Kuriozitete
 

A është i vërtetë ky transformim: Nga jo e bukur në bukuroshe! (Video)

Shikojeni videon (gif) dhe vlerësojeni vetë ju.


   
 

Hajdutit i bien paratë e vjedhura në tokë, ja çfarë bën kalimtari (Video)

Nuk do ta besoni se çfarë fati ka ky hajdut. Rreth orës 08:20 të datës 19 tetor 2014, një burrë hyri...
 
 

Ky është personi më qesharak dhe kjo është barsoleta më e mirë e vitit 2014 (Video)

Finlandezi Ismo Leikola është fituesi i garës së komedisë të mbajtur në Las Vegas. Ai mori titullin e ...
 
 

Ja çfarë ndodh kur një femër seksi ec vetëm 10 orë në qytet! (Video)

Gjatë xhirimit të këtij projekti, ishin 100 raste të ngacmimit verbal, duke mos llogaritur ato joverbale.
 
 

Kjo është “jeta” e shishes së uiskit në një ceremoni martesore (Video)

Të gjithë kemi parë filmime të martesave, por kjo video tregon se si duket përmes ‘syve të shishes&rs...
 
 

Ky është berber, i pret flokët me shpatë (Video)

Ndonjëherë flokët janë aq keq, saqë duken sikur të jenë prerë me diçka të pazakont&eu...
 
 

Bizare: E han gjarprin e gjallë (Video, +16)

Ky person kënaqet duke ngrënë gjarpërinjtë të gjallë, ndërsa nëse mendoni se kjo ësht...
 
 

A do ta blinit një qytezë të tërë, për 800 mijë dollarë!? (Video)

Ankand shumë i pazakontë: një qytezë e braktisur në Connecticut, do të ofrohet në shitje përmes...
 
 

Për “Halloween”, jeni të ftuar në ‘Ebola Party’!

Gjersa i afrohemi “Natës së Shtrigave”, përkatësisht “Halloween”, në vende të ndrys...
 
 

Veprimi interesant i babait, kur kupton se vajza tij dhjetëvjeçare ka të dashur (Foto)

Është ende fëmijë, por është zhvilluar fizikisht dhe ka arritur gjatësinë prej 1.7 metra.
 
 

Shikoni si e vjedh lap-topin kjo vajzë (Video)

Kjo vajzë që e shihni në video është vërtetë një hajdute profesioniste.
 
 

Arrestohet “Hello Kitty”

Një grua është arrestuar duke vozitur në gjendje të dehur përderisa ishte e veshur si Hello Kitty.
 
 

Ja çfarë ndodhë me dhëmbët tuaj, kur keni proteza! (Video)

Ndreqja e dhëmbëve të shtrembër është një nga format më të pranueshme të shoqëris&...
 
Barsoleta

Fjalët

Burri: A di se gratë thonë rreth 25 mijë fjalë në ditë, kurse burrat sa gjysma e tyre?
Gruaja: Kjo ndodh sepse gjithçka duhet t’ua shpjegojmë nga dy herë.
Burri: Si?

Emër i njohur

- Mami, si është e mundur që kompjuteri e di emrin tim?
- Nuk e di, Admin biri im, edhe unë po çuditem!

Në stacion

Burri e pret gruan në stacion që kthehet në shtëpi. Ajo zbret nga autobusi, ai vetëm e përshëndet nga larg dhe fillon të ecë.
- Çfarë është kjo sjellje? Shiko ai burri si e përqafon gruan e tij! – ankohet gruaja.
- E vërtetë, por gruaja e tij është duke shkuar, prandaj...

Xhentëlmeni

Flasin dy shokë:
- Gruaja ime ankohet vazhdimisht se nuk ka më xhentëlmenë...
- Nuk është ashtu! Ja, një ditë binte shi dhe unë ia kam mbajtur ombrellën gruas për një orë që të mos e lagte shiu.
- Vërtet? Kur ashtu?
- Derisa ia ndërronte rrotën veturës...

Telefonata e vonshme

Gruaja dhe burri janë duke fjetur, kur bie telefoni. Burri i thotë nëse është për mua, thuaji se nuk jam në shtëpi. Gruaja merr telefonin dhe thotë:
- Ai është në shtëpi!
Burri i nervozuar:
- Çfarë të thashë? Pse tregove?
- Telefonata ishte për mua – i shpjegon gruaja...

Më shumë se miq

Djali: Unë dua që të jemi më shumë se miq.
Vajza: Vërtet? Sa mirë. Atëherë, a po vjen garantues se dua ta marr një kredi...

Lum për mendtë

Flasin dy bionde:
- E di ajo fqinja ime, mbrëmë kishte vdekur në gjumë.
- Vërtet? Sa do të befasohet kur të zgjohet...

Jo ashtu si pritët

Amerikani, gjermani dhe shqiptari pranojnë sfidën prej 50.000 eurosh për të hyrë në kafazin e luanit.
Hyn amerikani, luani i vërsulet dhe e mbyt.
Hyn gjermani, luani i vërsulet dhe e mbyt.
Kur hyn shqiptari... luani i vërsulet dhe e mbyt...

Nuk ka seks?

Gruaja kthehet në shtëpi dhe i thotë burrit:
- Ta dish se gjinekologu më tha se dy javë nuk guxoj të bëj seks.
- Vërtet? E të tha gjë stomatologu?

Një pyetje më të vështirë

Një polic i ri sapo ka përfunduar Akademinë, del në rrugë që të kryejë punën e tij. Një kalimtar rasti e pyet:
- Më falni, e dini ku gjendet rruga “Agim Ramadani”?
- Atë e di, pyet diçka më rëndë...

Standardet e dyfishta

Po të erdhi një femër në shtëpi, e gjithë lagja e di.
Po ta thyen shtëpinë, askush nuk ka parë asgjë.

Shtatë

Arsimtari: Nëse t’i jap dy lepuj, pastaj edhe dy lepuj, pastaj edhe dy lepuj, sa lepuj i ke?
Nxënësi: Shtatë.
Arsimtari: Jo, jo. Dëgjo. T’i jap dy lepuj, plus dy lepuj, plus edhe dy lepuj. Sa lepuj i ke?
Nxënësi: Shtatë.
Arsimtari: Dëgjo mirë! T’i jap dy lopë, plus dy lopë, plus dy lopë. Sa lopë i ke?
Nxënësi: Gjashtë.
Arsimtari: Bravo! E tash, t’i jap dy lepuj, plus dy lepuj, plus dy lepuj, sa lepuj i ke?
Nxënësi: Shtatë.
Arsimtari (i nervozuar): E si i ke shtatë?!
Nxënësi: Sepse e kam edhe një në shtëpi...

Chat

- Hi. Where are You from?
- Paris. You?
- London.
- Mos, bon hajgare?
- Pasha mamin...
Bukuroshja
Abigail

Bukuroshi
Alex
Alex
Fotohumori
Fluturon?
17
2
Fluturon?
Video Humori

Kostumi më i mirë për Natën e Shtrigave
 
 
Magazina
12:59 / 30.10.2014

E pabesueshme, "mbulohet" Rita Ora (Foto)

Rita Ora të mërkurën mbrëma mori pjesë në festën e ditëlindjes së fotografit legje...
Teknologji
13:24 / 30.10.2014
HP Sprout PC - braktis tastierën dhe mausin

HP Sprout PC - braktis tastierën dhe mausin

HP e ka prezantuar kompjuterin e ri personal, përkatësisht modelin HP Sprout, i cili në mënyrë inovati...
Ekonomi
14:25 / 30.10.2014

Gruaja dhe burri kanë të drejtë të barabartë në pronësi

Është lansuar fushata ‘Për të Mirën Tonë’, e cila ka për qëllim vetëdijes
 
Partnerët Medial:DukagjiniShkabaj

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2010 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Ilaz Kodra QT Nr.10, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.