Së shpejti rubrika Fun me version të ri. Argëtohu i pari me rubrikën e re.
 
Kuriozitete
 
HotSpot Media

Pagoi shkollimin me striptizëm dhe zhveshje para ueb-kamerave (Foto)

Studentja e juridikut, Vanessa Knowles, ka marrë një vendim jo të zakonshëm për financimin e studimeve të saja – me anë të striptizmit dhe tash fiton 61.000 euro në vit.


   
 

Flokë me qime dhie, gjalpë dhe baltë

Kanë shumë të veçanta dhe shumë tradita që ju as që mund t'i mendoni. E përveç kësa...
 
 
Foto (RTK)

“Virgjëresha e përbetuar” e Malajve të Rugovës

Në fshatin Malaj në zemër të Rugovës, nga prindërit Vake dhe Metë Lajçi, para 73 vjetësh, ...
 
 

Motra e nderit ndez atmosferën e ‘The Voice’ (Video)

Motra e nderit nga Sicilia, Cristina Scuccia, e cila në muajin e kaluar e mahniti publikun me performimin e këngës “...
 
 

A ju turpërojnë prindërit në rrjetet sociale?

Shumë të rinj shpesh ndjejnë një dozë pakëndshmërie për shkak të fotografive që i publi...
 
 

Obama e Biden: ‘Selfie’ nuk paraqet problem mental

Presidenti amerikan, Barack Obama, përkundër angazhimeve të shumta, gjithmonë gjen kohë për argëtim dh...
 
 

Gjendet unaza pas 400 vitesh

Është gjetur unaza e punuar për pasanikun Hugh Audley, i cili kur kishte vdekur në shekullin 17, kishte lënë...
 
 

Rrënqethëse: Luanesha vret nënën shimpanzë, por shikoni çfarë bëri me foshnjën e saj (Foto)

Fotografët, Evan Schiller dhe Lisa Holzwarth, ishin dëshmitarë të një ngjarje të jashtëzakonshme n&eum...
 
 

Nevojën në nevojtore

Kanë qenë të shumta mënyrat e vetëdijesimit, për mos kryerjen e nevojës së madhe nëpër ...
 
 

SHKELM-fie

Trendi i të bërit fotografi ‘selfie’ mund të jetë i rrezikshëm dhe këtë e ka mësuar m...
 
 

Qeni ‘adopton’ macen

Është një dyshe jo e zakonshme, por ndodhë që qeni dhe macja, të bëhen shokë të pandashëm.
 
 

“I xhelozoj shqiponjat”

Si një person që adhuron zogjtë dhe sportet ekstreme, Jonathan Marshall lëshohet çdo ditë nga lartës...
 
 

E çuditshme: Mumia e mallkuar që vrau secilin që e preku!?

Më 1860, pesë të diplomuar nga Oksfordi vendosën të shkojnë në Egjipt. Kur u kthyen në vendlindje...
 
Barsoleta

Takimi

Takohen dy shokë në pazar. Pasi përshëndeten dhe flasin për shumëçka, njëri pyet:
- Çfarë bëre me fakultet, a e përfundove?
- Po, miku, po. Me mesatare 9.5.
- Mirë shumë, bravo. E sa i ke këto domate...

Korrigjimi

Burri: Qe 18 vjet çfarëdo që them, ti më korrigjon!
Gruaja: Qe 20 vjet i dashur, qe 20 vjet!

I porsalindur

Bisedojnë dy pensionistë.
- Si je?
- Po si kam me qenë, më dhembin këmbët, shpina, duart... Si je ti?
- Unë si i porsalindur.
- Pse bre po gënjen...
- Nuk kam flokë, nuk kam dhëmbë, urinoj në krevat...

Sinqeriteti

Shkojnë dy shokë të luajnë bixhoz dhe vendosin që të dy ta vënë bastin në numrin e njëjtë. Mirëpo, nuk mund të vendosin për cilin numër. Pastaj njërit i lind një ide:
- Sa herë ke bërë seks këtë muaj?
- Tetë herë.
- Në rregull. Unë kam bërë dhjetë herë dhe po e zgjedhim numrin 18.
Numri fitues del numri 2.
- Po të kishim qenë të sinqertë, tash do të ishim bërë me para...

Edhe një shans

Vjen gruaja e nervozuar në shtëpi.
- Zemër, do ta padis taksisti në gjykatë. Sot, në dy raste për pak sa nuk më vrau.
- Mos u ngut zemër. T’i japim edhe një rast.

Parajsa

Pse vetëm 10 për qind e femrave shkojnë në parajsë?
Sepse po të shkonin më shumë, do të bëhej ferri.

Jetë e lumtur

- Kam dëgjuar se këta fqinjët e tu po jetojnë si dy pëllumba të dashuruar! – i thotë shoqja-shoqes.
- E vërtetë. Herë del njëri nga dritarja, e herë tjetra...

Lajmi i keq

Mjeku: Kam lajme të këqija dhe lajme të mira. Cilat t’i them të parat?
Pacienti: Mi thuaj të këqijat.
Mjeku: Ke AIDS dhe kancer të prostatës.
Pacienti: E të mirat?
Mjeku: Lajmi i mirë është se pos tyre nuk ka lajme tjera të këqija...

Arsimtarja

Arsimtarja: Ti je turpi i kësaj klase. Në kohën tënde unë kam ditur të lexoj dhe të shkruaj në tri gjuhë, ndërsa ti nuk di asgjë.
Nxënësi: Shihet, se ti ke pasur arsimtare të mirë.

Bionde?

Ajo: Ti mendon se unë jam budallaqe.
Ai: Jooo... Prit të shkoj ta ushqej gjarprin, pastaj flasim.
Ajo: Në rregull, po pres, mos u vono...

Martesa

Ka çifte që afrohen aq shumë në martesë, saqë duhet të intervenojë policia që t’i ndajë!

Aborti

- Babi, çfarë është aborti?
- Pyete motrën tënde.
- Po, babi, unë nuk kam motër.
- Për këtë pra po flas...

Vikendi i bukur

Burri: Grua, pse nuk e kalojmë të dy një vikend të bukur?
Gruaja: Ide shumë e mirë!
Burri: Në rregull, pra, shihemi të hënën...

Bukuroshja
Rosa
51
2
Rosa
Bukuroshi
Willy
8
5
Willy
Fotohumori
Bishti
1
1
Bishti
Video Humori

Drake i maskuar
 
 
Magazina
23:42 / 18.04.2014

Arrestohet ylli pornografik, bënte seks me kafshë dhe më pas i vriste

Aktorja e filmave për të rritur, Stephanie Hird, e njohur si Megan Jones, është arrestuar nga policia n&eum...
Teknologji
16:05 / 18.04.2014
LinkedIn ka 300 milionë përdorues të regjistruar

LinkedIn ka 300 milionë përdorues të regjistruar

LinkedIn sot ka njoftuar se ka arritur në 300 milionë përdorues të regjistruar në platformën e sa...
Ekonomi
18:12 / 18.04.2014

MTI fton ndërmarrjet të aplikojnë për grante

Projekti do të zbatohet nga IOM-i, gjatë periudhës shkurt 2014, deri në gusht të vitit 2016, dhe ka nj...
 

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2010 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Ilaz Kodra QT Nr.10, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.