Kuriozitete
 

Nëse arrini të lexoni këtë fjalë jeni një gjeni!

A e dini cila është fjala më e gjatë në fjalorin e gjuhës gjermane? Ose të paktën që ka qenë me e gjata deri në vitin 2013, kur me vendim parlamentar të nja landi ajo u hoq nga përdorimi.


   
 

Kështu shërohet dhimbja e kokës në Mozambik (Video)

Në një video që po qarkullon në internet, e cila është shpërndarë me të madhe shihen tre vet...
 
 

Çfarë nuk bën rakia e droga: Sapo përfundojnë dajakun, përqafohen (Video)

Së paku për një gjë mund të pajtohemi kur e shohim këtë video: se krejt fajet i ka droga ose rakia.
 
 

Kështu rusët i zgjidhin mosmarrëveshjet në rrugë! (Video)

Në një video që është publikuar në YouTube nuk e zbulon shkakun e saktë të konfliktit, por defini...
 
 

Keni vetëm dhjetë sekonda kohë: Sa fytyra po i shihni këtu? (Foto)

Në një fotografi që po qarkullon në rrjetet sociale shihen disa fytyra. Pyetja që bëhet në përshk...
 
 

Ja çfarë ndodhë kur italiania tenton ta bëjë “shpagën” (Video)

Duke u munduar të impresionojë prezantuesen e emisionit dhe të ftuarit, gjithçka përfundon në dëm t&...
 
 

Hekurudhat në Zvicër, me linjë të veçantë vetëm për kinezë

Turistëve kinez, do tu jepet shërbim në një linjë të veçantë hekurudhore, për të par&...
 
 

Problemi i tre të moshuarve, që duan të fotografojnë me telefon të zgjuar (Video)

Pensionistët nga Yorkshire e Britanisë së Madhe, e kanë marrë telefonin e zgjuar dhe po duan të bëjn&e...
 
 

Nuk keni asnjë arsye të frikësoheni nga ky qen i frikshëm

Në pamje të parë, duket si një qen i tërbuar, që është i etur për mish dhe gjak.
 
 

Rrotullohet taksi, pasagjeri ndërmerr veprim të papritur (Foto)

Nuk dihen arsyet e rrotullimit të taksisë, që ishte duke udhëtuar në Birmingham të Britanisë së M...
 
 

Ja edhe një arsye pse nuk duhet t’i lini fëmijët vetëm! (Video)

Thonë se duhet të brengoseni, kur fëmijët janë të qetë dhe nuk dëgjohen për një kohë
 
 

Është qëlluar 11 herë nga vetëtima, por ka problem më të “madh”: Nuk po e njeh Guinnessi!? (Video)

Melvin Roberts nga Karolina e Shteteve të Bashkua, po pretendon se është qëlluar 11 herë nga vetëtima, p&eu...
 
 

Shikojeni këtë reagim të gazetarit në një paraqitje direkte (Video)

Gazetari i Fox 5 Brad Wills ishte i gatshëm për të filluar transmetimin direkt, por ja që ndodhi diçka tjet&eu...
 
Barsoleta

Reklamat e dikurshme

“Shesim rripa që fëmijët tuaj t’i kenë të gjitha 5-she”.

Besimi

- Më la gruaja për shkak të besimit?
- Pse, çfarë besimi kishte ajo?
- Kishte besuar se kam para.

Definojeni

Çfarë është: Katër të pranishëm në një zyrë, ndërsa vetëm një punon?
Tre ministra dhe aparati i klimës.

Gruaja

Gruaja mund të jetë e bukur, amvise e vërtetë dhe nënë e mirë. Ndërkaq, nëse arrin ta bindë burrin e vet se ai është ‘bosi’ në shtëpi, atëherë është edhe e mençur.

Jetë e shtrenjtë

Facebooku dhe Instagrami e kanë bërë jetën shumë të shtrenjtë.
Derisa nuk ishin, njerëzit kanë mundur t’i veshin të njëjtat rroba për ditëlindje dhe festa...

Vuaj nga impotenca

Shkon gruaja te mjeku dhe ankohet:
- Doktor më ndihmo se po vuaj nga impotenca.
- Po, ti je grua, nuk si mendon ashtu?
- Në rregull de, burri është i sëmurë nga impotenca, ndërsa unë vuaj...

Edhe ti ke pi duhan

E zë babai djalin duke pirë duhan.
Babai: Çka është kjo? Ende je në klasë të pestë të shkollës fillore, ndërsa që tash pi cigare!
Djali: Po edhe ti ke pi cigare në klasë të pestë!
Babai: Kam pi, po unë i kam pasur 18 vjet!

Ku janë Alpet?

Flasin dy bionde bashkëbanuese:
B1: A e di ti ku janë Alpet?
B2: Alpet? S’di. Po ti e fundit e ke rregulluar dhomën, jo unë!

Emrat në telefon

Është lehtë që dashnores t’ia vësh emrin ‘Mekaniku’ në telefon.
Por, është vështirë, kur në 2:00 të natës të vjen SMS nga ‘Mekaniku’: “Të dua, muskulozi im!”.

Engjëjt fluturojnë

Djali: Mami, a fluturojnë engjëjt?
Nëna: Po, bir, fluturojnë.
Djali: Dje babi i tha dados engjëll. Kur do të fluturojë ajo?
Nëna: Nesër, bir, nesër...

Shenjat e komunikacion

Cila shenjë mungon në rrugët e qyteteve tona?
Shenja për ‘punë në rrugë’.

Truri i biondes

Pse biondja e ka trurin sa një kokërr misri?
Sepse ka marrë ndezje nga të menduarit intensiv dhe i është zmadhuar truri.

Divorc me përfitim

Avokati thërret në telefon klientin e tij milioner.
- Zotëri, kam një lajm të mirë dhe një të keq.
- Ma thoni të mirin të parin, se sot diçka nuk më ec.
- Lajm i mirë është se gruaja juaj ka investuar 3.000 euro në disa fotografi, nga të cilat beson se do të përfitojë rreth pesë-gjashtë milionë euro...
- Eh, shumë mirë! Cili ishte lajmi i keq?
- Në ato fotografi ndodheni ju dhe sekretaresha juaj...
Bukuroshja
Amanda
Amanda

Bukuroshi
Gints
Gints
Fotohumori
Ma kanë sjellë një toster shumë të mirë nga jashtë...
2
3
Ma kanë sjellë një toster shumë të mirë nga jashtë...
Video Humori

Tmerr...
 
 
Teknologji
15:09 / 31.08.2015
LG G4 Pro me kamerë të dyfishtë

LG G4 Pro me kamerë të dyfishtë

LG pritet të lansoj fabletin e ri para fundvitit, të njohur si LG G4 Pro.
Ekonomi
14:48 / 31.08.2015

Vushtrria kërkon ndihmën e MMPH-së për procesin e legalizimit

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Ferid Agani, ka pritur të hënën n
 
Partnerët Medial:DukagjiniShkabaj

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2010 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Ilaz Kodra QT Nr.10, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.