Kuriozitete
 

“Notimi” para qendrës tregtare (Video)

Për ditë me radhë shiu ka kaplua tërë Britaninë e Madhe, duke bërë që në një qendër tregtare në Brisbane, niveli i ujit të ngritët “sa për të notuar”.


   
 

Reporteri goditet ne kokë, teksa fliste para kamerës (Video)

Puna në terren mund të jetë e vështirë për reporterët, ndërsa për protagonistin në k&eu...
 
 

Reklama provokative për kursimin e energjisë! (Video)

Kompania Ofcom ka realizuar një videoklip vetëdijesues, por për këtë zgjodhën skenën ku një &cced...
 
 

A e keni ditur se edhe syri i peshkut hahet! (Video)

Kurrë nuk i dihet, por ndoshta kjo aftësi, do të ju duhet në jetë. Në internet janë shfaqur pamjet e n...
 
 

E braktisi gruaja, ja çfarë i bëri fustanit të saj të nusërisë

Një burrë gjeti 101 mënyra të çuditshme për të përdorur fustanin e nusërisë të i...
 
 

Reporteri televiziv që duhet të jetë i kujdesshëm nga skateboards (Video)

Mike Amor, shefi i zyrës amerikane për “Australia’s Seven Network”, ishte duke raportuar nga një park i ...
 
 

Prindër kujdes: Video-loja "GTA" me akte seksuale (Video +18)

Xhirimi, i cila u publikua në media dhe shfaq një marrëdhënie seksuale, është pjesë e video-lojës...
 
 

Urrente homoseksualët, tani martohet me një burrë

Njeriu, i cili dikur ishte figurë udhëheqëse e organizatës që kundërshtonte marrëdhëniet e të...
 
 

Rivalët “urojnë” Hashim Thaçin (Foto)

Ra koalicioni PDK-LDK, dhe kreativiteti i shqiptarëve në internet vetëm sa po shtohet...
 
 

Ju prezantojmë Hashim Leen tek thyen blloqet e Bllokut! (Foto)

Pas lajmit për arritjen e koalicionit PDK-LDK, rrjetet sociale janë “bombarduar” me komente të ndryshme pro dh...
 
 

Si quhet simboli “@”, në shtete të ndryshime të Evropës? (Foto)

Një nga shenjat më popullore, edhe sigurisht një ndër më të shfrytëzuarat, në botë ka shum&e...
 
 

Djaloshi që gati vdiq, tash ka superfuqi (Video)

Po kthehej në shtëpi nga shkolla, kur preku kutinë e postës në të cilën ishte kapur një tel i zhv...
 
 

Gjyshet provojnë marihuanën për herë të parë: Ja si reagojnë!? (Video)

Tri gjyshe u bënë bashkë për një eksperiencë të re.
 
Barsoleta

Kontraceptivët

Shkon gjyshja te gjinekologu dhe kërkon kontraceptivë.
- Gjyshe, çfarë ju duhen këto? – pyet mjeku.
- Këto barna më qetësojnë shumë – përgjigjet gjyshja.
- Ju qetësojnë?
- Po. Çdo ditë në mëngjes ia qes mbesës në lëng dhe jam e qetë gjithë ditën...

Po dal

- Babi, sonte po dal.
- Nuk do të shkosh askund derisa ta heqësh atë fund!
- E çka të vesh pastaj?
- Çfarëdo tjetër, biri im...

Shpenzimet – qëllimi

Gruaja: Ti të gjitha paratë i harxhon në raki. Vazhdimisht je i dehur!
Burri: Çka je duke thënë, ti shpenzon pa karar në tesha dhe makijazh!
Gruaja: Unë shpenzoj që të bëhem e bukur për ty.
Burri: Edhe unë pi që të më dukesh e bukur...

Fjalët

Burri: A di se gratë thonë rreth 25 mijë fjalë në ditë, kurse burrat sa gjysma e tyre?
Gruaja: Kjo ndodh sepse gjithçka duhet t’ua shpjegojmë nga dy herë.
Burri: Si?

Emër i njohur

- Mami, si është e mundur që kompjuteri e di emrin tim?
- Nuk e di, Admin biri im, edhe unë po çuditem!

Në stacion

Burri e pret gruan në stacion që kthehet në shtëpi. Ajo zbret nga autobusi, ai vetëm e përshëndet nga larg dhe fillon të ecë.
- Çfarë është kjo sjellje? Shiko ai burri si e përqafon gruan e tij! – ankohet gruaja.
- E vërtetë, por gruaja e tij është duke shkuar, prandaj...

Xhentëlmeni

Flasin dy shokë:
- Gruaja ime ankohet vazhdimisht se nuk ka më xhentëlmenë...
- Nuk është ashtu! Ja, një ditë binte shi dhe unë ia kam mbajtur ombrellën gruas për një orë që të mos e lagte shiu.
- Vërtet? Kur ashtu?
- Derisa ia ndërronte rrotën veturës...

Telefonata e vonshme

Gruaja dhe burri janë duke fjetur, kur bie telefoni. Burri i thotë nëse është për mua, thuaji se nuk jam në shtëpi. Gruaja merr telefonin dhe thotë:
- Ai është në shtëpi!
Burri i nervozuar:
- Çfarë të thashë? Pse tregove?
- Telefonata ishte për mua – i shpjegon gruaja...

Më shumë se miq

Djali: Unë dua që të jemi më shumë se miq.
Vajza: Vërtet? Sa mirë. Atëherë, a po vjen garantues se dua ta marr një kredi...

Lum për mendtë

Flasin dy bionde:
- E di ajo fqinja ime, mbrëmë kishte vdekur në gjumë.
- Vërtet? Sa do të befasohet kur të zgjohet...

Jo ashtu si pritët

Amerikani, gjermani dhe shqiptari pranojnë sfidën prej 50.000 eurosh për të hyrë në kafazin e luanit.
Hyn amerikani, luani i vërsulet dhe e mbyt.
Hyn gjermani, luani i vërsulet dhe e mbyt.
Kur hyn shqiptari... luani i vërsulet dhe e mbyt...

Nuk ka seks?

Gruaja kthehet në shtëpi dhe i thotë burrit:
- Ta dish se gjinekologu më tha se dy javë nuk guxoj të bëj seks.
- Vërtet? E të tha gjë stomatologu?

Një pyetje më të vështirë

Një polic i ri sapo ka përfunduar Akademinë, del në rrugë që të kryejë punën e tij. Një kalimtar rasti e pyet:
- Më falni, e dini ku gjendet rruga “Agim Ramadani”?
- Atë e di, pyet diçka më rëndë...
Bukuroshja
Khristina

Bukuroshi
Chad
Chad
Fotohumori
Është koha për shkollë, më detyruat të hy brenda t’ju zgjoj...
13
5
Është koha për shkollë, më detyruat të hy brenda t’ju zgjoj...
Video Humori

Ja ku jam...
 
 
Magazina
21:03 / 21.11.2014

Ratajkowski lë në hije bukuroshet (Foto)

Performanca e nxehtë në klipin e Robin Thicke i ka dhënë hov karrierës së Emily Ratajkowskit, e c...
Teknologji
17:10 / 21.11.2014
Google me tastierë që përkthen në kohë reale

Google me tastierë që përkthen në kohë reale

Google është duke punuar në një aplikacioni të tastierës për Android që do të ofro...
 
Partnerët Medial:DukagjiniShkabaj

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2010 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Ilaz Kodra QT Nr.10, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.