Së shpejti rubrika Fun me version të ri. Argëtohu i pari me rubrikën e re.
 
Kuriozitete
 

Gjatë aktit ia përplasi kokën për muri të dashurës

Kur bëri seks për herë të parë, Gregg Carasona ia përplasi të dashurës së tij kokën për muri, natyrisht jo me qëllim, por shkaku i peshës së tij prej 200 kilogramësh.


   
 

Pastruesit e vendeve ekstreme

Një ekip pastruesish, janë bërë bashkë, që të ndihmojnë në pastrimin e vendeve ku më pa...
 
 

I shpëton shenja SOS

Një grup shokësh, barka e të cilëve u shkatërrua pranë një ishulli të vogël, falë shenj...
 
 

Fshati në Spanjë quhet “Vrisni çifutët”

Në fshatin spanjoll, Castrillo Matajudios, që në përkthim do të thotë “Vrisni çifutët&rdq...
 
 

Minjtë që nuk bien në kurth

Në qytetin Luton të Britanisë së Madhe ka një invazion të minjve, të cilët kanë vërshua...
 
 

Kafshimi nga leopardi (Video)

Një leopard ka hipur mbi kulmin e një shtëpie në Indinë perëndimore, para se t’i sulmonte disa banor&...
 
 

Kërkohet zvogëlimi i gjoksit të statujës

Në qendër të qytetit të lindjes së Arethia Tatarescu, është ngritur busti i kësaj veprimtareje, p...
 
 

Ndiqen nga fantazma në muze?

Dy vite më parë, një çift kishin bërë një shëtitje të zakonshme në muze, por kur shik...
 
 

Kur boshnjaku e ndërron “çeshmën”...(Video)

Ndërsa për shumicën e mjeshtërve, kjo do të ishte një detyrë e lehtë, për boshnjakun ishte p...
 
 

Art nga kapakët e rrotave

Zakonisht kapakët e rrotave, kur vjetrohen hidhen si mbeturinë, por jo të gjithë veprojnë njëjtë.
 
 

Magjistari i bën të gjithë për vete (Video)

Magjistari Darcy Oake e ka mahnitur jurinë dhe publikun në spektaklin “Britain’s Got Talent”.
 
 

Mahnitëse: Këtë mos e provoni kurrsesi! (Video)

Një grup të rinjsh kanë bërë një ekzibicion mahnitës me automjet në një rrugë pranë...
 
 

“Më mirë HIV, se diabet (?!)”

Mendimi për virusin HIV shkakton frikë te njerëzit. Mirëpo, diabeti i tipit 2 po bëhet një sëmundje no...
 
Barsoleta

U martova

- Javën e kaluar u martova. A mund të më japësh ndonjë këshillë.
- Tashmë është shumë vonë...

Takimi

Takohen dy shokë në pazar. Pasi përshëndeten dhe flasin për shumëçka, njëri pyet:
- Çfarë bëre me fakultet, a e përfundove?
- Po, miku, po. Me mesatare 9.5.
- Mirë shumë, bravo. E sa i ke këto domate...

Korrigjimi

Burri: Qe 18 vjet çfarëdo që them, ti më korrigjon!
Gruaja: Qe 20 vjet i dashur, qe 20 vjet!

I porsalindur

Bisedojnë dy pensionistë.
- Si je?
- Po si kam me qenë, më dhembin këmbët, shpina, duart... Si je ti?
- Unë si i porsalindur.
- Pse bre po gënjen...
- Nuk kam flokë, nuk kam dhëmbë, urinoj në krevat...

Sinqeriteti

Shkojnë dy shokë të luajnë bixhoz dhe vendosin që të dy ta vënë bastin në numrin e njëjtë. Mirëpo, nuk mund të vendosin për cilin numër. Pastaj njërit i lind një ide:
- Sa herë ke bërë seks këtë muaj?
- Tetë herë.
- Në rregull. Unë kam bërë dhjetë herë dhe po e zgjedhim numrin 18.
Numri fitues del numri 2.
- Po të kishim qenë të sinqertë, tash do të ishim bërë me para...

Edhe një shans

Vjen gruaja e nervozuar në shtëpi.
- Zemër, do ta padis taksisti në gjykatë. Sot, në dy raste për pak sa nuk më vrau.
- Mos u ngut zemër. T’i japim edhe një rast.

Parajsa

Pse vetëm 10 për qind e femrave shkojnë në parajsë?
Sepse po të shkonin më shumë, do të bëhej ferri.

Jetë e lumtur

- Kam dëgjuar se këta fqinjët e tu po jetojnë si dy pëllumba të dashuruar! – i thotë shoqja-shoqes.
- E vërtetë. Herë del njëri nga dritarja, e herë tjetra...

Lajmi i keq

Mjeku: Kam lajme të këqija dhe lajme të mira. Cilat t’i them të parat?
Pacienti: Mi thuaj të këqijat.
Mjeku: Ke AIDS dhe kancer të prostatës.
Pacienti: E të mirat?
Mjeku: Lajmi i mirë është se pos tyre nuk ka lajme tjera të këqija...

Arsimtarja

Arsimtarja: Ti je turpi i kësaj klase. Në kohën tënde unë kam ditur të lexoj dhe të shkruaj në tri gjuhë, ndërsa ti nuk di asgjë.
Nxënësi: Shihet, se ti ke pasur arsimtare të mirë.

Bionde?

Ajo: Ti mendon se unë jam budallaqe.
Ai: Jooo... Prit të shkoj ta ushqej gjarprin, pastaj flasim.
Ajo: Në rregull, po pres, mos u vono...

Martesa

Ka çifte që afrohen aq shumë në martesë, saqë duhet të intervenojë policia që t’i ndajë!

Aborti

- Babi, çfarë është aborti?
- Pyete motrën tënde.
- Po, babi, unë nuk kam motër.
- Për këtë pra po flas...

Bukuroshja
Acosta
Bukuroshi
Sebastien
Sebastien
Fotohumori
Sigurojeni veturën!
49
8
Sigurojeni veturën!
Video Humori

Drake i maskuar
 
 
Magazina
20:00 / 23.04.2014

Është e zjarrta Kim, por jo ajo që mendoni (Foto)

Të gjithë mund të mendoni se bëhet fjalë për Kim Kardashian, por ndoshta po shihni një fem&e...
Teknologji
17:55 / 23.04.2014
Motorola shet 6.5 milionë telefona për tre muaj

Motorola shet 6.5 milionë telefona për tre muaj

Zëvendës drejtori i kompanisë Motorola, Rick Osterloh ka njoftuar se kompania e tij ka arritur të shesë...
Ekonomi
21:12 / 23.04.2014

Shumë shpejt do të fillojë autostrada Prishtinë-Hani i Elezit

Edhe pse nuk ka ende një datë të saktë për fillimin e punëve në autostradën Prishtin&eu...
 

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2010 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Ilaz Kodra QT Nr.10, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.