Kuriozitete
 

Pesë gjëra që duhet tu tregoni prindërve para se ata të vdesin

Ne të gjithë kemi përvoja të ndryshme gjatë fëmijërisë. Për disa është e papërshkrueshme. Prindërit e tyre ishin të mbështetshëm dhe të dashur. Për disa të tjerë, ishte e kundërta, ata ishin të papranueshëm, abuzues dhe jo të afërt.


   
 

“Trotuar” për përdoruesit e telefonave!

Tanimë është i njohur edhe tek ne fakti se përdoruesit e teknologjisë mobile nuk mund të qëndrojnë...
 
 

Kështu duken stuhitë nga gjithësia (Video)

Teksa qëndronte në Stacionin Ndërkombëtar Hapësinor, një astronaut ka xhiruar motin e keq që ka kapur ...
 
 

Simuloi seksin oral me Krishtin, tash do t’i kalojë dy vjet në institucionin korrektues

Policia në Pensilvani ka arrestuar një të ri për "përdhosje të një objekti të adhuruar&rdquo...
 
 

Qeni që nuk dëshiron të shkojë në shtëpi! (Video)

Ky qen, haski, leh sa herë që i thonë se duhet të shkojnë.
 
 

Ylli i pornografisë, në ballinën e librit të Matematikës (Foto)

Botuesi i librave shkollorë në Tajlandë, është detyruar të tërheq tremijë libra të Matematik...
 
 

Lakuriqi sulmon burrin që bënte muzikë (Video)

… e që nuk tingëllonte aspak mirë.
 
 

A e preku Stalinin, mallkimi i Tamerlanit!?

Tamerlani ishte sundimtar turko-mongol në Azi, në shekulli XIV. Do të mbahet mend për strategjitë e tmerrshme q&...
 
 

A keni parë sharrëxhi më preciz se ky? (Video)

Është preciz, s’ka fjalë. Shikojeni videon dhe binduni...
 
 

Boshnjakët janë më “kreativë” se amerikanët!

Në Amerikë ka “Burger King”, por Bosnja ka diçka ekstra: “Burek King”!
 
 

Vizatimi që tregon tërë jetën e një gruaje (Video)

Në vetëm katër minuta, ky vizatim i shpejtë tregon fytyrën e një femre, nga lindja deri në momentet e ...
 
 

Fqinjët dëgjuan bërtima por nuk ishte çfarë menduan (Video)

Pas një kohe të gjatë që ulërima nuk kishte të ndalur, fqinjët telefonuan policinë, të cil&e...
 
 

Topi i golfistit përfundon në një vend të pabesueshëm (Video)

Caku i golfistit ishte vrima e caktuar në tokë, por topi devijoj duke përfunduar në një vend që befasoi t&e...
 
Barsoleta

Flasin dy bionde

- A ke dëgjuar se pastruesin tonë të oxhaqeve e ka shkelur vetura?
- E tmerrshme! Nuk jemi më të sigurt as në çati...

Një femër në barnatore

- Më falni, ku i mbani testet e shtatzënisë?
- Ja, menjëherë aty afër prezervativëve.
- Po ta dija se ku ishin prezervativët, nuk do të më duheshin sot testet e shtatzënisë...

I sigurt

Pacienti: Doktor, a jeni i sigurt se kam ndezje të mushkërive? Se kështu i thanë një shokut tim dhe ai vdiq nga meningjiti.
Mjeku: Kur të them unë se ke ndezje të mushkërive, ti do të vdesësh nga ndezja e mushkërive!

Më përmirëso

Nëse gruaja të thotë: “Më përmirëso nëse gaboj!”, ti shuaj mos thuaj asgjë!
Është kurth...

Familja

Një hoxhë duke u kthyer në shtëpi sheh një kalë të ngordhur në rrugë. Ai i telefonon policisë.
- Alo, policia, hoxha këtu. Në rrugë gjendet një kalë i ngordhur dhe po ju telefonoj që ta largoni që të mos përplaset dikush në të.
Polici dëshiron të bëjë shaka:
- Në rregull, hoxhë. E, a ia the lutjen?
- Jo ende, fillimisht desha t’i njoftoj familjen...

Numri i telefonit

Një investues amerikan ia kërkon numrin e telefonit një ministreje nga Ballkani.
- Sex, sex, sex. Free sex tonight! – i thotë ajo.
Menjëherë reagon përkthyesi:
- Deshi të thoshte 666-3629...

Dieta

- Sa qenke dobësuar! Po mban ndonjë dietë të veçantë?
- Patate, misër, speca...
- I ke zier apo fërguar?
- I kam punuar...

Befasia

- Për herë të parë pas kaq vitesh, mbrëmë i rrash ziles dhe kur u hap dera gruaja ishte përplot buzëqeshje...
- E si ndodhi kjo?
- E kisha gabuar banesën...

I dehuri

E ndal polici një të dehur.
- Dokumentet, ju lutem!
- Nuk kam, as nuk e di se ku jam...
- E, a e dini kush jam unë, me kë po flisni?
- O, Zot! Unë s’e di ku jam, ky s’e di kush është...

Golf

A ke luajtur ndonjëherë ‘golf’?
Jo vetëm që kam luajtur, por kam vozitur...

Kur do të ndreqet moti

I shkrova diellit në Facebook.
Unë: Kur do të ndreqet koha sivjet? A do të jetë së paku gushti i nxehtë?
Dielli: (seen).

Fëmijët

Takohen dy miq të vjetër.
- Po, ku je o burrë? Ka vite që s’të kam parë. Si janë fëmijët?
- Mirë janë, faleminderit. Djali i madh e ka kryer ekonomikun, i dyti juridikun, vajza është bërë arsimtare, kurse djali i vogël është hajn.
- E kur keni këtë familje intelektualësh, pse nuk e largoni hajnin nga shtëpia?
- Po ai na mban gjallë, se këta të tjerët janë pa punë...

Anglishtja

Intervistë pune:
- E dini anglishten?
- Po.
- E dini çfarë do të thotë ‘allow’?
- Po.
- Përdoreni ju lutem në fjali.
- ‘Allow’, kush është në telefon...
Bukuroshja
Jenny
Jenny

Bukuroshi
Chase
5
21
Chase
Fotohumori
Origjinale nga “Apple”
15
3
Origjinale nga “Apple”
Video Humori

Rrëzimet
 
 
Magazina
11:16 / 15.09.2014

Dëgjojeni rrëfimin e ish bashkëshortes së Gencit. Pse u pendua ajo? (Video)

Arta Arifi, ish gruaja e këngëtarit Genc Prelvukaj, ka vendosur të rrëfehet se si u bind t’i kthehet ...
Teknologji
16:32 / 14.09.2014
Sheqeri është më i dëmshëm për qarkullimin e gjakut se sa kripa

Sheqeri është më i dëmshëm për qarkullimin e gjakut se sa kripa

Hulumtuesit amerikan pretendojnë se duhet fajësuar sheqerin e jo kripën, për presionin e lartë të...
Ekonomi
14:09 / 4.09.2014

Për pula mos e le – bëhu pjesë e inkubatorit të ICK-së!

Nuk ka mbetur edhe shumë kohë për të aplikuar për një vend në inkubatorin e Innovation Cent...
 
Partnerët Medial:DukagjiniShkabaj

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2010 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Ilaz Kodra QT Nr.10, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.