Kuriozitete
 

“Laget pa ujë” midis Prishtinës, nominon Shpend Ahmetin dhe Hashim Thaçin (Video)

Kryeqyteti i Kosovës, Prishtina, më shumë se për cilësitë e mira dhe të bukura që i posedon, njihet edhe për mungesë e ujit të pishëm në pjesën më të madhe të tij. Por, ajo që ka bërë një qytetare, sigurisht se është vetëm pasqyrim i realitetit duke shfrytëzuar Ice Buecket Challenge – sfidën me ujë për sëmundjen ALS.


   
 

Në trupin e një gruaje, doktorët gjetën skeletin e fëmijës 38 vjeçar (Foto)

Si ndjeheni tani? A mos keni një dhimbje të vogël në stomak? Në këtë rast, ju mund të mendoni se ...
 
 

Telefonoi policinë pasi “vallëzuesja” nuk pranoi të bëj seks

William Mack Daniel (53) i telefonoi policisë në qytetin Butte, në Montana pasi një vallëzuese e lokaleve të...
 
 

“Futet” në tornado për “selfie” (Video)

Tery Taferson nga Australia, është vetëm një nga shumë njerëz të cilët kanë vendosur të...
 
 

Ky është ushqimi ma i gërditshëm bë botë! (Video)

Vizitorët në restorantet japoneze në meny hasin specialitete të pazakonta si breshka, testikuj të derrave, zemra...
 
 

Gjërat që nuk i keni ditur për pornografinë (Video)

Të gjithë ata që kalojnë pak kohë, apo merren me pornografi, e bëjnë këtë pasi materia ë...
 
 

E dashura e tërheqë zvarrë shkaku i telefonit

Varshmëria ndaj telefonit, ka arritur në një nivel tjetër.
 
 

Qeni nën efektin e kanabisit (Video)

Pronarja e pakujdesshme, ka lënë një qese me kanabis në një vend ku mund të futet qeni.
 
 

Këtë ndodhi të motoçiklistit patjetër duhet të shikoni (Video)

Sikur të ishte skenë filmi, nuk do të befasohemi edhe aq shumë, sepse me lëvizjet e kamerave dhe efekteve kompju...
 
 

Të dielave punon falas – Prenë flokët e të pastrehëve

Berberi po tregon aftësitë e tij në rrugë, ndërsa po kujdeset për flokët e personave që nuk kan&e...
 
 

Vedati i stupcave: Kur jemi la na shqiptarët me kofe... (Foto)

Vedati i “Stupcave” ka ironizuar ndaj sfidës me kovë me akull në të cilën janë përfshir&eu...
 
 

Çka s'ka në deti: Peshku e han peshkaqenin!

Një grup peshkatarësh në brigjet e Floridës arritën të bëjnë një video “të tmerrs...
 
 

Kacavirret me një dorë në vinçin 100 metra të lartë! (Video)

Trimi britanik, James Kingston ka nisur një aventurë të rrezikshme, ku adrenalina mbërrin në maksimum. Ai ë...
 
Barsoleta

Kur do të ndreqet moti

I shkrova diellit në Facebook.
Unë: Kur do të ndreqet koha sivjet? A do të jetë së paku gushti i nxehtë?
Dielli: (seen).

Fëmijët

Takohen dy miq të vjetër.
- Po, ku je o burrë? Ka vite që s’të kam parë. Si janë fëmijët?
- Mirë janë, faleminderit. Djali i madh e ka kryer ekonomikun, i dyti juridikun, vajza është bërë arsimtare, kurse djali i vogël është hajn.
- E kur keni këtë familje intelektualësh, pse nuk e largoni hajnin nga shtëpia?
- Po ai na mban gjallë, se këta të tjerët janë pa punë...

Anglishtja

Intervistë pune:
- E dini anglishten?
- Po.
- E dini çfarë do të thotë ‘allow’?
- Po.
- Përdoreni ju lutem në fjali.
- ‘Allow’, kush është në telefon...

Sa do të rrish

Shkon vjehrra te dhëndri. Pasi hanë darkën, dhëndri e pyet:
- Sa do të rrish?
- Derisa t’ju mërzis – përgjigjet vjehrra.
- E pse po shkon kaq shpejt?

Ku ndodhen

Pyet gruaja burrin:
- Zemër, a e di ku ndodhen Himalajet?
- Jo, ti e ke pastruar shtëpinë herën e fundit...

Në treg

- Mi matni të gjitha mollët se dua t’i blej.
- E çfarë të shes unë pastaj?

Lajmi

Mjeku: Kam një lajm të keq dhe një lajm shumë të keq.
Pacienti: Cili është i keqi.
Mjeku: Rezultatet treguan se ju ka mbetur edhe një ditë jetë.
Pacienti: E më i keqi?
Mjeku: Nga dje po përpiqem t’ju marr në telefon...

Kur gruaja kërkon falje

Gjëja që më pëlqen më së shumti në bashkëbisedim (zënkë/përleshje) me gruan është kur më kërkon falje me zemër. Ajo më thotë saktësisht kështu:
- Më fal, por ti i ke fajet!

Po ta lë fermën

Gjyshi i shtrirë në shtratin e vdekjes i thotë nipit:
- Dua të ta lë fermën time që përfshin ara, traktorë dhe gjësende tjera, në vlerë prej 1.998.234 dollarësh.
Nipin e kapin dridhjet nga gëzimi se u bë milioner:
- Gjysh sa i mirë që je, unë gjithmonë jam sjellë keq me ty, nuk e paskam ditur se ke fermë. E ku ndodhet ajo?
- Në Facebook... – thotë gjyshi në frymën e tij të fundit.

Mbylli sytë

Nipi pesëvjeçar i afrohet gjyshes:
- Gjyshe, mbylli sytë!
- Pse zemër?
- Se nëna thotë që ne do të jemi të pasur kur ti t’i mbyllësh sytë...

Telenovelat

Flasin tri fanse të telenovelave.
E para: Mua më pëlqejnë telenovelat turke se kanë përfundim të dhimbshëm.
E dyta: Mua më pëlqejnë ato spanjolle se kanë fund të lumtur.
E treta: Unë i dua ato të Indisë se nuk përfundojnë kurrë...

Rroga

Mora rrogën dhe ajo më tha:
- Eja dalim sonte...
I thashë:
- Akoma je e vogël për të dalë, rri në shtëpi...

Edhe unë jam e lirë

Një polic i afrohet një biondeje.
- Unë... Ilir – thotë ai, dhe bën me gisht kah vetja.
- Edhe unë... – thotë biondja.
- Si është e mundur një femër kaq e bukur të quhet Ilir...
Bukuroshja
Chloe
96
6
Chloe

Bukuroshi
Dean
25
8
Dean
Fotohumori
Mund të imagjinoni si ishte rënia
Video Humori

Roboti i frikshëm
 
 
Magazina
10:01 / 22.08.2014

Ledri shkrin akullin, nominon Lumi B dhe Ardit Gjebrean (Video)

Hip hop superylli, Ledri Vula, ka pranuar sfidën për t'u lagur për nderë të sëmundjes ALS, teksa ...
Teknologji
11:31 / 22.08.2014
Z3 Tablet Compact të prezantohet në IFA?

Z3 Tablet Compact të prezantohet në IFA?

Edhe pse ende nuk është zyrtarizuar tërësisht, fotografia e tabletit të ri nga Sony, përkatë...
Ekonomi
11:44 / 22.08.2014

Dogana 688 milionë euro në arkën e shtetit

Ndonëse kanë kaluar më shumë se 15 vjet që nga përfundimi i luftës së fundit në Ko...
 
Partnerët Medial:DukagjiniShkabaj

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2010 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Ilaz Kodra QT Nr.10, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.