Kuriozitete
 

Pema me 40 lloje të frutave (Video)

Sam Van Aken artist dhe profesor në Universitetin e Sirakuzës, përdor shartim interesant, për të krijuar pemë e cila do të mbajë në degët e saj rreth 40 lloje të ndryshme të frutave, përcjellë Klan Kosova.


   
 

Babai u lë trashëgimi marramendëse: Por për t’i marrë, duhet të plotësojnë këto kushte

Një pronar i pasur në New York u ka lënë trashëgim 27 milion dollarë dy vajzave të tij, të cilat ...
 
 

Futbolli luhet edhe brenda në xhami (Video)

Imami i kësaj xhamie u ka bërë një surprizë të këndshme fëmijëve që ndjekin mësim ...
 
 

Gjyshja striptiste! 61 vjeçare, por ende kërcen në tub (Foto/Video)

Kjo 61-vjeçare nga Shefield në Britaninë e Madhe mund të konsiderohet si striptistja më e vjetër në ...
 
 

E pabesueshme! Gazetarin e “Fox” e zë gjumi gjatë emisionit (Video)

“Në 50 vite histori të këtij programi, besoj se nuk ka ndodhur kurrë”.
 
 

Dënimi për shokun që urinonte në det (Video)

Sigurisht se nervozoheni kur e shihni shokun, që ndotë apo të bën ndonjë gjë të pahijshëm në...
 
 

Babai i del në mbrojtje djalit, që u përjashtua 45 herë nga shkolla

Djaloshi nga Yorkshire i Britanisë së Madhe, brenda nëntë muajsh, është përjashtuar 45 herë nga s...
 
 

Nëna monstrum: Shetit vajzën të lidhur me litar (Video)

Në parkun e qytetit rus Ekaterinburg një qytetar ka filmuar një ngjarje të pazakontë, kur një nënë...
 
 

Kamioni nëntë tonësh “fluturon” 50 metra (Video)

Në Montana të SHBA-ve, është thyer rekordi në hedhjen me kamion prej një cepi në cepin tjetër.
 
 

Lëshon foshnjën, për të kapur buqetën me lule (Video)

Një video ka bërë xhiron e botës. Aty shihet një vajzë e cila lëshon një foshnjë që po ...
 
 

Krushqit marrin nusen me motoçikleta (Video)

Edhe një tjetër dasmë edhe një tjetër formë e marrjes së nuses, që nuk përkon me zakonet. N&...
 
 

Qytetari i mllefosur: Allahu i vraftë udhëheqësit (Video)

Në një video, e cila është duke qarkulluar në rrjete sociale, shihet një plak i shtrirë në tok&eu...
 
 

Ky mund të jetë aterrimi më i rrezikshëm që keni parë (Video)

Aterrimi i aeroplanëve në erëra jashtëzakonisht të forta shpesh mund të jetë shqetësueses, por pi...
 
Barsoleta

Vuaj nga impotenca

Shkon gruaja te mjeku dhe ankohet:
- Doktor më ndihmo se po vuaj nga impotenca.
- Po, ti je grua, nuk si mendon ashtu?
- Në rregull de, burri është i sëmurë nga impotenca, ndërsa unë vuaj...

Edhe ti ke pi duhan

E zë babai djalin duke pirë duhan.
Babai: Çka është kjo? Ende je në klasë të pestë të shkollës fillore, ndërsa që tash pi cigare!
Djali: Po edhe ti ke pi cigare në klasë të pestë!
Babai: Kam pi, po unë i kam pasur 18 vjet!

Ku janë Alpet?

Flasin dy bionde bashkëbanuese:
B1: A e di ti ku janë Alpet?
B2: Alpet? S’di. Po ti e fundit e ke rregulluar dhomën, jo unë!

Emrat në telefon

Është lehtë që dashnores t’ia vësh emrin ‘Mekaniku’ në telefon.
Por, është vështirë, kur në 2:00 të natës të vjen SMS nga ‘Mekaniku’: “Të dua, muskulozi im!”.

Engjëjt fluturojnë

Djali: Mami, a fluturojnë engjëjt?
Nëna: Po, bir, fluturojnë.
Djali: Dje babi i tha dados engjëll. Kur do të fluturojë ajo?
Nëna: Nesër, bir, nesër...

Shenjat e komunikacion

Cila shenjë mungon në rrugët e qyteteve tona?
Shenja për ‘punë në rrugë’.

Truri i biondes

Pse biondja e ka trurin sa një kokërr misri?
Sepse ka marrë ndezje nga të menduarit intensiv dhe i është zmadhuar truri.

Divorc me përfitim

Avokati thërret në telefon klientin e tij milioner.
- Zotëri, kam një lajm të mirë dhe një të keq.
- Ma thoni të mirin të parin, se sot diçka nuk më ec.
- Lajm i mirë është se gruaja juaj ka investuar 3.000 euro në disa fotografi, nga të cilat beson se do të përfitojë rreth pesë-gjashtë milionë euro...
- Eh, shumë mirë! Cili ishte lajmi i keq?
- Në ato fotografi ndodheni ju dhe sekretaresha juaj...

Mos u marto!

Burri: E kam ftuar shokun tim për darkë.
Gruaja: Si? Shtëpia është pa pastruar, nuk kam la, nuk kam fshi, nuk kam blerë asgjë, gjithçka është e çrregullt dhe nuk më gatuhet hiq...
Burri: E di, e di... Po i shkreti dëshiron të martohet, e po dua t’i tregoj si është të jesh i martuar.

Gruaja plotëson një anketë

Emri dhe mbiemri: N. N.
Vendi i lindjes: Në shtëpi.
Shenja e horoskopit: Virgjëresha.
Çfarë veture vozisni: Burri vozit, ndërsa unë e shty që të ndizet.
Shkoni në fitnes: Pse të shkojmë kur as ai nuk vjen te ne.
Vendi më i bukur: Kuzhina.
Personi që ju mahnit gjithmonë: Burri im. Qe 10 vite i them të mos urinojë mbi dërrasën e guacës, ai vazhdon ta bëjë.
Numri i këpucëve: Një palë, katër vjet.
Në çfarë shpenzoni më shumë: Në kthimin e borxheve.

‘Chat’ me ish-in

- Më do?
- Të dua!
- Si më do?
- Nën dhe!

Dashuri në shikim të parë

- A beson në dashuri në shikim të parë?
- Gjithsesi! Si do të isha martuar ndryshe po ta kisha shikuar gruan për së dyti...

Mbretëresha

Ha mëngjes si mbretëreshë.
Ha drekë si mbretëreshë.
Ha darkë si mbretëreshë.
Dhe mbaje mend, ti nuk je e trashë, ti je mbretëreshë!
Bukuroshja
Holly
Holly

Bukuroshi
Sean
7
22
Sean
Fotohumori
Ishte tortë e mirë
11
3
Ishte tortë e mirë
Video Humori

Ca gjëra interesante...
 
 
Teknologji
17:07 / 28.07.2015
Motorola prezanton zyrtarisht Moto G

Motorola prezanton zyrtarisht Moto G

Motorola Moto G (gjenerata e tretë) është prezantuar zyrtarisht, për t’i dhënë fund thashet...
 
Partnerët Medial:DukagjiniShkabaj

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2010 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Ilaz Kodra QT Nr.10, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.