Kuriozitete
 

Djaloshi katërvjeçar: Alo policia! Më ndihmoni pak me këtë ushtrimin (Video)

Fëmijë, kur të ngecni në zgjidhjen e detyrave të shtëpisë mos i kërkoni ndihmë policisë.


   
 

Spektakli i frikshëm: Koka në gojën e krokodilit! (Video)

Spektatorët janë në ethe kur shohin këtë performancë të rrezikshme të punëtorëve që...
 
 

Polici i drejton armën, vozitësi ndal ekzibicionet me automobil (Video)

Me frenime të forta dhe shumë tym nga gomat e djegura, shoferët e rinj demonstrojnë aftësitë e tyre në...
 
 

Këto janë bordellot më të çuditshme në botë: Ofrojnë seks “jashtëtokësor” dhe lirim për çiklistët (Video)

Prostitucioni është legal në pothuajse gjysmën e vendeve të botës. Por, që këto biznese të k...
 
 

Kampanja prekëse për të pastrehët gjatë festave (Video)

Në një kampanjë sociale tregohet se sa injorohen të pastrehët edhe kur është fjala për festa.
 
 

A e dini se sonte është nata më e gjatë në historinë e planetit tonë?

Më 21 dhjetor është solstici dimëror. Kjo do të thotë se kush jeton në hemisferën setentrionale, ...
 
 

A din shqiptari i rëndomtë të shkruajë shqip? Kjo që do të lexoni, ua prish nervat! (Foto)

Plot herë keni pasur rastin të lexoni shpallje pa kuptim, me një drejtshkrim që përdhos më së keqi gju...
 
 

Ja si (nuk) duhet gëlltitur sallami (Video)

Nëse po mendoni se si të hani sa më shpejtë ushqim gjatë festave të fundvitit, mund të provoni më...
 
 

Kur ta shihni këtë xhirim, e kuptoni se Mimoza ka vallëzuar mirë edhe para Gaddafit! (Video)

Në vitin 2011, një delegacion 128-anëtarësh, ishte nisur me mision lobimi në Libi. Gjithçka ishte organiz...
 
 

Në Vojvodinë po “pëlqehen” cigaret e Kosovës! (Foto)

Në pazarin e Novi Sadit në Vojvodinë, shiten cigaret me banderolë të Kosovës, transmeton Telegrafi.
 
 

Gruaja e miliarderit, cullak në rrugë (Video, +18)

Policia është duke hetuar nëse ylli i mediave sociale, Gabi Grecko, ka shkelur ligjin duke ecur lakuriq në rrugë...
 
 

Disa centimetra larg fatalitetit (Video)

Lëshohet me skejtbord nëpër një rrugë që mendon se është e braktisur, por llogaritja tij nuk kish...
 
 

Çfarë budallai: Donte të shiste mend para të tjerëve, e nokautoi veten! (Video)

Nuk është mirë të shtiresh i rëndësishëm, sepse e pëson keq edhe nga vetja... /Telegrafi/
 
Barsoleta

Të rinjtë e sotëm

Gjeneratat e tashme mendojnë vetëm për seks.
Gjyshja ime ka lindur 14 fëmijë dhe nuk ka pasur kohë as të mendojë për seks.

Festa

- Ku je për Vitin e Ri?
- Në shtëpi.
- Mirë shumë. Unë gjithmonë them se nuk ka më mirë se shtëpia.
- Ashtu është. E ti?
- Unë po shkoj në Stamboll nja 10 ditë, ‘all inclusive’...

Kastravecë

Tri zonja shkojnë në treg për të blerë kastravecë.
E para: Më jepni dy kilogramë kastravecë, të shkurtë, por të trashë.
E dyta: Mua më jepni një kilogram, të gjatë dhe të hollë.
E treta: Më jepni ju lutem dy kilogramë kastravecë, çfarëdo lloji. Mua më duhen për sallatë...

Gomari

Gruaja: Ti je një gomar, të mungojnë vetëm brirët...
Burri: Çfarë brirësh? Gomari nuk ka brirë!
Gruaja: E atëherë nuk të mungon asgjë!

Marrëdhëniet në kompani

- Miku im, jam duke falimentuar. Nuk po arrij t’i paguaj rrogat, punëtorët të pakënaqur... – ankohet pronari i një kompanie.
- E si janë marrëdhëniet në firmë?
- Marrëdhëniet... kush është më i zoti...

Krimi i organizuar

- Babi, planifikoj të merrem me krim të organizuar.
- Në sektorin privat apo atë shtetëror?

Vetëmbrojtje

- Si reagon ti kur nuk të dëgjojnë fëmijët, i këshillon me fjalë të mira apo i godet me shuplaka?
- Me fjalë të mira.
- E shuplaka?
- Nganjëherë po, në vetëmbrojtje...

Kur polici ndal ministrin

Ministri i Brendshëm niset në rrugë me veturë dhe e ndal policia.
- Librezën dhe lejen e vozitjes... Ooo, qenkeni ju z. ministër. Më falni, vazhdoni...
- Jo, jo. Veproni ndaj meje si ndaj çdo qytetari!
- Në rregull ministër, futi nja 20 euro në librezë dhe jeni të lirë të vazhdoni...

Terapia

Shkon burri te mjeku dhe kthehet i dëshpëruar.
Gruaja: Çfarë të tha mjeku?
Burri: Më kontrolloi dhe më dha tableta, tha duhet të marrësh nga një në ditë, deri në fund të jetës.
Gruaja: Po çfarë ka të keqe këtu, të gjithë pinë tableta...
Burri: Mjeku mi dha vetëm pesë tableta...

Kontraceptivët

Shkon gjyshja te gjinekologu dhe kërkon kontraceptivë.
- Gjyshe, çfarë ju duhen këto? – pyet mjeku.
- Këto barna më qetësojnë shumë – përgjigjet gjyshja.
- Ju qetësojnë?
- Po. Çdo ditë në mëngjes ia qes mbesës në lëng dhe jam e qetë gjithë ditën...

Po dal

- Babi, sonte po dal.
- Nuk do të shkosh askund derisa ta heqësh atë fund!
- E çka të vesh pastaj?
- Çfarëdo tjetër, biri im...

Shpenzimet – qëllimi

Gruaja: Ti të gjitha paratë i harxhon në raki. Vazhdimisht je i dehur!
Burri: Çka je duke thënë, ti shpenzon pa karar në tesha dhe makijazh!
Gruaja: Unë shpenzoj që të bëhem e bukur për ty.
Burri: Edhe unë pi që të më dukesh e bukur...

Fjalët

Burri: A di se gratë thonë rreth 25 mijë fjalë në ditë, kurse burrat sa gjysma e tyre?
Gruaja: Kjo ndodh sepse gjithçka duhet t’ua shpjegojmë nga dy herë.
Burri: Si?
Bukuroshja
Daphne
Daphne

Bukuroshi
Chase
20
9
Chase
Fotohumori
Një kartolinë për Vitin e Ri
4
6
Një kartolinë për Vitin e Ri
Video Humori

Ja ku jam...
 
 
Magazina
9:53 / 22.12.2014

Elvana Gjata ekspozon të brendshmet (Foto)

Pas shumë VIP-ave tanë që ekspozojnë trupin, duket se i ka ardh rendi edhe një ndër këng&eum...
Teknologji
10:16 / 22.12.2014
HP Chromebook 14 Touchscreen kushton 440 dollarë

HP Chromebook 14 Touchscreen kushton 440 dollarë

Në shtator të këtij viti, HP e ka pati prezantuar modelin e ri të laptopit Chromebook 14 Touchscreen, si pj...
Ekonomi
10:49 / 22.12.2014

Mustafa nuk e sqaron prapë nëse do të ketë rritje pagash

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa thotë se rritja ekonomike, në vitin që po hyjm
 
Partnerët Medial:DukagjiniShkabaj

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2010 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Ilaz Kodra QT Nr.10, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.