Kuriozitete
 

Zbulojeni sekretin se si këta njerëz rrinë pezull në ajër! (Foto/Video)

Iluzionistët e rrugës tërheqin vëmendjen e njerëzve kudo në botë.


   
 

Çfarë ndodh me trurin, kur pini një filxhan kafe? (Video)

Edhe pse shumica mendon se pa një filxhan kafe nuk mund ta fillojë ditën, shkenca ka pretendime tjera.
 
 

Seksi policja: Burrat “luten” që kjo police t’i arrestojë (Video)

Interneti vazhdon të “çmendet” për seksi policen, fotoja e së cilës u publikua në rrjetet soc...
 
 

Si u përgjigjën rusët ndaj “provokimit” kanadez (Foto)

Kanadezët kanë publikuar hartën e Evropës Lindore, ku pjesët ukrainase me separatistë i kanë quajtur &...
 
 

Shqiptari e bën qull edhe gjyshen: Plaka shqiptare pranon sfidën e akullt! (Video)

Sfidën e kovës me ujë me akull e ka pranuar edhe një gjyshe nga Kosova.
 
 

Foshnja në bark të nënës tregon se ‘gjithçka është në rregull’

Në pamjet e ultrazërit, foshnja shihet me gishtin e madh të dorës të ngritur lartë.
 
 

E vetmuar dhe e pashpresë – Tash duket krejt ndryshe

Kur ishte 21 vjeç, askush nuk interesohej për të, por kjo gjë ndryshoi kur ajo filloi një dietë strikte d...
 
 

Alberti 5 vjeçari i lindur me anomali në zemër, emocionon me hedhjen e kovës me akull (Video)

Albert është një fëmijë pesë vjeçar dhe Ice Bucket Challenge (hedhja e kovës me akull) prej tij...
 
 

Ja si duket kur rrufeja godet aeroplanin (Video)

Nëse ju intereson ta dini se si duket momenti kur rrufeja godet aeroplanin, këtë mund ta shihni në videon e mëpo...
 
 

Berisha thyen tjetër rekord: Notova më shumë se kurrë më parë

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, vazhdon të jetë i fiksuar pas rekordit të tij në not.
 
 

“Sfida e akullte” e modeles së zhveshur në rrugë (Video, +18)

Gjermanja Micael Schafer (30) ka vendosur që “sfidën e akullte” (Ice Bucket Challenge) ta bëjë më in...
 
 

Gruaja 97 vjeç që befason me vallëzim (Video)

Zonja dhe zotërinj, ju prezantojmë gruan që ka më shumë jetë se të gjithë ne.
 
 

Shtrati me ‘patate të fërguar’ anash

Është e zakonshme që në pjatë të keni anash patate të fërguara, por jo edhe në shtrat.
 
Barsoleta

Dieta

- Sa qenke dobësuar! Po mban ndonjë dietë të veçantë?
- Patate, misër, speca...
- I ke zier apo fërguar?
- I kam punuar...

Befasia

- Për herë të parë pas kaq vitesh, mbrëmë i rrash ziles dhe kur u hap dera gruaja ishte përplot buzëqeshje...
- E si ndodhi kjo?
- E kisha gabuar banesën...

I dehuri

E ndal polici një të dehur.
- Dokumentet, ju lutem!
- Nuk kam, as nuk e di se ku jam...
- E, a e dini kush jam unë, me kë po flisni?
- O, Zot! Unë s’e di ku jam, ky s’e di kush është...

Golf

A ke luajtur ndonjëherë ‘golf’?
Jo vetëm që kam luajtur, por kam vozitur...

Kur do të ndreqet moti

I shkrova diellit në Facebook.
Unë: Kur do të ndreqet koha sivjet? A do të jetë së paku gushti i nxehtë?
Dielli: (seen).

Fëmijët

Takohen dy miq të vjetër.
- Po, ku je o burrë? Ka vite që s’të kam parë. Si janë fëmijët?
- Mirë janë, faleminderit. Djali i madh e ka kryer ekonomikun, i dyti juridikun, vajza është bërë arsimtare, kurse djali i vogël është hajn.
- E kur keni këtë familje intelektualësh, pse nuk e largoni hajnin nga shtëpia?
- Po ai na mban gjallë, se këta të tjerët janë pa punë...

Anglishtja

Intervistë pune:
- E dini anglishten?
- Po.
- E dini çfarë do të thotë ‘allow’?
- Po.
- Përdoreni ju lutem në fjali.
- ‘Allow’, kush është në telefon...

Sa do të rrish

Shkon vjehrra te dhëndri. Pasi hanë darkën, dhëndri e pyet:
- Sa do të rrish?
- Derisa t’ju mërzis – përgjigjet vjehrra.
- E pse po shkon kaq shpejt?

Ku ndodhen

Pyet gruaja burrin:
- Zemër, a e di ku ndodhen Himalajet?
- Jo, ti e ke pastruar shtëpinë herën e fundit...

Në treg

- Mi matni të gjitha mollët se dua t’i blej.
- E çfarë të shes unë pastaj?

Lajmi

Mjeku: Kam një lajm të keq dhe një lajm shumë të keq.
Pacienti: Cili është i keqi.
Mjeku: Rezultatet treguan se ju ka mbetur edhe një ditë jetë.
Pacienti: E më i keqi?
Mjeku: Nga dje po përpiqem t’ju marr në telefon...

Kur gruaja kërkon falje

Gjëja që më pëlqen më së shumti në bashkëbisedim (zënkë/përleshje) me gruan është kur më kërkon falje me zemër. Ajo më thotë saktësisht kështu:
- Më fal, por ti i ke fajet!

Po ta lë fermën

Gjyshi i shtrirë në shtratin e vdekjes i thotë nipit:
- Dua të ta lë fermën time që përfshin ara, traktorë dhe gjësende tjera, në vlerë prej 1.998.234 dollarësh.
Nipin e kapin dridhjet nga gëzimi se u bë milioner:
- Gjysh sa i mirë që je, unë gjithmonë jam sjellë keq me ty, nuk e paskam ditur se ke fermë. E ku ndodhet ajo?
- Në Facebook... – thotë gjyshi në frymën e tij të fundit.
Bukuroshja
Zaira
24
0
Zaira

Bukuroshi
Andrew
4
1
Andrew
Fotohumori
Kërcimi
3
0
Kërcimi
Video Humori

Roboti i frikshëm
 
 
Magazina
23:01 / 30.08.2014

Griffin del nudo për ALS Bucket Challenge (Video)

Kathy Griffin ka vendosur të bëjë më ndryshe sfidën ALS Ice Bucket Challenge. Aktorja ka xhiruar nj&eu...
Teknologji
17:22 / 30.08.2014
Me ‘Emojli’ mund të komunikoni pa fjalë

Me ‘Emojli’ mund të komunikoni pa fjalë

Me figura të ndryshme, në aplikacionin e ri, mund të komunikoni pa përdorur asnjë fjalë.
Ekonomi
16:09 / 30.08.2014

Shtrenjtimi i rrymës, i papranueshëm për bizneset

Oda Ekonomike e Kosovës së bashku me përfaqësuesit e bizneseve vendore, kanë reaguar kundër vendi...
 
Partnerët Medial:DukagjiniShkabaj

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2010 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Ilaz Kodra QT Nr.10, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.