Kuriozitete
 

Nuk mund ta besoni se për çfarë është përdorur dikur heroina! (Video)

Heroina është prodhuar nga kompania e madhe farmaceutike Bayer dhe është shitur legalisht.


   
 

Befason djaloshi që mendoi se ishte vetëm me vëllanë e vogël (Video)

Për dallim nga fëmijët që kanë xhelozi për fëmijët më të vegjël të familjes, ...
 
 

Fustane të realizuara nga një material i veçantë (Foto)

Në mënyrë që të ngrihet vetëdija mbi sëmundjen ngjitëse HIV, këto fustane janë bër...
 
 

Çiklisti bënë rrotullim në ajër pasi përplaset me veturë (Video)

Kamera që çiklisti kishte vendosur në helmet, ka regjistruar këtë pamje dramatike kur ai bënë nj&eum...
 
 

Mashtrim optik: Rrathët e bardhë nuk po rrotullohen brenda rrethit të kuq! (Video)

Në këtë iluzion optik, duket se rrathët e bardhë po rrotullohen rreth rrethit të kuq.
 
 

I burgosuri shqiptar jep provimin e Doktoraturës me Skype

I burgosuri shqiptar, Alban Bardhi, ka arritur që përmes Skype të kalojë provimin e doktoraturës, duke siguruar ...
 
 

Në ndjekje të gjirafës së ikur nga cirku (Video)

Mjaftoj që rojtari të lërë derën pak hapur dhe gjirafa e quajtur Bingo, të shijoj lirinë për pak ...
 
 

“Shpëtimtari” i këmbësorëve në Prishtinë: Nuk i la të sharrojnë në ujë! (Video)

Të reshurat e shiut në Prishtinë, krijuan probleme të mëdha në trafik.
 
 

Mashkulli shkoi te mjeku për dhembje barku, ndërsa zbuloi se është femër!

Burri i martuar, 44 vjeçari Chen nga Zhejiangu i Kinës, shkoi te mjeku për dhembje barku dhe gjak në urinë. Nd...
 
 

Fluturimi nga Tokio për në San Francisko brenda minutave (Video)

Fluturimi që zgjatë afro dhjetë orë, është ‘shkurtuar’ përmes 3.400 fotografive të nd...
 
 

Cristiano Ronaldo në reklamën më të keqe ndonjëherë? (Video)

Është hero i vërtetë në fushën e blertë, mirëpo Cristiano Ronaldo është bërë ...
 
 

‘Lufta’ me balona me ujë nuk ka qenë kurrë më e lehtë (Video)

Në ditët e nxehta të verës, një ndër lojërat më të këndshme janë edhe hedhjet me b...
 
 

Fenomen: Të riut i nxirren 232 dhëmbë!

Stomatologët në një spital në Byculli të Indisë kanë nxjerrë numër ‘rekord’ prej...
 
Barsoleta

Sa do të rrish

Shkon vjehrra te dhëndri. Pasi hanë darkën, dhëndri e pyet:
- Sa do të rrish?
- Derisa t’ju mërzis – përgjigjet vjehrra.
- E pse po shkon kaq shpejt?

Ku ndodhen

Pyet gruaja burrin:
- Zemër, a e di ku ndodhen Himalajet?
- Jo, ti e ke pastruar shtëpinë herën e fundit...

Në treg

- Mi matni të gjitha mollët se dua t’i blej.
- E çfarë të shes unë pastaj?

Lajmi

Mjeku: Kam një lajm të keq dhe një lajm shumë të keq.
Pacienti: Cili është i keqi.
Mjeku: Rezultatet treguan se ju ka mbetur edhe një ditë jetë.
Pacienti: E më i keqi?
Mjeku: Nga dje po përpiqem t’ju marr në telefon...

Kur gruaja kërkon falje

Gjëja që më pëlqen më së shumti në bashkëbisedim (zënkë/përleshje) me gruan është kur më kërkon falje me zemër. Ajo më thotë saktësisht kështu:
- Më fal, por ti i ke fajet!

Po ta lë fermën

Gjyshi i shtrirë në shtratin e vdekjes i thotë nipit:
- Dua të ta lë fermën time që përfshin ara, traktorë dhe gjësende tjera, në vlerë prej 1.998.234 dollarësh.
Nipin e kapin dridhjet nga gëzimi se u bë milioner:
- Gjysh sa i mirë që je, unë gjithmonë jam sjellë keq me ty, nuk e paskam ditur se ke fermë. E ku ndodhet ajo?
- Në Facebook... – thotë gjyshi në frymën e tij të fundit.

Mbylli sytë

Nipi pesëvjeçar i afrohet gjyshes:
- Gjyshe, mbylli sytë!
- Pse zemër?
- Se nëna thotë që ne do të jemi të pasur kur ti t’i mbyllësh sytë...

Telenovelat

Flasin tri fanse të telenovelave.
E para: Mua më pëlqejnë telenovelat turke se kanë përfundim të dhimbshëm.
E dyta: Mua më pëlqejnë ato spanjolle se kanë fund të lumtur.
E treta: Unë i dua ato të Indisë se nuk përfundojnë kurrë...

Rroga

Mora rrogën dhe ajo më tha:
- Eja dalim sonte...
I thashë:
- Akoma je e vogël për të dalë, rri në shtëpi...

Edhe unë jam e lirë

Një polic i afrohet një biondeje.
- Unë... Ilir – thotë ai, dhe bën me gisht kah vetja.
- Edhe unë... – thotë biondja.
- Si është e mundur një femër kaq e bukur të quhet Ilir...

Dhurata

Thërret vëllai nga Zvicra.
- Po vij në korrik. Çfarë dëshiron të të sjell?
- Nuk di... më blej një iPhone.
- S’ka problem. 4 a 5?
- Jo, jo, mos u ngushto! Vetëm një. Më mjafton një...

Prapë bashkë?!?

Pas vdekjes takohen burri dhe gruaja në Parajsë.
Gruaja: Zemër, jemi përsëri bashkë!
Burri: Jo, jo... Shumë saktësisht është thënë: “Derisa vdekja të na ndajë...”

Kur nxënësi mungon në shkollë

Gjyshi i thotë nipit:
- Fshehu se po vjen arsimtarja jote te ne...
Nipi ia kthen:
- Më mirë fshehu t’i se i kam thirrur në mëngjes, u kam thënë se ke vdekur ti...
Bukuroshja
Jeri
0
0
Jeri

Bukuroshi
Clint
0
0
Clint
Fotohumori
Origjinalitet
0
0
Origjinalitet
Video Humori

Ky është vallëzim
 
 
Magazina
23:07 / 23.07.2014

Si dukeshin të famshmit në rininë e tyre (Foto)

Nëse jeni kuriozë të dini se si janë dukur disa nga personalitetet e njohura në rininë e tyre, po...
Teknologji
21:36 / 23.07.2014
Raport: Rrjedhin specifikat e Sony Xperia Z3

Raport: Rrjedhin specifikat e Sony Xperia Z3

Ditëve të fundit është folur shumë për modelin e ri të telefonit të Sony, Xperia Z3, nd...
Ekonomi
20:15 / 23.07.2014

Turizmi rural: Shala bëhet edhe me shtigje për ecje dhe biçikleta

Në ambientet e bukura të Shalës, është përuruar sot projekti i cili promovon shërbimet e tur...
 

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2010 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Ilaz Kodra QT Nr.10, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.