumë e mirë!
Burri: Në rregull, pra, shihemi të hënën...

Statistikë

Të dhënat tregojnë se 45% e shqiptarëve jetojnë në stres të vazhdueshëm, 35% jetojnë me shkallë të lartë depresioni, kurse pjesa tjetër jetojnë në Gjermani, Zvicër, Danimarkë, Francë...

Bukuroshja
Sandra
26
0
Sandra
Bukuroshi
Will
5
3
Will
Fotohumori
Argëtimi
1
2
Argëtimi
Video Humori

Drake i maskuar
 
 
Magazina
23:03 / 17.04.2014

Vajza e Bill Clinton, shtatzënë

Chelsea, vajza e babait të pavarësisë së Kosovës, Bill Clinton, është duke pritur fëmiu...
Teknologji
19:03 / 17.04.2014
Organizohet FOSS BootCamp në Mitrovicë

Organizohet FOSS BootCamp në Mitrovicë

FLOSSK me ndihmën e UNICEF Innovations Lab Kosovo do të organizojë FOSS BootCamp tani në tre qytete të...
Ekonomi
0:17 / 18.04.2014

BKS: Ja pse nuk jemi në Këshillin e Byrove për Karton të Gjelbërt

Reagim i Asamblesë së Byrosë Kosovare të Sigurimit në lidhje me shkrimin e z. Adriatik Kelmendi me tit...
 

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2010 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Ilaz Kodra QT Nr.10, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.