Kuriozitete
 

Uji kundër zjarrit – kush do të fitojë? (Video)

Kemi parë në shumë momente që uji e shuan zjarrin, por ndonjëherë zjarri bëhet i pakontrollueshëm sa që as uji nuk bën dobi, deri sa zjarri të shuhet vetë.


   
 

Helmeta mbron kokën, por ndonjëherë edhe lëndon (Video)

Do të dukej i mahnitshëm, sikur të përfundonte si duhet ky eksperiment. Por, helmeta mbrojtëse i la një pl...
 
 

Këtyre iu thua muskuj? Femra lë në hije mashkullin (Video)

Gjatë një ndeshje futbolli në SHBA kamera ka fokusuar një mashkull duke treguar muskujt e tij dhe e ka paraqitur n&e...
 
 

Burrin që peshon 500 kilogramë, me kran e kanë zbritur nga ndërtesa (Foto)

Pesha prej gjysmë tonelate, e kishte bërë të palëvizshëm. Meqenëse shtëpia ku jetonte Robert Butl...
 
 

Kujdes: “Kamerat e Fshehta” do t’ju kapin edhe në Prishtinë (Video)

Në Prishtinë, një grup i të rinjve ka filluar të bëjë “Kamera të Fshehta” me kalimtar...
 
 

E plasi babën: Zhvishet sërish vajza e kryeministrit të Zelandës së Re (Foto, +18)

Stephie po bëhet gati për ekspozitën e saj të parë personale në Paris. Ajo është e bija e kryemin...
 
 

“Rapunzel” nga India, i ka rritur flokët më shumë se dy metra (Foto/Video)

Gruaja që mban disa rekorde në vend të saj, shpreson që një ditë të hyjë në Librin e Rekorde...
 
 

Ja çfarë duhet t’ju bëni fëmijëve që edhe në tavolinën e ngrënies rrinë me telefona mobilë! (Video)

Familja ishte mbledhur për të ngrënë, por fëmijët vëmendjen e kishin tek telefonat e tyre të zgjuar.
 
 

Ia tregoi majmunit gishtin e mesëm, majmuni e nokautoi! (Video)

Majmunët nga Shimla, që ndodhet në pjesën veriore të Indisë, kanë reputacion të frikshëm. K&...
 
 

Ndërtesën e vjetër e shembën banorët (Video)

E amortizuar nga koha, një ndërtesë paraqiste rrezik për banorët. Në mënyrë që ndërtesa...
 
 

I detyruan të ndërrojnë rrobat, e pastaj imitojnë njëri-tjetrin gjatë aktit seksual (Video)

Çifteve të zakonshme, që janë lidhur në periudha të ndryshme kohore, u është kërkuar q&eum...
 
 

Ja pse e përdornin marihuanën gjyshërit tanë!?

Përdorimi i marihuanës është i shumëfishtë. Madje, përdorimi i saj ndryshon varësisht prej periud...
 
 

A janë këta fotografët më të çmendur?(Foto)

Këta fotografë të çmendur kanë bërë gjithçka që fotot e tyre të jenë më t...
 
Barsoleta

Lajmi i mirë

Pasi iu prish vetura, e dërgoi te mekaniku.
Mekaniku: Kam një lajm të mirë dhe një të keq.
Klienti: Të mirin përpara.
Mekaniku: Kam pasur një ftohje të rëndë, e sot më kaloi, tash jam tip-top.
Klienti: E lajmi i keq?
Mekaniku: Duhet t’ia ndërrosh krejt motorin...

Paguan gjyshja

Hyn një vajzë e bukur në dyqan, e pyet shitësin:
- Sa kushtojnë këto çokollata?
- Një puthje copa...
- Në rregull. Do t’i marr pesë. Paguan gjyshja...

Burimi i stresit

Një burrë shkon në kontroll te mjeku. Pasi e kontrollon, doktori i thotë:
- Ju keni nevojë të jeni të qetë. Do t’jua shkruaj disa barna për nervat. Kur të shkoni në shtëpi, ia jepni gruas tuaj...

Gratë dhe Drejtësia

Pse grave nuk iu duhet Fakulteti i Drejtësisë?

Sepse ato gjithmonë kanë Të Drejtë!

Karotat për shikim të mirë

- A është e vërtetë se karotat janë të mira për sytë?
- Natyrisht, a ke parë ndonjë lepur me syze?

Gruaja e sëmurë

Burri: Doktor, çfarë ka gruaja ime?
Doktori: Ose sëmundjen Alzheimer ose AIDS-in.
Burri: E çfarë të bëj unë?
Doktori: Lëre në qytet, ndërsa nëse vjen në shtëpi, mos bëj më seks me të...

Edhe diçka...

Dy gra i kalojnë 15 vite në të njëjtën qeli në burg.
Ditën kur i lëshojnë nga burgu, njëra i thotë tjetrës:
- Prit se harrova të të tregoj edhe diçka...

Proporcionet

Duke u rruar, burri i ankohet gruas:
- Zemër, më duket se e kam hundën shumë të madhe.
- Jo, shpirt, një hundë më e vogël nuk do të shkonte në atë kokë aq të madhe...

Lajmi

Porsa hyn në derë, burri bërtet:
- Grua, kam një lajm të mirë...
- Ta kanë rritur rrogën?!? – pyet gruaja e emocionuar.
- Thashë lajm, jo mrekulli!

Bën ç’të duash

Gruaja i thotë burrit:
- Sonte dua të më lidhësh për krevati dhe të bësh çfarë të duash!
Burri e merr litarin e lidh dhe shkon në dhomën tjetër për ta shikuar ndeshjen...

Princesha

- Babi, a jam unë princesha jote?
- Jo bir, ti je një idiot!

Mos na merr fytyrën

- Babi, a mund të shkoj sonte në kinema me të dashurin? – pyet vajza bionde të atin.
- Mundesh, por ke kujdes, ruaje fytyrën!
Kur kthehet pas mesnate, vajza i pëshpërit babait në vesh:
- Babi, mu hodh sipër, bëri gjithçka, po as që ka guxuar të ma prekë fytyrën...

Vjedhja

Policia e kap hajnin që e ka vjedhur një artar.
- Pse e bëre? – e pyesin.
- po aty shkruante: “Shfrytëzojeni rastin”.
Bukuroshja
Sabine
71
4
Sabine

Bukuroshi
Tiago
6
3
Tiago
Fotohumori
Duke i dhënë kurajë mbesës
4
6
Duke i dhënë kurajë mbesës
Video Humori

Fundi i botës, një version ndryshe
 
 
Teknologji
17:03 / 25.04.2015
Samsung me kërkesë të jashtëzakonshme për Galaxy S6 Edge

Samsung me kërkesë të jashtëzakonshme për Galaxy S6 Edge

Lideri global në telefona mobil Samsung vendosi të krijojë sasi të mjaftueshme të Galaxy S6 Edge, t&eu...
 
Partnerët Medial:DukagjiniShkabaj

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2010 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Ilaz Kodra QT Nr.10, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.