Kuriozitete
 

Për sa kohë mund ta zgjidhni këtë detyrë?

Detyra është e thjeshtë, sepse zgjidhet sipas sistemit të serive.


   
 

Veterani plak e rrahu keq hajni që i hyri në shtëpi!

Plaçkitësi do të mbajë mend gjatë ditën, kur hyri në shtëpinë e Tom Bullit, që ndodhe...
 
 

Kosova, shteti i paradokseve: Familjet Obërtinca, emërtojnë dhe privatizojnë rrugën publike (Video)

Familjet Obërtinca nga Lismiri i Fushë Kosovës, që jetojnë në një parcelë prej më shumë...
 
 

Skandali i Lordit që tronditi Britaninë e Madhe, është kthyer në një animacion bizar (Video, +18)

Javën që po e lëmë pas, është publikuar një video që e tregon Lordin Sewel, duke marrë kokai...
 
 

Frikë nga asgjëja: Gjatë transmetimit direkt, reporterja tmerrohet! (Video)

Po raportonte nga një ambient i hapur në Los Angeles të SHBA-ve, lidhur me mundësinë që ka ky vend për...
 
 

I vdes pronarja, qeni e pret 8 ditë jashtë spitalit (Video)

Prej 8 ditësh një qen ka qëndruar jashtë derës së spitalit për të pritur padronen e tij, e cila v...
 
 

Autolarja specifike: Freskon dhe lanë njerëz (Video)

Nje video interesante po bën xhiron në rrjetet sociale, ku shihet se si në një autolarje, në vend të vetura...
 
 

A është ky gazetari më i çmendur në botë? (Video)

Nuk dihet emri i këtij gazetari, por me siguri se tash e tutje punëdhënësi i tij e kolegët do fillojnë ta q...
 
 

Parashutistët thyen rekordin në lëshimin vertikal me kokë poshtë (Video)

Duke u lëshuar me shpejtësi prej 386 kilometra në orë, 164 parashutistë kanë qëndruar me kokë tep...
 
 

Policia ka telashe edhe me lopët në autostradë

Policia e Kosovës ka hasur në telashe në autostradë, përderisa u doli të kenë punë edhe me lop&eu...
 
 

Kriza greke në meny restoranti: Greku ofron “Merkelin e ëmbël”

Kthesat pa fund të tragjedisë financiare greke, mund të mos i përshtaten shijes së gjithkujt, por një prona...
 
 

Nuk mund ta besoni se sa e pagoi pushuesi nga Kosova një pako Paracetamol në Durrës! (Foto)

Paracetamoli është analgjetik që përdoret kundër dhembjeve dhe etheve. Ndaj, është ilaç që...
 
 

Imazhe të “çmendura” (Foto)

Buzëqesh! Po del në foto. Por, ka raste kur buzëqeshja të ngrinë ne fytyre.
 
Barsoleta

Vuaj nga impotenca

Shkon gruaja te mjeku dhe ankohet:
- Doktor më ndihmo se po vuaj nga impotenca.
- Po, ti je grua, nuk si mendon ashtu?
- Në rregull de, burri është i sëmurë nga impotenca, ndërsa unë vuaj...

Edhe ti ke pi duhan

E zë babai djalin duke pirë duhan.
Babai: Çka është kjo? Ende je në klasë të pestë të shkollës fillore, ndërsa që tash pi cigare!
Djali: Po edhe ti ke pi cigare në klasë të pestë!
Babai: Kam pi, po unë i kam pasur 18 vjet!

Ku janë Alpet?

Flasin dy bionde bashkëbanuese:
B1: A e di ti ku janë Alpet?
B2: Alpet? S’di. Po ti e fundit e ke rregulluar dhomën, jo unë!

Emrat në telefon

Është lehtë që dashnores t’ia vësh emrin ‘Mekaniku’ në telefon.
Por, është vështirë, kur në 2:00 të natës të vjen SMS nga ‘Mekaniku’: “Të dua, muskulozi im!”.

Engjëjt fluturojnë

Djali: Mami, a fluturojnë engjëjt?
Nëna: Po, bir, fluturojnë.
Djali: Dje babi i tha dados engjëll. Kur do të fluturojë ajo?
Nëna: Nesër, bir, nesër...

Shenjat e komunikacion

Cila shenjë mungon në rrugët e qyteteve tona?
Shenja për ‘punë në rrugë’.

Truri i biondes

Pse biondja e ka trurin sa një kokërr misri?
Sepse ka marrë ndezje nga të menduarit intensiv dhe i është zmadhuar truri.

Divorc me përfitim

Avokati thërret në telefon klientin e tij milioner.
- Zotëri, kam një lajm të mirë dhe një të keq.
- Ma thoni të mirin të parin, se sot diçka nuk më ec.
- Lajm i mirë është se gruaja juaj ka investuar 3.000 euro në disa fotografi, nga të cilat beson se do të përfitojë rreth pesë-gjashtë milionë euro...
- Eh, shumë mirë! Cili ishte lajmi i keq?
- Në ato fotografi ndodheni ju dhe sekretaresha juaj...

Mos u marto!

Burri: E kam ftuar shokun tim për darkë.
Gruaja: Si? Shtëpia është pa pastruar, nuk kam la, nuk kam fshi, nuk kam blerë asgjë, gjithçka është e çrregullt dhe nuk më gatuhet hiq...
Burri: E di, e di... Po i shkreti dëshiron të martohet, e po dua t’i tregoj si është të jesh i martuar.

Gruaja plotëson një anketë

Emri dhe mbiemri: N. N.
Vendi i lindjes: Në shtëpi.
Shenja e horoskopit: Virgjëresha.
Çfarë veture vozisni: Burri vozit, ndërsa unë e shty që të ndizet.
Shkoni në fitnes: Pse të shkojmë kur as ai nuk vjen te ne.
Vendi më i bukur: Kuzhina.
Personi që ju mahnit gjithmonë: Burri im. Qe 10 vite i them të mos urinojë mbi dërrasën e guacës, ai vazhdon ta bëjë.
Numri i këpucëve: Një palë, katër vjet.
Në çfarë shpenzoni më shumë: Në kthimin e borxheve.

‘Chat’ me ish-in

- Më do?
- Të dua!
- Si më do?
- Nën dhe!

Dashuri në shikim të parë

- A beson në dashuri në shikim të parë?
- Gjithsesi! Si do të isha martuar ndryshe po ta kisha shikuar gruan për së dyti...

Mbretëresha

Ha mëngjes si mbretëreshë.
Ha drekë si mbretëreshë.
Ha darkë si mbretëreshë.
Dhe mbaje mend, ti nuk je e trashë, ti je mbretëreshë!
Bukuroshja
Gracie
6
0
Gracie

Bukuroshi
Alessio
0
0
Alessio
Fotohumori
0
0
Video Humori

Ca gjëra interesante...
 
 
Teknologji
14:58 / 31.07.2015
Sony arrin rezultatet më të mira tremujore në tetë vjet

Sony arrin rezultatet më të mira tremujore në tetë vjet

Sony ka postuar rezultatet e saj financiare për tremujorin që mbaron më 30 qershor dhe fitimet e kompanisë ...
Ekonomi
23:19 / 2.08.2015

Auditori gjen mbi 600 shkelje (Video)

Raportet e Auditorit të Përgjithshëm janë publike dhe të qasshme për të gjithë
 
Partnerët Medial:DukagjiniShkabaj

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2010 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Ilaz Kodra QT Nr.10, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.