Kuriozitete
 

E rrallë, vjen në jetë foshnja me dhëmbë (Video)

Në Spitalin "Universal" në Uells të Skocisë ka lindur foshnja e parë vajzë me dy dhëmbët e parë të formuar mirë.


   
 

Multimilioneri i lumtur që iu shërua gruaja, dhuroi pasurinë, e pastaj gruaja e braktisi

Anglezi Brian Burnie, mirënjohës që gruaja iu shërua nga kanceri i gjirit, shiti shtëpinë familjare pë...
 
 

Fakte të çuditshme për Kinën: A e dini sa milionë mace në ditë servohen si ushqim?

Ekspertët gjeopolitikë e quajnë Kinën “kuçedra e fjetur”, për shkak të ekonomisë n&...
 
 

Macja kurioze që ‘frikësohet për jetë’ (Video)

Po bënte shëtitjen e zakonshme nëpër shtëpi, kur vendosi të shikoj se çfarë ka në parmakun...
 
 

Është tetëvjeçar, por fiton 1.3 milion dollarë në vit! (Video)

Ky fëmijë me familjen e tij është krijues i kanalit në YouTube, të quajtur “EvanTube HD”. Por, ...
 
 

Nostradamusi serb: Kosova do të bashkohet me Serbinë! (Video)

Gazetari dhe letrari serb, Dejan Lucic, në një emision të vet e ka prezantuar Verica Obrenovicin, për të cil&eum...
 
 

Askush nuk e priste këtë befasi nga torta (Video)

Festimi i ditëlindjes nuk është komplet pa një tortë, por e zonja e festës, ka vendosur të bëj&eu...
 
 

Vallëzimi mbresëlënës i djaloshit të sëmurë me Ebola (Video)

Ishte diagnostifikuar me sëmundjen vdekjeprurëse Ebola, por ai nuk lejoj që morali të bie në kampin e të s&...
 
 

Fisi të cilin e harroi koha: Fisi Hadza, i pandryshueshëm për 10 mijë vjet

Buzë liqenit të Tanzanisë, në veri të vendit, jeton fisi gjuajtës-mbledhës. Ata nuk e rrisin ushqimin,...
 
 

Qerimi, kamerieri që shërbeu Titon

Kamerieri me përvojë 50-vjeçare, Ibrahim Qerimi, kishte pasur rast t’i shërbente edhe ish-kryetarit jugosllav...
 
 

Keni parë taksi, por jo disko-taksi!? (Video)

Ky shofer ka ide se si ta bëjë veturën e tij atraktive dhe të kërkuar nga klientët...
 
 

Zemërthyeri mendon ta kthejë gruan me iPhone 6: Priti 44 orë në rrugë për ta blerë! (Video)

Darius Wlodarski priti plot 44 orë për ta blerë celularin iPhone 6. Këtë e bëri me bindjen se i kthehet gru...
 
 

“I forti” me makinë, midis sheshit në Prishtinë (Video)

Është e ndaluar të qarkullohet me makinë në sheshin “Nënë Tereza”, e po ashtu edhe te &ldq...
 
Barsoleta

Sekreti

Nipi: Gjyshe, duhet të tregoj diçka.
Gjyshja: Fol shpirt, çka u bë?
Nipi: Unë marr drogë.
Gjyshja: Ah bre bir më frikësove, kujtova se je untë...

Flasin dy bionde

- A ke dëgjuar se pastruesin tonë të oxhaqeve e ka shkelur vetura?
- E tmerrshme! Nuk jemi më të sigurt as në çati...

Një femër në barnatore

- Më falni, ku i mbani testet e shtatzënisë?
- Ja, menjëherë aty afër prezervativëve.
- Po ta dija se ku ishin prezervativët, nuk do të më duheshin sot testet e shtatzënisë...

I sigurt

Pacienti: Doktor, a jeni i sigurt se kam ndezje të mushkërive? Se kështu i thanë një shokut tim dhe ai vdiq nga meningjiti.
Mjeku: Kur të them unë se ke ndezje të mushkërive, ti do të vdesësh nga ndezja e mushkërive!

Më përmirëso

Nëse gruaja të thotë: “Më përmirëso nëse gaboj!”, ti shuaj mos thuaj asgjë!
Është kurth...

Familja

Një hoxhë duke u kthyer në shtëpi sheh një kalë të ngordhur në rrugë. Ai i telefonon policisë.
- Alo, policia, hoxha këtu. Në rrugë gjendet një kalë i ngordhur dhe po ju telefonoj që ta largoni që të mos përplaset dikush në të.
Polici dëshiron të bëjë shaka:
- Në rregull, hoxhë. E, a ia the lutjen?
- Jo ende, fillimisht desha t’i njoftoj familjen...

Numri i telefonit

Një investues amerikan ia kërkon numrin e telefonit një ministreje nga Ballkani.
- Sex, sex, sex. Free sex tonight! – i thotë ajo.
Menjëherë reagon përkthyesi:
- Deshi të thoshte 666-3629...

Dieta

- Sa qenke dobësuar! Po mban ndonjë dietë të veçantë?
- Patate, misër, speca...
- I ke zier apo fërguar?
- I kam punuar...

Befasia

- Për herë të parë pas kaq vitesh, mbrëmë i rrash ziles dhe kur u hap dera gruaja ishte përplot buzëqeshje...
- E si ndodhi kjo?
- E kisha gabuar banesën...

I dehuri

E ndal polici një të dehur.
- Dokumentet, ju lutem!
- Nuk kam, as nuk e di se ku jam...
- E, a e dini kush jam unë, me kë po flisni?
- O, Zot! Unë s’e di ku jam, ky s’e di kush është...

Golf

A ke luajtur ndonjëherë ‘golf’?
Jo vetëm që kam luajtur, por kam vozitur...

Kur do të ndreqet moti

I shkrova diellit në Facebook.
Unë: Kur do të ndreqet koha sivjet? A do të jetë së paku gushti i nxehtë?
Dielli: (seen).

Fëmijët

Takohen dy miq të vjetër.
- Po, ku je o burrë? Ka vite që s’të kam parë. Si janë fëmijët?
- Mirë janë, faleminderit. Djali i madh e ka kryer ekonomikun, i dyti juridikun, vajza është bërë arsimtare, kurse djali i vogël është hajn.
- E kur keni këtë familje intelektualësh, pse nuk e largoni hajnin nga shtëpia?
- Po ai na mban gjallë, se këta të tjerët janë pa punë...
Bukuroshja
Yara
91
7
Yara

Bukuroshi
Stephane
Stephane
Fotohumori
Ku po ik?
12
1
Ku po ik?
Video Humori

Rrëzimet
 
 
Magazina
9:14 / 22.09.2014

Rihanna me dukje të re (Foto)

Rihanna është në gjendje ta ndryshojë lookun e saj sa herë që ndryshon veshjen dhe stilin.
Teknologji
18:37 / 20.09.2014
Motorola Moto 360 edhe në versionin Gold?

Motorola Moto 360 edhe në versionin Gold?

Ora e famshme e kompanisë Motorola, Moto 360 edhe një herë tjetër ka dal në shitje, mirëpo ë...
Ekonomi
10:08 / 22.09.2014

Dy banka nga Serbia veprojnë “ilegalisht” në veri

Disa banka nga Serbia operojnë në Kosovë që nga paslufta në mënyrë “ilegale
 
Partnerët Medial:DukagjiniShkabaj

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2010 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Ilaz Kodra QT Nr.10, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.