Kuriozitete
 

Në Vojvodinë po “pëlqehen” cigaret e Kosovës! (Foto)

Në pazarin e Novi Sadit në Vojvodinë, shiten cigaret me banderolë të Kosovës, transmeton Telegrafi.


   
 

Gruaja e miliarderit, cullak në rrugë (Video, +18)

Policia është duke hetuar nëse ylli i mediave sociale, Gabi Grecko, ka shkelur ligjin duke ecur lakuriq në rrugë...
 
 

Disa centimetra larg fatalitetit (Video)

Lëshohet me skejtbord nëpër një rrugë që mendon se është e braktisur, por llogaritja tij nuk kish...
 
 

Çfarë budallai: Donte të shiste mend para të tjerëve, e nokautoi veten! (Video)

Nuk është mirë të shtiresh i rëndësishëm, sepse e pëson keq edhe nga vetja... /Telegrafi/
 
 

Fëmija i lazdruar merr një mësim, por as i rrituri nuk tregohet i pjekur (Video)

Gjatë tërë kohës e shtynte karrocën për këmbët e klientit që priste në radhë. E, n...
 
 

Fotografia e martesës, gati përfundoi në tragjedi (Video)

Kishin zgjedhur plazhin Myrtle të Kalifornisë, për të bërë fotografitë e martesës. Dhe, gjith&cce...
 
 

Dhjetë fakte të pabesueshme rreth trurit

Faktet e mëposhtme janë vërtetë interesante. Lexojini...
 
 

Dolën në shitje domatet e zeza dhe ato të bardha

Kultivuesit e perimeve kanë krijuar hibride të domateve, me ngjyra tjera, duke përzier dy varietete.
 
 

E çuditshme, por e vërtetë: Mendon se do të jetë e bekuar, ndaj ushqen viçin me gji! (Video, +18)

Indianja Corte Bajaz vendosi që të bëhet "nëna e dytë" e një viçi të vogël q&eum...
 
 

Së paku për diçka “shtyhemi” me zviceranët: Ja për çfarë bëhet fjalë!

Ndonëse në Kosovë, ende nuk ka të dhëna të sakta se sa shikuesit e televizionit janë të dhën...
 
 

Ja pse edhe femrat janë perverse! (Video)

Gjithmonë ekziston stereotipi se vetëm meshkujt janë ata që ngulin sytë tek gjinia e kundërt dhe tek pjes&e...
 
 

Shtatë nxënëse, pas ekskursionit pesëditor, kthehen shtatzënë!

Kur fëmijët e tyre shkojnë në ekskursione shkollore, prindërit kryesisht brengosen për atë nëse a...
 
 

Ka fotografi që flet sa njëmijë fjalë: Sa vlejnë këto, vlerësojeni vetë! (Foto)

Nuk e kanë patur gabim kur kanë thënë se një foto flet sa një mijë fjalë. Është një...
 
Barsoleta

Festa

- Ku je për Vitin e Ri?
- Në shtëpi.
- Mirë shumë. Unë gjithmonë them se nuk ka më mirë se shtëpia.
- Ashtu është. E ti?
- Unë po shkoj në Stamboll nja 10 ditë, ‘all inclusive’...

Kastravecë

Tri zonja shkojnë në treg për të blerë kastravecë.
E para: Më jepni dy kilogramë kastravecë, të shkurtë, por të trashë.
E dyta: Mua më jepni një kilogram, të gjatë dhe të hollë.
E treta: Më jepni ju lutem dy kilogramë kastravecë, çfarëdo lloji. Mua më duhen për sallatë...

Gomari

Gruaja: Ti je një gomar, të mungojnë vetëm brirët...
Burri: Çfarë brirësh? Gomari nuk ka brirë!
Gruaja: E atëherë nuk të mungon asgjë!

Marrëdhëniet në kompani

- Miku im, jam duke falimentuar. Nuk po arrij t’i paguaj rrogat, punëtorët të pakënaqur... – ankohet pronari i një kompanie.
- E si janë marrëdhëniet në firmë?
- Marrëdhëniet... kush është më i zoti...

Krimi i organizuar

- Babi, planifikoj të merrem me krim të organizuar.
- Në sektorin privat apo atë shtetëror?

Vetëmbrojtje

- Si reagon ti kur nuk të dëgjojnë fëmijët, i këshillon me fjalë të mira apo i godet me shuplaka?
- Me fjalë të mira.
- E shuplaka?
- Nganjëherë po, në vetëmbrojtje...

Kur polici ndal ministrin

Ministri i Brendshëm niset në rrugë me veturë dhe e ndal policia.
- Librezën dhe lejen e vozitjes... Ooo, qenkeni ju z. ministër. Më falni, vazhdoni...
- Jo, jo. Veproni ndaj meje si ndaj çdo qytetari!
- Në rregull ministër, futi nja 20 euro në librezë dhe jeni të lirë të vazhdoni...

Terapia

Shkon burri te mjeku dhe kthehet i dëshpëruar.
Gruaja: Çfarë të tha mjeku?
Burri: Më kontrolloi dhe më dha tableta, tha duhet të marrësh nga një në ditë, deri në fund të jetës.
Gruaja: Po çfarë ka të keqe këtu, të gjithë pinë tableta...
Burri: Mjeku mi dha vetëm pesë tableta...

Kontraceptivët

Shkon gjyshja te gjinekologu dhe kërkon kontraceptivë.
- Gjyshe, çfarë ju duhen këto? – pyet mjeku.
- Këto barna më qetësojnë shumë – përgjigjet gjyshja.
- Ju qetësojnë?
- Po. Çdo ditë në mëngjes ia qes mbesës në lëng dhe jam e qetë gjithë ditën...

Po dal

- Babi, sonte po dal.
- Nuk do të shkosh askund derisa ta heqësh atë fund!
- E çka të vesh pastaj?
- Çfarëdo tjetër, biri im...

Shpenzimet – qëllimi

Gruaja: Ti të gjitha paratë i harxhon në raki. Vazhdimisht je i dehur!
Burri: Çka je duke thënë, ti shpenzon pa karar në tesha dhe makijazh!
Gruaja: Unë shpenzoj që të bëhem e bukur për ty.
Burri: Edhe unë pi që të më dukesh e bukur...

Fjalët

Burri: A di se gratë thonë rreth 25 mijë fjalë në ditë, kurse burrat sa gjysma e tyre?
Gruaja: Kjo ndodh sepse gjithçka duhet t’ua shpjegojmë nga dy herë.
Burri: Si?

Emër i njohur

- Mami, si është e mundur që kompjuteri e di emrin tim?
- Nuk e di, Admin biri im, edhe unë po çuditem!
Bukuroshja
Tiffani

Bukuroshi
Chris
Chris
Fotohumori
Me dy fytyra
5
5
Me dy fytyra
Video Humori

Ja ku jam...
 
 
Magazina
16:07 / 21.12.2014

Morena vë në pah gjoksin (Foto)

Këngëtarja dhe modelja Morena Taraku nuk ka hezituar që të vazhdojë të tregojë linjat e saj ...
Teknologji
16:40 / 20.12.2014
Samsung Z1 Tizen do të prezantohet në janar?

Samsung Z1 Tizen do të prezantohet në janar?

Me sa duket, Samsung përfundimisht mund ta lëshojë modelin e saj të vonuar të telefonit – modeli...
 
Partnerët Medial:DukagjiniShkabaj

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2010 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Ilaz Kodra QT Nr.10, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.