Së shpejti rubrika Fun me version të ri. Argëtohu i pari me rubrikën e re.
 
Kuriozitete
 

A nuk ke vdekur para 5 vitesh?

Në mënyrë që të mos paguante një dëmin prej 38 funtesh, Victoria Sully kishte shpallur vetën të vdekur, duke u prezantuar me emër të nënës së saj.


   
 

E meta e njerëzimit (Video)

Teknologjia ka arritur të bëjë çudira duke prodhuar superkompjuterë, telefona të mençur që me...
 
 

Shumë UFO u xhiruan në mars, prandaj punuan një dokumentar (Video)

Marsi i këtij viti do të mbahet mend si muaji gjatë të cilit janë bërë më së shumti xhirime ...
 
 

Guximi dhe preciziteti (Video)

Një çiklist e ka xhiruar veten duke vozitur nëpër një “rrugë” mjaft të rrezikshme.
 
 

Intervenimi i njeriut në natyrë (Foto)

Peizazhi është një gjë tjetër, por këto skulptura të krijuara nga bimët janë mahnitëse ...
 
 

Edhe myslimanët vallëzojnë me këngën “Happy”

Në gjithë botën janë duke vazhduar xhirimet e videove, në të cilat njerëzit vallëzojnë n&eum...
 
 

Tetëvjeçari që ofron bamirësi

Kohën e lirë shumica e fëmijëve e kalojnë duke luajtur, por William Winslow pas mësimit merret me bamir&eum...
 
 
HotSpot Media

Pagoi shkollimin me striptizëm dhe zhveshje para ueb-kamerave (Foto)

Studentja e juridikut, Vanessa Knowles, ka marrë një vendim jo të zakonshëm për financimin e studimeve të s...
 
 

Flokë me qime dhie, gjalpë dhe baltë

Kanë shumë të veçanta dhe shumë tradita që ju as që mund t'i mendoni. E përveç kësa...
 
 
Foto (RTK)

“Virgjëresha e përbetuar” e Malajve të Rugovës

Në fshatin Malaj në zemër të Rugovës, nga prindërit Vake dhe Metë Lajçi, para 73 vjetësh, ...
 
 

Motra e nderit ndez atmosferën e ‘The Voice’ (Video)

Motra e nderit nga Sicilia, Cristina Scuccia, e cila në muajin e kaluar e mahniti publikun me performimin e këngës “...
 
 

A ju turpërojnë prindërit në rrjetet sociale?

Shumë të rinj shpesh ndjejnë një dozë pakëndshmërie për shkak të fotografive që i publi...
 
 

Obama e Biden: ‘Selfie’ nuk paraqet problem mental

Presidenti amerikan, Barack Obama, përkundër angazhimeve të shumta, gjithmonë gjen kohë për argëtim dh...
 
Barsoleta

Takimi

Takohen dy shokë në pazar. Pasi përshëndeten dhe flasin për shumëçka, njëri pyet:
- Çfarë bëre me fakultet, a e përfundove?
- Po, miku, po. Me mesatare 9.5.
- Mirë shumë, bravo. E sa i ke këto domate...

Korrigjimi

Burri: Qe 18 vjet çfarëdo që them, ti më korrigjon!
Gruaja: Qe 20 vjet i dashur, qe 20 vjet!

I porsalindur

Bisedojnë dy pensionistë.
- Si je?
- Po si kam me qenë, më dhembin këmbët, shpina, duart... Si je ti?
- Unë si i porsalindur.
- Pse bre po gënjen...
- Nuk kam flokë, nuk kam dhëmbë, urinoj në krevat...

Sinqeriteti

Shkojnë dy shokë të luajnë bixhoz dhe vendosin që të dy ta vënë bastin në numrin e njëjtë. Mirëpo, nuk mund të vendosin për cilin numër. Pastaj njërit i lind një ide:
- Sa herë ke bërë seks këtë muaj?
- Tetë herë.
- Në rregull. Unë kam bërë dhjetë herë dhe po e zgjedhim numrin 18.
Numri fitues del numri 2.
- Po të kishim qenë të sinqertë, tash do të ishim bërë me para...

Edhe një shans

Vjen gruaja e nervozuar në shtëpi.
- Zemër, do ta padis taksisti në gjykatë. Sot, në dy raste për pak sa nuk më vrau.
- Mos u ngut zemër. T’i japim edhe një rast.

Parajsa

Pse vetëm 10 për qind e femrave shkojnë në parajsë?
Sepse po të shkonin më shumë, do të bëhej ferri.

Jetë e lumtur

- Kam dëgjuar se këta fqinjët e tu po jetojnë si dy pëllumba të dashuruar! – i thotë shoqja-shoqes.
- E vërtetë. Herë del njëri nga dritarja, e herë tjetra...

Lajmi i keq

Mjeku: Kam lajme të këqija dhe lajme të mira. Cilat t’i them të parat?
Pacienti: Mi thuaj të këqijat.
Mjeku: Ke AIDS dhe kancer të prostatës.
Pacienti: E të mirat?
Mjeku: Lajmi i mirë është se pos tyre nuk ka lajme tjera të këqija...

Arsimtarja

Arsimtarja: Ti je turpi i kësaj klase. Në kohën tënde unë kam ditur të lexoj dhe të shkruaj në tri gjuhë, ndërsa ti nuk di asgjë.
Nxënësi: Shihet, se ti ke pasur arsimtare të mirë.

Bionde?

Ajo: Ti mendon se unë jam budallaqe.
Ai: Jooo... Prit të shkoj ta ushqej gjarprin, pastaj flasim.
Ajo: Në rregull, po pres, mos u vono...

Martesa

Ka çifte që afrohen aq shumë në martesë, saqë duhet të intervenojë policia që t’i ndajë!

Aborti

- Babi, çfarë është aborti?
- Pyete motrën tënde.
- Po, babi, unë nuk kam motër.
- Për këtë pra po flas...

Vikendi i bukur

Burri: Grua, pse nuk e kalojmë të dy një vikend të bukur?
Gruaja: Ide shumë e mirë!
Burri: Në rregull, pra, shihemi të hënën...

Bukuroshja
Kate
Kate
Bukuroshi
Allen
Allen
Fotohumori
0
0
Video Humori

Drake i maskuar
 
 
Magazina
13:31 / 21.04.2014

Jon Shala debuton me ‘Sun m’nalin’

Jon Shala, një djalosh i ri premtues nga Prishtina, sapo ka publikuar këngën e tij të parë të cil...
Ekonomi
13:41 / 21.04.2014

Nafta 109.13 dollarë për fuçi

Nafta Brent e Londrës ka shënuar rënie duke shkuar drejt 109 dollarëve për fuçi në hapje t...
 

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2010 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Ilaz Kodra QT Nr.10, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.