Kuriozitete
 

Gjendet sëpata 5500 vjet e vjetër

Arkeologët kanë prezantuar një sëpatë, së bashku me dorëzën e drurit, që është në gjendje të shkëlqyer.


   
 

Dasma si kjo, veç në Rusi ka (Video, +16)

Në videon që do ta shihni, në qendër të vëmendjes është i porsamartuari.
 
 
Indeksonline

Shqiptari 14-vjeçar mbyti ujkun me shkop duke menduar se është dhelpër

Një ngjarje e rrallë dhe e pabesueshme ka ndodhur në fshatin Tomoc të Istogut: djaloshi 14-vjeçar, Florian Gjo...
 
 

Dolën në shëtitje, gjetën “plantacionin” e marihuanës

Mëngjesin vendosën ta kalojnë në natyrë. Zgjodhën periferinë e qytetit, që ka gjelbërim. Mir...
 
 

E çuditshme! 74 pasagjerë shtyjnë aeroplanin e ngrirë (Video)

Ndoshta ju ka qëlluar të shtyni makinën tuaj pasi ajo ka ngecur diku. Por me siguri nuk ju ka shkuar kurrë në me...
 
 

Kërcënon sherifët me banane, rrezikon burgun

Një burrë mund të akuzohet e të dënohet për shkak se dy sherifë i kishte kërcënuar me banane...
 
 

E rrallë: Binjakët bëhen prindër në të njëjtën ditë

Dy prindër binjakë bënë shumë të rrallën ose të jashtëzakonshmen: U bënë baba n&eu...
 
 

Shumë urime: Aktori martohet me një pemë! (Video)

Richard Torres, aktori peruan dhe aktivist për të drejtat e njeriut, ka ngritur dashurinë ndaj pemëve në një...
 
 

Adoleshentja nuk mund të jetoj pa ngrënë sfungjer

Blen nga tre sfungjer në javë, por nuk i shfrytëzon që të pastroi banjën apo të laj veturën, por ...
 
 

Dhjetë arsye pse duhet të martoheni

Një studim i disa sociologëve, nxjerr në pah se martesa ka shumë të mira, se ata që janë të martu...
 
 

Regjistrohet “Djalli i Detit”, në thellësi prej 600 metrave (Video)

Hulumtuesit pretendojnë se kanë regjistruar me kamerë peshkun më të frikshëm në det, që përs...
 
 

Super-gjyshja: Kjo është ‘bodibilderja’ më e vjetër në botë (Video)

Ernestine Shepherd është shpallur në vitin 2010 si ‘bodibilderja’ më e vjetër në botë, me ...
 
 

Nëse mendoni se asgjë nuk ju ikë nga syri, gaboheni! (Video)

Shikojeni këtë video dhe do të bindeni se sa gjëra mund të “fluturojnë” para jush pa i vër...
 
Barsoleta

Vetëmbrojtje

- Si reagon ti kur nuk të dëgjojnë fëmijët, i këshillon me fjalë të mira apo i godet me shuplaka?
- Me fjalë të mira.
- E shuplaka?
- Nganjëherë po, në vetëmbrojtje...

Kur polici ndal ministrin

Ministri i Brendshëm niset në rrugë me veturë dhe e ndal policia.
- Librezën dhe lejen e vozitjes... Ooo, qenkeni ju z. ministër. Më falni, vazhdoni...
- Jo, jo. Veproni ndaj meje si ndaj çdo qytetari!
- Në rregull ministër, futi nja 20 euro në librezë dhe jeni të lirë të vazhdoni...

Terapia

Shkon burri te mjeku dhe kthehet i dëshpëruar.
Gruaja: Çfarë të tha mjeku?
Burri: Më kontrolloi dhe më dha tableta, tha duhet të marrësh nga një në ditë, deri në fund të jetës.
Gruaja: Po çfarë ka të keqe këtu, të gjithë pinë tableta...
Burri: Mjeku mi dha vetëm pesë tableta...

Kontraceptivët

Shkon gjyshja te gjinekologu dhe kërkon kontraceptivë.
- Gjyshe, çfarë ju duhen këto? – pyet mjeku.
- Këto barna më qetësojnë shumë – përgjigjet gjyshja.
- Ju qetësojnë?
- Po. Çdo ditë në mëngjes ia qes mbesës në lëng dhe jam e qetë gjithë ditën...

Po dal

- Babi, sonte po dal.
- Nuk do të shkosh askund derisa ta heqësh atë fund!
- E çka të vesh pastaj?
- Çfarëdo tjetër, biri im...

Shpenzimet – qëllimi

Gruaja: Ti të gjitha paratë i harxhon në raki. Vazhdimisht je i dehur!
Burri: Çka je duke thënë, ti shpenzon pa karar në tesha dhe makijazh!
Gruaja: Unë shpenzoj që të bëhem e bukur për ty.
Burri: Edhe unë pi që të më dukesh e bukur...

Fjalët

Burri: A di se gratë thonë rreth 25 mijë fjalë në ditë, kurse burrat sa gjysma e tyre?
Gruaja: Kjo ndodh sepse gjithçka duhet t’ua shpjegojmë nga dy herë.
Burri: Si?

Emër i njohur

- Mami, si është e mundur që kompjuteri e di emrin tim?
- Nuk e di, Admin biri im, edhe unë po çuditem!

Në stacion

Burri e pret gruan në stacion që kthehet në shtëpi. Ajo zbret nga autobusi, ai vetëm e përshëndet nga larg dhe fillon të ecë.
- Çfarë është kjo sjellje? Shiko ai burri si e përqafon gruan e tij! – ankohet gruaja.
- E vërtetë, por gruaja e tij është duke shkuar, prandaj...

Xhentëlmeni

Flasin dy shokë:
- Gruaja ime ankohet vazhdimisht se nuk ka më xhentëlmenë...
- Nuk është ashtu! Ja, një ditë binte shi dhe unë ia kam mbajtur ombrellën gruas për një orë që të mos e lagte shiu.
- Vërtet? Kur ashtu?
- Derisa ia ndërronte rrotën veturës...

Telefonata e vonshme

Gruaja dhe burri janë duke fjetur, kur bie telefoni. Burri i thotë nëse është për mua, thuaji se nuk jam në shtëpi. Gruaja merr telefonin dhe thotë:
- Ai është në shtëpi!
Burri i nervozuar:
- Çfarë të thashë? Pse tregove?
- Telefonata ishte për mua – i shpjegon gruaja...

Më shumë se miq

Djali: Unë dua që të jemi më shumë se miq.
Vajza: Vërtet? Sa mirë. Atëherë, a po vjen garantues se dua ta marr një kredi...

Lum për mendtë

Flasin dy bionde:
- E di ajo fqinja ime, mbrëmë kishte vdekur në gjumë.
- Vërtet? Sa do të befasohet kur të zgjohet...
Bukuroshja
Hope
27
1
Hope

Bukuroshi
Acaua
7
3
Acaua
Fotohumori
Fryji qirinjtë
1
2
Fryji qirinjtë
Video Humori

Ja ku jam...
 
 
Teknologji
15:59 / 26.11.2014
Moto X do të lirohet për 140 dollarë gjatë CyberMonday!

Moto X do të lirohet për 140 dollarë gjatë CyberMonday!

Motorola ka njoftuar se modeli i saj i ri i telefonit Moto X do të ofrohet për çmimin e zbritur prej 140 dolla...
Ekonomi
23:45 / 26.11.2014

RCC – intervista me qytetarët e Kosovës

Të angazhuar drejt prosperitetit të qytetarëve të Evropës Juglindore, Këshilli i
 
Partnerët Medial:DukagjiniShkabaj

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2010 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Ilaz Kodra QT Nr.10, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.