Së shpejti rubrika Fun me version të ri. Argëtohu i pari me rubrikën e re.
 
Kuriozitete
 

E meta e njerëzimit (Video)

Teknologjia ka arritur të bëjë çudira duke prodhuar superkompjuterë, telefona të mençur që me aplikacionet e tyre “dinë” gjithçka, pastaj janë prodhuar robotë nga më të ndryshmit...


   
 

Shumë UFO u xhiruan në mars, prandaj punuan një dokumentar (Video)

Marsi i këtij viti do të mbahet mend si muaji gjatë të cilit janë bërë më së shumti xhirime ...
 
 

Guximi dhe preciziteti (Video)

Një çiklist e ka xhiruar veten duke vozitur nëpër një “rrugë” mjaft të rrezikshme.
 
 

Intervenimi i njeriut në natyrë (Foto)

Peizazhi është një gjë tjetër, por këto skulptura të krijuara nga bimët janë mahnitëse ...
 
 

Edhe myslimanët vallëzojnë me këngën “Happy”

Në gjithë botën janë duke vazhduar xhirimet e videove, në të cilat njerëzit vallëzojnë n&eum...
 
 

Tetëvjeçari që ofron bamirësi

Kohën e lirë shumica e fëmijëve e kalojnë duke luajtur, por William Winslow pas mësimit merret me bamir&eum...
 
 
HotSpot Media

Pagoi shkollimin me striptizëm dhe zhveshje para ueb-kamerave (Foto)

Studentja e juridikut, Vanessa Knowles, ka marrë një vendim jo të zakonshëm për financimin e studimeve të s...
 
 

Flokë me qime dhie, gjalpë dhe baltë

Kanë shumë të veçanta dhe shumë tradita që ju as që mund t'i mendoni. E përveç kësa...
 
 
Foto (RTK)

“Virgjëresha e përbetuar” e Malajve të Rugovës

Në fshatin Malaj në zemër të Rugovës, nga prindërit Vake dhe Metë Lajçi, para 73 vjetësh, ...
 
 

Motra e nderit ndez atmosferën e ‘The Voice’ (Video)

Motra e nderit nga Sicilia, Cristina Scuccia, e cila në muajin e kaluar e mahniti publikun me performimin e këngës “...
 
 

A ju turpërojnë prindërit në rrjetet sociale?

Shumë të rinj shpesh ndjejnë një dozë pakëndshmërie për shkak të fotografive që i publi...
 
 

Obama e Biden: ‘Selfie’ nuk paraqet problem mental

Presidenti amerikan, Barack Obama, përkundër angazhimeve të shumta, gjithmonë gjen kohë për argëtim dh...
 
 

Gjendet unaza pas 400 vitesh

Është gjetur unaza e punuar për pasanikun Hugh Audley, i cili kur kishte vdekur në shekullin 17, kishte lënë...
 
Barsoleta

Takimi

Takohen dy shokë në pazar. Pasi përshëndeten dhe flasin për shumëçka, njëri pyet:
- Çfarë bëre me fakultet, a e përfundove?
- Po, miku, po. Me mesatare 9.5.
- Mirë shumë, bravo. E sa i ke këto domate...

Korrigjimi

Burri: Qe 18 vjet çfarëdo që them, ti më korrigjon!
Gruaja: Qe 20 vjet i dashur, qe 20 vjet!

I porsalindur

Bisedojnë dy pensionistë.
- Si je?
- Po si kam me qenë, më dhembin këmbët, shpina, duart... Si je ti?
- Unë si i porsalindur.
- Pse bre po gënjen...
- Nuk kam flokë, nuk kam dhëmbë, urinoj në krevat...

Sinqeriteti

Shkojnë dy shokë të luajnë bixhoz dhe vendosin që të dy ta vënë bastin në numrin e njëjtë. Mirëpo, nuk mund të vendosin për cilin numër. Pastaj njërit i lind një ide:
- Sa herë ke bërë seks këtë muaj?
- Tetë herë.
- Në rregull. Unë kam bërë dhjetë herë dhe po e zgjedhim numrin 18.
Numri fitues del numri 2.
- Po të kishim qenë të sinqertë, tash do të ishim bërë me para...

Edhe një shans

Vjen gruaja e nervozuar në shtëpi.
- Zemër, do ta padis taksisti në gjykatë. Sot, në dy raste për pak sa nuk më vrau.
- Mos u ngut zemër. T’i japim edhe një rast.

Parajsa

Pse vetëm 10 për qind e femrave shkojnë në parajsë?
Sepse po të shkonin më shumë, do të bëhej ferri.

Jetë e lumtur

- Kam dëgjuar se këta fqinjët e tu po jetojnë si dy pëllumba të dashuruar! – i thotë shoqja-shoqes.
- E vërtetë. Herë del njëri nga dritarja, e herë tjetra...

Lajmi i keq

Mjeku: Kam lajme të këqija dhe lajme të mira. Cilat t’i them të parat?
Pacienti: Mi thuaj të këqijat.
Mjeku: Ke AIDS dhe kancer të prostatës.
Pacienti: E të mirat?
Mjeku: Lajmi i mirë është se pos tyre nuk ka lajme tjera të këqija...

Arsimtarja

Arsimtarja: Ti je turpi i kësaj klase. Në kohën tënde unë kam ditur të lexoj dhe të shkruaj në tri gjuhë, ndërsa ti nuk di asgjë.
Nxënësi: Shihet, se ti ke pasur arsimtare të mirë.

Bionde?

Ajo: Ti mendon se unë jam budallaqe.
Ai: Jooo... Prit të shkoj ta ushqej gjarprin, pastaj flasim.
Ajo: Në rregull, po pres, mos u vono...

Martesa

Ka çifte që afrohen aq shumë në martesë, saqë duhet të intervenojë policia që t’i ndajë!

Aborti

- Babi, çfarë është aborti?
- Pyete motrën tënde.
- Po, babi, unë nuk kam motër.
- Për këtë pra po flas...

Vikendi i bukur

Burri: Grua, pse nuk e kalojmë të dy një vikend të bukur?
Gruaja: Ide shumë e mirë!
Burri: Në rregull, pra, shihemi të hënën...

Bukuroshja
Gizelle
Bukuroshi
Darin
5
89
Darin
Fotohumori
Nuk kam nevojë për kamion!
15
9
Nuk kam nevojë për kamion!
Video Humori

Drake i maskuar
 
 
Magazina
17:06 / 20.04.2014

Reagon "macja": Unë dal si dua, e ju më shikoni

Pas lansimit të videoklipit "If You Like It", i cili u polemizua shumë dhe për të cilin ende po p...
Teknologji
16:33 / 19.04.2014
Nike shuan biznesin e pajisjeve FuelBand

Nike shuan biznesin e pajisjeve FuelBand

Nike ka bërë një dalje të papritur nga tregu i pajisjeve elektronike të cilat barten në trup, pas...
 

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2010 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Ilaz Kodra QT Nr.10, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.