Kuriozitete
 

Karrocieri për pak sa nuk u mbyt nga kuajt! (Video)

Është regjistruar një moment në Turqi, kur një kalë nuk ka arritur të ndalet dhe është rrëzuar në asfalt. Si pasojë, edhe burri që e drejtonte karrocën, është rrotulluar dhe ka rënë në tokë.


   
 

Në tavan i “flinte” piktura e 12 milionë eurove (Video)

Carl Sabatinos as që i kishte shkuar mendja se çfarë kishte gjetur në tavanin e shtëpisë së vet, por...
 
 

Rezidenca e Lordit Rothschild: Kjo është shtëpia më e bukur e vitit (Foto)

Instituti Britanik i Arkitektëve (RIBA), shtëpinë që e shihni në foto, e kanë vlerësuar si “Sht&...
 
 

Kështu do të dukej Barbie, po të kishte prirje kriminale (Foto)

Jemi mësuar ta shohim këtë lodër vajzash, në veshje elegante dhe me pozita shumë delikate.
 
 

Në ketë shtet evropian, vidhet më së shumti biçikletat (Video)

Sipas statistikave, për çdo pesë minuta në Evropë vidhet nga një biçikletë. Por, cili ës...
 
 

Statuja e Lirisë fillimisht ishte projektuar si një grua myslimane!

Statuja e Lirisë (Statue of Liberty) një nga simbolet më mbresëlënëse të Nju Jorkut, e cila u ndë...
 
 

Vandalizuan WC-në dhe zbuluan gjoksin – thonë se videoja ua shkatërroi jetën! (Video,+16)

Disa vajza nga Australia ishin kapur nga kamerat e një tualeti, duke hedhur mbeturina dhe letër – duke zbuluar edhe gjoksin.
 
 

Biden “bllokon” trafikun, ja si përshëndetet nga biciklisti kroat (Foto)

Trafiku në kryeqytetin kroat gjatë ditës së djeshme ishte mjaft i ngarkuar. Dhe për këtë disa qytetar&...
 
 

I puth vajzat në sytë e prindërve - ja si reagojnë ata! (Video,+16)

Mënyrat e prezantimit të dashurës me prindërit mund të jenë të ndryshme. Por kjo që zgjodhi ky pe...
 
 

Shkruan 100 letra dashurie për bashkëshorten e ndarë nga jeta (Foto)

Një burrë shkroi 100 letra, për nder të dashurisë që kishte për gruan e tij e cila vdiq nga kanceri vi...
 
 

Priti 6 vjet për ta bërë këtë fotografi (Foto)

Siç duket një fotograf e ka bërë fotografinë e tij jetësore, por mos mendoni se kjo ishte veç nj&e...
 
 

Femra më e trashë në Britani gjen të dashur (Foto)

Femra më e trashë në Britani, ka gjetur dashurinë e saj. Ai është pothuajse njëherë më i mos...
 
 

Lirohet nga burgu pas 44 vitesh: Ja si reagon nga ndryshimet që ka “pësuar” bota (Video)

Otis Johnson ka qenë i burgosur 44 vite. Ai ishte 25 vjeçar kur u dënua ndërkaq u lirua në moshën 69 vje&...
 
Barsoleta

Bisedë çifti

E dashura: Zemër, për çfarë je duke menduar?
I dashuri: Për të njëjtën gjë që mendon ti!
E dashura: Nuk të vjen turp! Veç për atë punë mendon...

Në ligjërata

Profesori: A je duke fjetur?
Studenti: Do të flija sikur të ishe më pak i zhurmshëm...

Nata e parë e martesës

Një virgjëreshë martohet me një miliarder të moshuar.
Natën e parë të martesës e kalojnë duke qarë në krevat.
E reja nuk dinte asgjë, kurse plaku i kishte harruar të gjitha.

Si të jetoni më gjatë

Në ditëlindjen e 110-të të një plake mblidhen gazetarët dhe i parashtrojnë pyetje të ndryshme.
Gazetari: Gjyshe, cili është sekreti i jetëgjatësisë suaj?
Plaka: Kurrë nuk jam grindur me askënd!
Gazetari: Po, kjo është e pamundur...
Plaka: Keni të drejtë!

Çiftet e plotësojnë njëri-tjetrin

Nisen gruaja dhe burri për pushim. Diku gjatë rrugës gruaja fillon ta godasë veten në kokë.
- Kam harruar ta ndal shporetin! – thotë gruaja.
- Çfarë do bëjë ti pa mua? – ia kthen burri.
- E ka ndalur ti?
- Jo, po e kam harruar ujin lëshuar, se përndryshe do të na digjje shtëpinë...

Sot jo, por dje...

Policët e kapin një hajn duke vjedhur dhe e ‘sakatojnë’ duke e rrahur.
Të nesërmen e ai del para gjykatësit.
Gjykatësi: Meqë i keni pranuar të gjitha...
Hajni: I kam pranuar, i nderuari gjykatës, pasi policët më kanë rrahur, më kanë keqtrajtuar...
Gjykatësi: Nuk e besoj, sot policia nuk e maltreton askënd!
Hajni: Sot jo, po t’i shihje dje...

Veç të mos jetë i 13-ti!

I thotë njëra bionde-tjetrës:
- A e di se Viti i Ri sivjet i bie të premten?
- Veç të mos jetë i 13-ti! – deklaron tjetra.

Reklamat e dikurshme

“Shesim rripa që fëmijët tuaj t’i kenë të gjitha 5-she”.

Besimi

- Më la gruaja për shkak të besimit?
- Pse, çfarë besimi kishte ajo?
- Kishte besuar se kam para.

Definojeni

Çfarë është: Katër të pranishëm në një zyrë, ndërsa vetëm një punon?
Tre ministra dhe aparati i klimës.

Gruaja

Gruaja mund të jetë e bukur, amvise e vërtetë dhe nënë e mirë. Ndërkaq, nëse arrin ta bindë burrin e vet se ai është ‘bosi’ në shtëpi, atëherë është edhe e mençur.

Jetë e shtrenjtë

Facebooku dhe Instagrami e kanë bërë jetën shumë të shtrenjtë.
Derisa nuk ishin, njerëzit kanë mundur t’i veshin të njëjtat rroba për ditëlindje dhe festa...

Vuaj nga impotenca

Shkon gruaja te mjeku dhe ankohet:
- Doktor më ndihmo se po vuaj nga impotenca.
- Po, ti je grua, nuk si mendon ashtu?
- Në rregull de, burri është i sëmurë nga impotenca, ndërsa unë vuaj...
Bukuroshja
Ayra
18
0
Ayra

Bukuroshi
Damian
0
2
Damian
Fotohumori
Shokët u tallën me të kur vendosi të bëhej nxitës tifozësh...
0
0
Shokët u tallën me të kur vendosi të bëhej nxitës tifozësh...
Video Humori

Kthim në të ardhmen
 
 
Teknologji
13:49 / 26.11.2015
Huawei Mate 8 zyrtarizohet në Kinë

Huawei Mate 8 zyrtarizohet në Kinë

Dje fillimisht ishin paraqitur disa pamje të modelit të ri të telefonit nga Huawei, ndërsa sot kompania kin...
 
Partnerët Medial:DukagjiniShkabaj

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2010 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Ilaz Kodra QT Nr.10, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.