Kuriozitete
 

Jokeri i tmerrshëm edhe tek shqiptarët (Video)

Rrjeti i internetit përpos që është shndërruar një botë në vete, përmes së cilës brenda disa sekondave plasohen ngjarje nga i tërë “rruzulli tokësor”, po përdoret me të madhe edhe nga ana e kosovarëve.


   
 

Befason polici, vallëzon si Michael Jackson në mes të trafikut (Video)

Është bërë i famshëm në qytetin ku punon, sepse gjatë kohës që kalimtarët apo ngasë...
 
 

Tiranë, rrahen dy femra në mes të rrugës (Video)

Një video e një sherri mes dy femrave në kryeqytet, po qarkullon së fundi në rrjetet sociale. Ende nuk dihet ide...
 
 

Shaka e Horror: Del nga liqeni, i maskuar dhe me hanxhar (Video)

Nuk është çudi që gjithnjë e më shumë njerëz, duke realizuar video dhe shfaqur në YouTube ...
 
 

Çmenduri e re: Lagie me ujë ekstrem të nxehtë (Video +18)

Një sfidë e re në internet ka kapluar njerëzit anembanë botës, të cilët nuk janë të vet...
 
 

Edhe kështu u përpoq të hyj në SHBA (Foto)

Në një pozitë tejet të pazakontë është gjetur një emigrant ilegal.
 
 

Kujdes nga një pasagjer i tillë (Video)

Gjatë tërë kohës ka mundime dhe nuk mund të këndellet, derisa burri me këmishë të bardhë...
 
 

Dhoma e ushtarit mbeti e paprekur për më shumë se 100 vjet (Foto)

Për nder të ushtarit trim, dhoma në të cilën kishte fjetur, ka mbetur ashtu si e kishte lënë.
 
 

Shqiptari, në mes të Amerikës shkrep pushkën për Taulant Xhakën (Video)

Një shqiptar që jeton në Amerikë është mahnitur nga patriotizmi që ka treguar Taulant Xhaka në nd...
 
 

Hamshor se jo mahi: Katër bashkëshorte, shtatë të fejuara dhe pesë të dashura

Sonko Tiani ka katër bashkëshorte, shtatë të fejuara dhe pesë të dashura, i cili është një r...
 
 

Polici amerikan i ndalon, vetëm sepse ishin “myslimanë”! (Video)

Një video tronditëse ku shfaqet një polic në New York i cili mbështet dy burra për muri, vetëm sepse j...
 
 

Shpëton nga tragjedia dhe thotë se ‘nuk ishte faji i peshkaqenit’

Po bënte sërf kur u sulmua nga një peshkaqen, mirëpo fatmirësisht shpëtoi vetëm me disa kafshime.
 
 

Kamera e fshehtë: Më e tmerrshmja që keni parë ndonjëherë (Video+18)

Kjo video që do të shihni mund të llogaritet pa frikë si kamera e fshehtë më e tmerrshme në histori.
 
Barsoleta

Më shumë se miq

Djali: Unë dua që të jemi më shumë se miq.
Vajza: Vërtet? Sa mirë. Atëherë, a po vjen garantues se dua ta marr një kredi...

Lum për mendtë

Flasin dy bionde:
- E di ajo fqinja ime, mbrëmë kishte vdekur në gjumë.
- Vërtet? Sa do të befasohet kur të zgjohet...

Jo ashtu si pritët

Amerikani, gjermani dhe shqiptari pranojnë sfidën prej 50.000 eurosh për të hyrë në kafazin e luanit.
Hyn amerikani, luani i vërsulet dhe e mbyt.
Hyn gjermani, luani i vërsulet dhe e mbyt.
Kur hyn shqiptari... luani i vërsulet dhe e mbyt...

Nuk ka seks?

Gruaja kthehet në shtëpi dhe i thotë burrit:
- Ta dish se gjinekologu më tha se dy javë nuk guxoj të bëj seks.
- Vërtet? E të tha gjë stomatologu?

Një pyetje më të vështirë

Një polic i ri sapo ka përfunduar Akademinë, del në rrugë që të kryejë punën e tij. Një kalimtar rasti e pyet:
- Më falni, e dini ku gjendet rruga “Agim Ramadani”?
- Atë e di, pyet diçka më rëndë...

Standardet e dyfishta

Po të erdhi një femër në shtëpi, e gjithë lagja e di.
Po ta thyen shtëpinë, askush nuk ka parë asgjë.

Shtatë

Arsimtari: Nëse t’i jap dy lepuj, pastaj edhe dy lepuj, pastaj edhe dy lepuj, sa lepuj i ke?
Nxënësi: Shtatë.
Arsimtari: Jo, jo. Dëgjo. T’i jap dy lepuj, plus dy lepuj, plus edhe dy lepuj. Sa lepuj i ke?
Nxënësi: Shtatë.
Arsimtari: Dëgjo mirë! T’i jap dy lopë, plus dy lopë, plus dy lopë. Sa lopë i ke?
Nxënësi: Gjashtë.
Arsimtari: Bravo! E tash, t’i jap dy lepuj, plus dy lepuj, plus dy lepuj, sa lepuj i ke?
Nxënësi: Shtatë.
Arsimtari (i nervozuar): E si i ke shtatë?!
Nxënësi: Sepse e kam edhe një në shtëpi...

Chat

- Hi. Where are You from?
- Paris. You?
- London.
- Mos, bon hajgare?
- Pasha mamin...

Me qetësi

Burri: Pse ti je aq e qetë kur unë të bërtas dhe nxjerr dufin mbi ty?
Gruaja: Po thjesht shkoj e pastroj tualetin.
Burri: E si të ndihmon kjo?
Gruaja: E shfrytëzoj brushën tënde të dhëmbëve...

Sekreti

Nipi: Gjyshe, duhet të tregoj diçka.
Gjyshja: Fol shpirt, çka u bë?
Nipi: Unë marr drogë.
Gjyshja: Ah bre bir më frikësove, kujtova se je untë...

Flasin dy bionde

- A ke dëgjuar se pastruesin tonë të oxhaqeve e ka shkelur vetura?
- E tmerrshme! Nuk jemi më të sigurt as në çati...

Një femër në barnatore

- Më falni, ku i mbani testet e shtatzënisë?
- Ja, menjëherë aty afër prezervativëve.
- Po ta dija se ku ishin prezervativët, nuk do të më duheshin sot testet e shtatzënisë...

I sigurt

Pacienti: Doktor, a jeni i sigurt se kam ndezje të mushkërive? Se kështu i thanë një shokut tim dhe ai vdiq nga meningjiti.
Mjeku: Kur të them unë se ke ndezje të mushkërive, ti do të vdesësh nga ndezja e mushkërive!
Bukuroshja
Kim
71
3
Kim

Bukuroshi
Josh
7
3
Josh
Fotohumori
Rekord aksidentesh!
20
3
Rekord aksidentesh!
Video Humori

Kostumi më i mirë për Natën e Shtrigave
 
 
Ekonomi
9:01 / 21.10.2014

Aeroporti, ushtrim për rastet emergjente

Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës ‘Adem Jashari’ Limak Kosovo planifikon do t
 
Partnerët Medial:DukagjiniShkabaj

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2010 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Ilaz Kodra QT Nr.10, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.