Kuriozitete
 

Meqë nuk kishte jetë seksuale, u hodh për të bërë vetëvrasje, por këmba iu ngatërrua në pemë (Video)

Kishte një vit që nuk kishte bërë marrëdhënie seksuale, qëkur e dashura e kishte lënë për një tjetër.


   
 

A e dini “shkakun” kryesor të rënies së flokëve në Kosovë!?

Nëse deri tash keni pasur dilema për arsyet e rënies së flakëve, tash e mbas do ta kuptoni "një prej&q...
 
 

Përmbledhje interesante e vitit 2014: Ja pse njerëzit janë të mahnitshëm! (Video)

Në fund të çdo viti, krijohen shumë video të kompiluara përmes të cilave me tema të caktuara p&...
 
 

Është 11 vjeçare, por e dashuruar: Për ta takuar të dashurin, vodhi kursimet e gjyshes!

Një 11-vjeçare në Arkansas, është kthyer në shtëpi shëndosh e mirë, pas një sakrifice...
 
 

Cilës fytyrë i besoni më shumë? (Foto)

Dukja mesatare është konsideruar shpesh si tipar i keq, por kërkimi shkencor amerikano-holandez ka treguar se kjo fytyr&eu...
 
 

Breshka ndihmon breshkën, po njeriu-njeriun!? (Video)

Për një breshkë që ka ngecur me shpinë poshtë ky mund të jetë fundi, por nëse e ka miku af&e...
 
 

Këto janë momentet më interesante të vitit 2014 (Video)

Viti 2014 kishte një numër të madh të videove qesharake që u shpërndanë në mënyrë viral...
 
 

Shqiptarët për diçka burrërore dominojnë në Ballkan! Kanë qëndrueshmëri në seks!

Ueb-faqja e famshme pornografike “Pornhub”, ka realizuar edhe një studim tjetër në lidhje me seksin, por k&eum...
 
 

Dhjetë sëmundjet më të çuditshme (Video)

Çrregullimi nga i cili njerëzit mendojnë se kanë vdekur, apo ereksionet konstante, janë vetëm disa nga gj...
 
 

Ky qen u shit për një shumë marramendëse (Video)

Me çmim prej tre milionë eurove, në Kinë u shit qeni më i shtrenjtë ndonjëherë.
 
 

I ka 24 fëmijë nga 16 martesa dhe nuk mendon të ndalet!

Numrin e anëtarëve të familjes së tij dëshiron ta rris në njëqind anëtarë, prandaj ky 70-vje...
 
 

Tifozja e moshuar festoi me lodër seksuale

Jemi mësuar të shohim tifozët me objekte të ndryshme në duar, duke përkrahur skuadrën e tyre të z...
 
 

Kur diçka dëshiron, asgjë nuk të ndal: Lindi pa duar, por vizaton me këmbë (Video)

Në YouTube është shfaqur një video, ku shihet se po të kemi vullnet çdo gjë arrihet.
 
Barsoleta

Kastravecë

Tri zonja shkojnë në treg për të blerë kastravecë.
E para: Më jepni dy kilogramë kastravecë, të shkurtë, por të trashë.
E dyta: Mua më jepni një kilogram, të gjatë dhe të hollë.
E treta: Më jepni ju lutem dy kilogramë kastravecë, çfarëdo lloji. Mua më duhen për sallatë...

Gomari

Gruaja: Ti je një gomar, të mungojnë vetëm brirët...
Burri: Çfarë brirësh? Gomari nuk ka brirë!
Gruaja: E atëherë nuk të mungon asgjë!

Marrëdhëniet në kompani

- Miku im, jam duke falimentuar. Nuk po arrij t’i paguaj rrogat, punëtorët të pakënaqur... – ankohet pronari i një kompanie.
- E si janë marrëdhëniet në firmë?
- Marrëdhëniet... kush është më i zoti...

Krimi i organizuar

- Babi, planifikoj të merrem me krim të organizuar.
- Në sektorin privat apo atë shtetëror?

Vetëmbrojtje

- Si reagon ti kur nuk të dëgjojnë fëmijët, i këshillon me fjalë të mira apo i godet me shuplaka?
- Me fjalë të mira.
- E shuplaka?
- Nganjëherë po, në vetëmbrojtje...

Kur polici ndal ministrin

Ministri i Brendshëm niset në rrugë me veturë dhe e ndal policia.
- Librezën dhe lejen e vozitjes... Ooo, qenkeni ju z. ministër. Më falni, vazhdoni...
- Jo, jo. Veproni ndaj meje si ndaj çdo qytetari!
- Në rregull ministër, futi nja 20 euro në librezë dhe jeni të lirë të vazhdoni...

Terapia

Shkon burri te mjeku dhe kthehet i dëshpëruar.
Gruaja: Çfarë të tha mjeku?
Burri: Më kontrolloi dhe më dha tableta, tha duhet të marrësh nga një në ditë, deri në fund të jetës.
Gruaja: Po çfarë ka të keqe këtu, të gjithë pinë tableta...
Burri: Mjeku mi dha vetëm pesë tableta...

Kontraceptivët

Shkon gjyshja te gjinekologu dhe kërkon kontraceptivë.
- Gjyshe, çfarë ju duhen këto? – pyet mjeku.
- Këto barna më qetësojnë shumë – përgjigjet gjyshja.
- Ju qetësojnë?
- Po. Çdo ditë në mëngjes ia qes mbesës në lëng dhe jam e qetë gjithë ditën...

Po dal

- Babi, sonte po dal.
- Nuk do të shkosh askund derisa ta heqësh atë fund!
- E çka të vesh pastaj?
- Çfarëdo tjetër, biri im...

Shpenzimet – qëllimi

Gruaja: Ti të gjitha paratë i harxhon në raki. Vazhdimisht je i dehur!
Burri: Çka je duke thënë, ti shpenzon pa karar në tesha dhe makijazh!
Gruaja: Unë shpenzoj që të bëhem e bukur për ty.
Burri: Edhe unë pi që të më dukesh e bukur...

Fjalët

Burri: A di se gratë thonë rreth 25 mijë fjalë në ditë, kurse burrat sa gjysma e tyre?
Gruaja: Kjo ndodh sepse gjithçka duhet t’ua shpjegojmë nga dy herë.
Burri: Si?

Emër i njohur

- Mami, si është e mundur që kompjuteri e di emrin tim?
- Nuk e di, Admin biri im, edhe unë po çuditem!

Në stacion

Burri e pret gruan në stacion që kthehet në shtëpi. Ajo zbret nga autobusi, ai vetëm e përshëndet nga larg dhe fillon të ecë.
- Çfarë është kjo sjellje? Shiko ai burri si e përqafon gruan e tij! – ankohet gruaja.
- E vërtetë, por gruaja e tij është duke shkuar, prandaj...
Bukuroshja
Sue

Bukuroshi
Christian
Christian
Fotohumori
Lista e njerëzve që nuk dua t’ua shoh fytyrën...
Video Humori

Ja ku jam...
 
 
Magazina
19:12 / 18.12.2014

Modelja ruse, zvogëlon gjoksin për t'u bërë police (Foto)

Pjesa më e madhe e femrave që i drejtohen kirurgjisë estetike shkojnë atje për ta zmadhuar atë, p...
Teknologji
17:17 / 18.12.2014
LG paralajmëron webOS 2.0 për TV, e shfaq në CES 2015

LG paralajmëron webOS 2.0 për TV, e shfaq në CES 2015

LG e ka konfirmuar se do ta nisë versionin e ri të platformës së saj televizive webOS, të cilën d...
Ekonomi
17:43 / 18.12.2014

Kosova importoi 337.1 GWh energji elektrike, eksportoi vetëm 1.4 GWh

1,366.8 mijë tonë thëngjill janë prodhuar në tremujorin e tretë të këtij viti
 
Partnerët Medial:DukagjiniShkabaj

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2010 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Ilaz Kodra QT Nr.10, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.