Kuriozitete
 

Mortal Kombat në lift: Mbi një milion shikime për 24 orë! (Video)

Shakaxhiu Yousef Saleh Erakat në kanalin e tij fouseyTube ka bërë një nga “lojërat” më interesante deri sot.


   
 

Kështu dukej bileta për udhëtim me Titanik!

Titaniku ishte anija më e madhe transoqeanike në botë, ndërsa besohej se nuk ka gjë që e fundos!
 
 

Foshnja me katër duar dhe katër këmbë (Foto)

Foshnja tremuajshe, Paul Mukisa, ka lindur me një deformim "parazit-binjakë" në fshatin Nabigingo, në lindj...
 
 

Eksperienca në 1900 metra lartësi

Nëse keni frikë lartësinë, atëherë nuk do të kishit dëshirë të jeni në kët&eu...
 
 

Uniforma e çiklisteve të Kolumbisë, shkakton kontroversa (Video)

Ekipi kolumbian i çiklisteve sikur i tregoi botës se çka fshihet nën rrobat e tyre!
 
 

Dhe, ja erdhi automobili fluturues (Foto/Video)

Inxhinieri sllovak Stefan Klein, ka bërë zbulime të mëdha në realizimin e ëndrrës së çdo n...
 
 

Kërcënon me armë klarinetistin 11-vjeçar, nuk i pëlqeu melodia që po luante

Gruas amerikane nga Kolorado nuk i ka pëlqyer zëri i klarinetës nga një oborr fqinj. Një djalosh 11-vjeça...
 
 

‘Terapistja e zhveshur’ ndihmon meshkujt me varësi në filmat me pullë të kuqe

Meshkujt që kanë varësi në filmat porno, tashmë mund të ‘shërohen’ nga terapistja e zhvesh...
 
 

“Tarzani” i Kosovës (Video)

Njihuni me Ramizin, njeriu që ushqehet me hithi, fik cigaren dhe hekurin e nxehtë përmes gjuhës.
 
 

Japonia ka rreth 59 mijë njëqindvjeçarë

Në Japoni, një vend i njohur për jetëgjatësinë e njerëzve të saj, saktësisht janë 58.82...
 
 

Hoqi mjekrën – frikësoi vajzën (Video)

Po luanin lojën e tyre të preferuar dhe po kalonin shumë mirë, derisa i ati vendosi të ndryshoj rregullat.
 
 

Pesë gjëra që duhet tu tregoni prindërve para se ata të vdesin

Ne të gjithë kemi përvoja të ndryshme gjatë fëmijërisë. Për disa është e papë...
 
 

“Trotuar” për përdoruesit e telefonave!

Tanimë është i njohur edhe tek ne fakti se përdoruesit e teknologjisë mobile nuk mund të qëndrojnë...
 
Barsoleta

Flasin dy bionde

- A ke dëgjuar se pastruesin tonë të oxhaqeve e ka shkelur vetura?
- E tmerrshme! Nuk jemi më të sigurt as në çati...

Një femër në barnatore

- Më falni, ku i mbani testet e shtatzënisë?
- Ja, menjëherë aty afër prezervativëve.
- Po ta dija se ku ishin prezervativët, nuk do të më duheshin sot testet e shtatzënisë...

I sigurt

Pacienti: Doktor, a jeni i sigurt se kam ndezje të mushkërive? Se kështu i thanë një shokut tim dhe ai vdiq nga meningjiti.
Mjeku: Kur të them unë se ke ndezje të mushkërive, ti do të vdesësh nga ndezja e mushkërive!

Më përmirëso

Nëse gruaja të thotë: “Më përmirëso nëse gaboj!”, ti shuaj mos thuaj asgjë!
Është kurth...

Familja

Një hoxhë duke u kthyer në shtëpi sheh një kalë të ngordhur në rrugë. Ai i telefonon policisë.
- Alo, policia, hoxha këtu. Në rrugë gjendet një kalë i ngordhur dhe po ju telefonoj që ta largoni që të mos përplaset dikush në të.
Polici dëshiron të bëjë shaka:
- Në rregull, hoxhë. E, a ia the lutjen?
- Jo ende, fillimisht desha t’i njoftoj familjen...

Numri i telefonit

Një investues amerikan ia kërkon numrin e telefonit një ministreje nga Ballkani.
- Sex, sex, sex. Free sex tonight! – i thotë ajo.
Menjëherë reagon përkthyesi:
- Deshi të thoshte 666-3629...

Dieta

- Sa qenke dobësuar! Po mban ndonjë dietë të veçantë?
- Patate, misër, speca...
- I ke zier apo fërguar?
- I kam punuar...

Befasia

- Për herë të parë pas kaq vitesh, mbrëmë i rrash ziles dhe kur u hap dera gruaja ishte përplot buzëqeshje...
- E si ndodhi kjo?
- E kisha gabuar banesën...

I dehuri

E ndal polici një të dehur.
- Dokumentet, ju lutem!
- Nuk kam, as nuk e di se ku jam...
- E, a e dini kush jam unë, me kë po flisni?
- O, Zot! Unë s’e di ku jam, ky s’e di kush është...

Golf

A ke luajtur ndonjëherë ‘golf’?
Jo vetëm që kam luajtur, por kam vozitur...

Kur do të ndreqet moti

I shkrova diellit në Facebook.
Unë: Kur do të ndreqet koha sivjet? A do të jetë së paku gushti i nxehtë?
Dielli: (seen).

Fëmijët

Takohen dy miq të vjetër.
- Po, ku je o burrë? Ka vite që s’të kam parë. Si janë fëmijët?
- Mirë janë, faleminderit. Djali i madh e ka kryer ekonomikun, i dyti juridikun, vajza është bërë arsimtare, kurse djali i vogël është hajn.
- E kur keni këtë familje intelektualësh, pse nuk e largoni hajnin nga shtëpia?
- Po ai na mban gjallë, se këta të tjerët janë pa punë...

Anglishtja

Intervistë pune:
- E dini anglishten?
- Po.
- E dini çfarë do të thotë ‘allow’?
- Po.
- Përdoreni ju lutem në fjali.
- ‘Allow’, kush është në telefon...
Bukuroshja
Veronika
29
4
Veronika

Bukuroshi
Dexter
6
3
Dexter
Fotohumori
Pa koment
2
0
Pa koment
Video Humori

Rrëzimet
 
 
Magazina
22:13 / 15.09.2014
Facebook

Nora gjuan e veshur në bikini (Foto)

Nora Istrefi ka publikuar një fotografi në rrjetet sociale, në të cilën shihet duke provuar gjuajtjen.
Teknologji
20:00 / 15.09.2014
LG lanson fabletin G3 Stylus

LG lanson fabletin G3 Stylus

Në muajin gusht, LG e kishte prezantuar modelin e saj të ri të fabletit, LG G3 Stylus ndërsa tani kompania ...
Ekonomi
16:01 / 15.09.2014

Edhe tre muaj shtyhet afati për TC “Kosova e Re”

Edhe tre muaj shtyhet afati për ofertuesit e para-kualifikuar për dorëzimin e ofert
 
Partnerët Medial:DukagjiniShkabaj

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2010 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Ilaz Kodra QT Nr.10, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.