Kuriozitete
 

Eksperienca e lëshimit nga 499 metra... (Video)

Ata që frikësohen nga lartësitë, më mirë të mos e shikojnë videon e postuar më poshtë.


   
 

Kësaj i thonë sekonda “larg vdekjes”: Bëhet fjalë për kafshët! (Video)

Në disa pamje mund të shihni se si “kujdestarët” e disa kafshëve, në momentet e fundit I shpëto...
 
 

Makina përplaset në një ndërtesë, duket sikur shpërtheu ndonjë bombë! (Video)

Një grua me veturë, përderisa ishte duke u ndjekur nga policia “përfundoi” në një ndërtes&...
 
 

Parkoni në vendin e duhur, përndryshe... (Video)

Një djalosh ka zgjedhur një formë të veçantë për t’ua tërhequr vërejtjen atyre t&eum...
 
 

Si e paramendonin francezët të ardhmen në vitin 1900? (Foto)

Në prag të shekullit XX, shumë punë fizike u zëvendësuan me makinat. Me trena kaloheshin distancat e më...
 
 

Gorilla që “nuk i do turistët me kamera” (Video)

Po bënte xhiro në hapësirën e tij, në kopshtin zoologjik të Berlinit, kur papritmas u bë agresiv.
 
 

S’mund ta besoni se sa punë kryhen në WC!?

Një kompani suedeze ka anketuar mbi 13 mijë punëtorë në 13 shtete, për shprehitë e tyre në WC, nd...
 
 

Njëzet reklamat që “kallën” internetin në vitin 2014 (Video)

Në vazhdim, ju sjellim 20 reklamat që kanë shënuar vitin 2014, qoftë me shikime, qoftë me ide, po mbi t&eum...
 
 

Puthje pasionante, pasi i shpëtojnë aksidentit (Video)

Po udhëtonin me motoçikletë kur u ndeshën me një veturë që hyri të rrugën e tyre.
 
 
 
 

Raportonte, por nuk dinte se çfarë po ndodh pas tij! (Video)

Teksa gazetari i FOX 25 raportonte për stuhitë e borës në Boston, pas tij u shfaqën dy persona me sjelljet q&eum...
 
 

Qen i vogël, por plaçkitësin e tmerroi! (Video)

Kaloi murin dhe hyri në oborrin e huaj. Por, plaçkitësi që shihet në video, i doli një problem i madh!
 
 

E pabesueshme: Ra nga kati i njëmbëdhjetë dhe shpëtoi (Foto)

Po pastronte xhamat në katin e njëmbëdhjetë. Megjithëse ishte i mbrojtur, ka rrëshqitur papritmas. Ai ra n&...
 
Barsoleta

Kontraceptivët

Shkon gjyshja te gjinekologu dhe kërkon kontraceptivë.
- Gjyshe, çfarë ju duhen këto? – pyet mjeku.
- Këto barna më qetësojnë shumë – përgjigjet gjyshja.
- Ju qetësojnë?
- Po. Çdo ditë në mëngjes ia qes mbesës në lëng dhe jam e qetë gjithë ditën...

Po dal

- Babi, sonte po dal.
- Nuk do të shkosh askund derisa ta heqësh atë fund!
- E çka të vesh pastaj?
- Çfarëdo tjetër, biri im...

Shpenzimet – qëllimi

Gruaja: Ti të gjitha paratë i harxhon në raki. Vazhdimisht je i dehur!
Burri: Çka je duke thënë, ti shpenzon pa karar në tesha dhe makijazh!
Gruaja: Unë shpenzoj që të bëhem e bukur për ty.
Burri: Edhe unë pi që të më dukesh e bukur...

Fjalët

Burri: A di se gratë thonë rreth 25 mijë fjalë në ditë, kurse burrat sa gjysma e tyre?
Gruaja: Kjo ndodh sepse gjithçka duhet t’ua shpjegojmë nga dy herë.
Burri: Si?

Emër i njohur

- Mami, si është e mundur që kompjuteri e di emrin tim?
- Nuk e di, Admin biri im, edhe unë po çuditem!

Në stacion

Burri e pret gruan në stacion që kthehet në shtëpi. Ajo zbret nga autobusi, ai vetëm e përshëndet nga larg dhe fillon të ecë.
- Çfarë është kjo sjellje? Shiko ai burri si e përqafon gruan e tij! – ankohet gruaja.
- E vërtetë, por gruaja e tij është duke shkuar, prandaj...

Xhentëlmeni

Flasin dy shokë:
- Gruaja ime ankohet vazhdimisht se nuk ka më xhentëlmenë...
- Nuk është ashtu! Ja, një ditë binte shi dhe unë ia kam mbajtur ombrellën gruas për një orë që të mos e lagte shiu.
- Vërtet? Kur ashtu?
- Derisa ia ndërronte rrotën veturës...

Telefonata e vonshme

Gruaja dhe burri janë duke fjetur, kur bie telefoni. Burri i thotë nëse është për mua, thuaji se nuk jam në shtëpi. Gruaja merr telefonin dhe thotë:
- Ai është në shtëpi!
Burri i nervozuar:
- Çfarë të thashë? Pse tregove?
- Telefonata ishte për mua – i shpjegon gruaja...

Më shumë se miq

Djali: Unë dua që të jemi më shumë se miq.
Vajza: Vërtet? Sa mirë. Atëherë, a po vjen garantues se dua ta marr një kredi...

Lum për mendtë

Flasin dy bionde:
- E di ajo fqinja ime, mbrëmë kishte vdekur në gjumë.
- Vërtet? Sa do të befasohet kur të zgjohet...

Jo ashtu si pritët

Amerikani, gjermani dhe shqiptari pranojnë sfidën prej 50.000 eurosh për të hyrë në kafazin e luanit.
Hyn amerikani, luani i vërsulet dhe e mbyt.
Hyn gjermani, luani i vërsulet dhe e mbyt.
Kur hyn shqiptari... luani i vërsulet dhe e mbyt...

Nuk ka seks?

Gruaja kthehet në shtëpi dhe i thotë burrit:
- Ta dish se gjinekologu më tha se dy javë nuk guxoj të bëj seks.
- Vërtet? E të tha gjë stomatologu?

Një pyetje më të vështirë

Një polic i ri sapo ka përfunduar Akademinë, del në rrugë që të kryejë punën e tij. Një kalimtar rasti e pyet:
- Më falni, e dini ku gjendet rruga “Agim Ramadani”?
- Atë e di, pyet diçka më rëndë...
Bukuroshja
Raquel
Raquel

Bukuroshi
Roman
Roman
Fotohumori
‘Selfie’ duke bërë ‘selfie’...
Video Humori

Ja ku jam...
 
 
Magazina
16:58 / 24.11.2014

Nuk ia përmend emrin: Teuta për Bleron është “ajo”!

Pas shumë raportimeve rreth shkurorëzimit me Teuta Krasniqin, ka reaguar edhe këngëtari Blerim Muharremi-...
Teknologji
14:17 / 24.11.2014
Xiaomi fillon shitjen e Redmi Note dhe Note 4G

Xiaomi fillon shitjen e Redmi Note dhe Note 4G

Xiaomi tani e ka lansuar fabletin e saj të ri - Redmi Note në Indi, së bashku me variantin tjetër Redmi Not...
Ekonomi
16:49 / 24.11.2014

S’ka ngrohje me avull as me 24 nëntor

Ngrohja me avull përmes projektit të koogjenerimit siç ishte paralajmëruar se do t
 
Partnerët Medial:DukagjiniShkabaj

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2010 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Ilaz Kodra QT Nr.10, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.