Kuriozitete
 

Ja cili shtet ‘tallet’ me shqiptarët: Ne me cilin tallemi? (Foto)

Faqja e internetit, e cila është e specializuar për lloje të ndryshme të hartave, “Europe Not Dead” ka shfaqur një të tillë, që ka të bëjë me shakatë e popujve që bëjnë në kurriz të njëri-tjetrit.


   
 

Taksisti qejfli! Shikon porno në mes të trafikut

Ky taksist ka menduar ta përziejë paksa punën me kënaqësinë duke parë filma pornografike teksa transpo...
 
 

E dehur jam: Vajza nis të ngjisë shkallët, por është aq ‘dru’ (Video)

Kjo vajzë në Pittsburgh në SHBA ka qenë aq d’dru’ sa që nuk e kuptoi se po ngjiste shkallët e l...
 
 

Festivali barbar, ku burrat duhet të copëtojnë një dhi (Foto)

Mbrojtësit e të drejtave të kafshëve, ka ngritur kritika të ashpra, për festivalin që do të zhvil...
 
 

Gjykatësja që e pati njohur të pandehurit nga shkolla fillore, ka bërë një njoftim tjetër (Video)

Ju kujtohet gjykatësja Mindy Glazier, që e pati njohur të pandehurin në sallën e Gjyqit? Pas pushimit në an...
 
 

Edhe klerikët e Shqipërisë bëjnë “selfie” (Foto)

Klerikët shqiptarë tregojnë edhe njëherë se veç tolerancës fetare, kanë edhe frymën e humo...
 
 

Ndërtesa e çuditshme, për testimin e ashensorëve të së ardhmes (Foto)

Kontraktuesit janë duke i bërë punimet e fundit, në një ndërtesë në Rottwel të Gjermanis&eum...
 
 

Interesante: Vizatime 3D - në shuplakë të dorës (Foto)

Artisti i grimit punon vizatime surreale në shuplakë të dorës, duke përdorur vetëm hije dhe laps për sy.
 
 

E pabesueshme! Tani në Shqipëri faturojnë edhe muzikën

Kjo faturë e publikuar nga “Jeta osh qef” ka shkaktuar shumë indinjatë në rrjet por edhe të qeshura.
 
 

Tjetër spektakël sensual në rrugët e Durrësit (Foto)

Meqë është stina e verës dhe vapa ka kapur kulmin, ja disa foto të tjera të nxehta nga qyteti i Durrës...
 
 

Ja një mënyrë për ta lënë duhanin përgjithmonë (Video)

Ky tipi vendosi t’i punojë një rreng mizor shokut të tij. Gavin Smith donte që shoku i tij, Spencer Lewis, t&eu...
 
 

Prekëse: E torturon të dashurin, ndërsa ai i lutej (Video)

Kjo video është filmuar në rrugët e Hong Kongut.
 
 

Gjen thesar me vlerë 1 milion dollar në fund të detit (Video)

Një familje nga Florida që ka gjahtuar thesare për vite të tëra kanë gjetur një të tillë me ...
 
Barsoleta

Vuaj nga impotenca

Shkon gruaja te mjeku dhe ankohet:
- Doktor më ndihmo se po vuaj nga impotenca.
- Po, ti je grua, nuk si mendon ashtu?
- Në rregull de, burri është i sëmurë nga impotenca, ndërsa unë vuaj...

Edhe ti ke pi duhan

E zë babai djalin duke pirë duhan.
Babai: Çka është kjo? Ende je në klasë të pestë të shkollës fillore, ndërsa që tash pi cigare!
Djali: Po edhe ti ke pi cigare në klasë të pestë!
Babai: Kam pi, po unë i kam pasur 18 vjet!

Ku janë Alpet?

Flasin dy bionde bashkëbanuese:
B1: A e di ti ku janë Alpet?
B2: Alpet? S’di. Po ti e fundit e ke rregulluar dhomën, jo unë!

Emrat në telefon

Është lehtë që dashnores t’ia vësh emrin ‘Mekaniku’ në telefon.
Por, është vështirë, kur në 2:00 të natës të vjen SMS nga ‘Mekaniku’: “Të dua, muskulozi im!”.

Engjëjt fluturojnë

Djali: Mami, a fluturojnë engjëjt?
Nëna: Po, bir, fluturojnë.
Djali: Dje babi i tha dados engjëll. Kur do të fluturojë ajo?
Nëna: Nesër, bir, nesër...

Shenjat e komunikacion

Cila shenjë mungon në rrugët e qyteteve tona?
Shenja për ‘punë në rrugë’.

Truri i biondes

Pse biondja e ka trurin sa një kokërr misri?
Sepse ka marrë ndezje nga të menduarit intensiv dhe i është zmadhuar truri.

Divorc me përfitim

Avokati thërret në telefon klientin e tij milioner.
- Zotëri, kam një lajm të mirë dhe një të keq.
- Ma thoni të mirin të parin, se sot diçka nuk më ec.
- Lajm i mirë është se gruaja juaj ka investuar 3.000 euro në disa fotografi, nga të cilat beson se do të përfitojë rreth pesë-gjashtë milionë euro...
- Eh, shumë mirë! Cili ishte lajmi i keq?
- Në ato fotografi ndodheni ju dhe sekretaresha juaj...

Mos u marto!

Burri: E kam ftuar shokun tim për darkë.
Gruaja: Si? Shtëpia është pa pastruar, nuk kam la, nuk kam fshi, nuk kam blerë asgjë, gjithçka është e çrregullt dhe nuk më gatuhet hiq...
Burri: E di, e di... Po i shkreti dëshiron të martohet, e po dua t’i tregoj si është të jesh i martuar.

Gruaja plotëson një anketë

Emri dhe mbiemri: N. N.
Vendi i lindjes: Në shtëpi.
Shenja e horoskopit: Virgjëresha.
Çfarë veture vozisni: Burri vozit, ndërsa unë e shty që të ndizet.
Shkoni në fitnes: Pse të shkojmë kur as ai nuk vjen te ne.
Vendi më i bukur: Kuzhina.
Personi që ju mahnit gjithmonë: Burri im. Qe 10 vite i them të mos urinojë mbi dërrasën e guacës, ai vazhdon ta bëjë.
Numri i këpucëve: Një palë, katër vjet.
Në çfarë shpenzoni më shumë: Në kthimin e borxheve.

‘Chat’ me ish-in

- Më do?
- Të dua!
- Si më do?
- Nën dhe!

Dashuri në shikim të parë

- A beson në dashuri në shikim të parë?
- Gjithsesi! Si do të isha martuar ndryshe po ta kisha shikuar gruan për së dyti...

Mbretëresha

Ha mëngjes si mbretëreshë.
Ha drekë si mbretëreshë.
Ha darkë si mbretëreshë.
Dhe mbaje mend, ti nuk je e trashë, ti je mbretëreshë!
Bukuroshja
Conny
91
5
Conny

Bukuroshi
Daniel
10
7
Daniel
Fotohumori
Pica ma e madhe se kjo vogëlushe
4
0
Pica ma e madhe se kjo vogëlushe
Video Humori

Ca gjëra interesante...
 
 
Teknologji
16:19 / 30.07.2015
Sony shet 25 milionë njësi të PS4

Sony shet 25 milionë njësi të PS4

Për tremujorin e fundit, Sony ka shitur 3 milionë njësi të konsolës së saj PS4.
Ekonomi
12:25 / 31.07.2015

Fabrika 8 milonëshe e ujit që nuk u lëshua në funksion

Ndonëse ishte premtuar shumë herë se qytetarët e Vushtrrisë do të kenë ujë të
 
Partnerët Medial:DukagjiniShkabaj

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2010 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Ilaz Kodra QT Nr.10, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.