Kuriozitete
 

Ja si e kanë përshëndetur boshnjakët kreun e UEFA-s: Platini, nënën ta...! (Video)

Me presidentin e UEFA-s nuk i kishin punët mirë as boshnjakët.


   
 

“Hakmarrja” e drurit (Video)

Po provonte për herë të parë të gjuante me armë, por u detyrua të vraponte për të shpët...
 
 

Moment qesharak: Vogëlushi “zhytet” në tortë (Video)

Pasi i afruan tortën me një qiri të ndezur, fëmija që festonte ditëlindjen e parë, u mundua të pr...
 
 

Në Wikipedia, Platini është i biri i Sllobës!? (Foto)

Pas vendimit të sotëm të UEFA-s, janë shtuar irritimet e shqiptarëve ndaj presidentit të kësaj organiz...
 
 

Mirëserdhët në hotelin e tmerrit: Mysafirët shkojnë vullnetarisht - që të torturohen! (Video, +18)

Regjistrimi tmerrues tregon se si duket ky hotel, ku mysafirët janë të lidhur, të futur nëpër kafaze me gja...
 
 

Tifozi prishtinas tallet me UEFA-n, godet dhe fiton 3-0!

Tifozi i njohur i Prishtinës, Kushtrim Sopa ka bërë një nga talljet qesharake dhe ironike me UEFA-n pas vendimit t&eu...
 
 

Për pak sa nuk u bë Spiderman! (Video)

Ndërsa ishte me pushime në Bali, australianit 21-vjeçar, DylanThomas-it, merimanga i hyri në trup, duke i lën&...
 
 

Jeton pa probleme qengji me dy koka

Fermeri nuk ju besonte syve, kur një nga delet e tij, lindi një qengj me dy koka.
 
 

Kanë fuqi, por inteligjenca e tyre është në nivel të ulët (Video)

Këta punëtorë të ndërtimtarisë në Bjellorusi, mundohen për të rrëzuar një gjysm&eu...
 
 

Zhvesh gruan lakuriq dhe e detyron të ec ashtu nëpër fshat (Video, +16)

Monstrumi i dehur! Mashkulli nga India, i cili është raportuar se quhet Narashimul, zhveshi bashkëshorten e tij lakuriq dh...
 
 

Grimasat në fytyrë, pasi pini tekila! Gëzuar! (Video)

Të gjithë ata që e kanë provuar këtë pije të fortë alkoolike, mund ta gjejnë veten në n...
 
 

Ja si paguhen dënimet në Afganistan, për parkimin pa leje! (Video)

Nëse parkoni në Afganistan diku ku nuk lejohet, nuk paguani gjobë.
 
 

Nuk do të besoni se si përfundon kjo rrahje (Video)

Kur dukej se sherri që filloi ndërmjet dy burrave do të eskalojë, ndodhi diçka e pa pritshme.
 
Barsoleta

Telefonata e vonshme

Gruaja dhe burri janë duke fjetur, kur bie telefoni. Burri i thotë nëse është për mua, thuaji se nuk jam në shtëpi. Gruaja merr telefonin dhe thotë:
- Ai është në shtëpi!
Burri i nervozuar:
- Çfarë të thashë? Pse tregove?
- Telefonata ishte për mua – i shpjegon gruaja...

Më shumë se miq

Djali: Unë dua që të jemi më shumë se miq.
Vajza: Vërtet? Sa mirë. Atëherë, a po vjen garantues se dua ta marr një kredi...

Lum për mendtë

Flasin dy bionde:
- E di ajo fqinja ime, mbrëmë kishte vdekur në gjumë.
- Vërtet? Sa do të befasohet kur të zgjohet...

Jo ashtu si pritët

Amerikani, gjermani dhe shqiptari pranojnë sfidën prej 50.000 eurosh për të hyrë në kafazin e luanit.
Hyn amerikani, luani i vërsulet dhe e mbyt.
Hyn gjermani, luani i vërsulet dhe e mbyt.
Kur hyn shqiptari... luani i vërsulet dhe e mbyt...

Nuk ka seks?

Gruaja kthehet në shtëpi dhe i thotë burrit:
- Ta dish se gjinekologu më tha se dy javë nuk guxoj të bëj seks.
- Vërtet? E të tha gjë stomatologu?

Një pyetje më të vështirë

Një polic i ri sapo ka përfunduar Akademinë, del në rrugë që të kryejë punën e tij. Një kalimtar rasti e pyet:
- Më falni, e dini ku gjendet rruga “Agim Ramadani”?
- Atë e di, pyet diçka më rëndë...

Standardet e dyfishta

Po të erdhi një femër në shtëpi, e gjithë lagja e di.
Po ta thyen shtëpinë, askush nuk ka parë asgjë.

Shtatë

Arsimtari: Nëse t’i jap dy lepuj, pastaj edhe dy lepuj, pastaj edhe dy lepuj, sa lepuj i ke?
Nxënësi: Shtatë.
Arsimtari: Jo, jo. Dëgjo. T’i jap dy lepuj, plus dy lepuj, plus edhe dy lepuj. Sa lepuj i ke?
Nxënësi: Shtatë.
Arsimtari: Dëgjo mirë! T’i jap dy lopë, plus dy lopë, plus dy lopë. Sa lopë i ke?
Nxënësi: Gjashtë.
Arsimtari: Bravo! E tash, t’i jap dy lepuj, plus dy lepuj, plus dy lepuj, sa lepuj i ke?
Nxënësi: Shtatë.
Arsimtari (i nervozuar): E si i ke shtatë?!
Nxënësi: Sepse e kam edhe një në shtëpi...

Chat

- Hi. Where are You from?
- Paris. You?
- London.
- Mos, bon hajgare?
- Pasha mamin...

Me qetësi

Burri: Pse ti je aq e qetë kur unë të bërtas dhe nxjerr dufin mbi ty?
Gruaja: Po thjesht shkoj e pastroj tualetin.
Burri: E si të ndihmon kjo?
Gruaja: E shfrytëzoj brushën tënde të dhëmbëve...

Sekreti

Nipi: Gjyshe, duhet të tregoj diçka.
Gjyshja: Fol shpirt, çka u bë?
Nipi: Unë marr drogë.
Gjyshja: Ah bre bir më frikësove, kujtova se je untë...

Flasin dy bionde

- A ke dëgjuar se pastruesin tonë të oxhaqeve e ka shkelur vetura?
- E tmerrshme! Nuk jemi më të sigurt as në çati...

Një femër në barnatore

- Më falni, ku i mbani testet e shtatzënisë?
- Ja, menjëherë aty afër prezervativëve.
- Po ta dija se ku ishin prezervativët, nuk do të më duheshin sot testet e shtatzënisë...
Bukuroshja
Britney
27
3
Britney

Bukuroshi
Jan
4
2
Jan
Fotohumori
Kush është i pari?
2
0
Kush është i pari?
Video Humori

Kostumi më i mirë për Natën e Shtrigave
 
 
Magazina
23:19 / 24.10.2014

Marina, “diss” Serbisë: “Kush na ka Inati, ju...” (Video)

Bukuroshja shqiptare, Marina Vjollca, ka kënduar vargje të këngës së njohur anti – serbe, &ldquo...
Teknologji
17:10 / 24.10.2014
Samsung shet 4.5 milionë njësi të Galaxy Note 4?

Samsung shet 4.5 milionë njësi të Galaxy Note 4?

Që nga lansimi i parë i fabletit të Samsung, përkatësisht linjës Galaxy Note, fabletët e kom...
 
Partnerët Medial:DukagjiniShkabaj

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2010 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Ilaz Kodra QT Nr.10, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.