Kuriozitete
 

Si mund të mësohen 30 gjuhë?

Çdo vit në Berlin zhvillohet një takim mes protagonistësh poliglotë, personat të cilët flasin më shumë se pesë gjuhë. Studimi që në vegjëli i thjeshton gjërat, por ky nuk është i vetmi sekret: një gazetar i huaj tregon historinë e një djali, i cili flet të paktën 30 gjuhë.


   
 

Binjakët me ngjyrë të ndryshme të lëkurës (Foto)

Bobby dhe Riley George, janë binjakë. Po t’i shikosh nuk do të besoje kurrë se janë vëllezër, e ...
 
 

Nusja ngatërron dhomën – ja ku përfundon pastaj!

Errësira mund të jetë një gjë e frikshme, sidomos nëse gaboni krevatin, kështu në vend pranë...
 
 

Misterioze: Shih se çfarë regjistruan kamerat e sigurisë në një supermarket (Video,+18)

Situata normale në një supermarket u shndërrua në diçka tragjike, dhe më e keqja e kësaj tragjedie &...
 
 

Gjyshja e Obamës: Do t'i gatuaj qull misri kur të më vizitojë

Gjyshja nga Kenia e Presidentit amerikan Barack Obama, e njohur si nëna Sara, u zotua të premten se do t’i gatuajë n...
 
 

A është ky trim apo budalla!? (Video)

Shikojeni videon dhe vlerësojeni ju. /Telegrafi/
 
 

Kamera e fshehtë: Modelet e bukura provokohen nga asistenti i ndriçimit! (Video, +18)

Gjatë një sesioni të fotografimit, asistenti i ndriçimit maskohet thuajse ka ereksion. E, se si reagojnë model...
 
 

Nusja me mjekër (Foto)

Një grua e cila vuan nga një çrregullim hormonal, të cilës i rritet mjekra, është duke thyer tabun&e...
 
 

Japonezët nuk janë të interesuar për seks

Shtypi japonez fenomenin e të mos bërit seks ka filluar ta quajë “sekkusu shinai shokogun” apo “Celibacy...
 
 

Në podrumin e një pensionisti gjetën një tank dhe një kundër-ajror (Foto)

Policia në veri të Gjermanisë ka gjetur një tank të Luftës së Dytë Botërore në bodrumin...
 
 

Rrëfehet stjuardesa: Në banjat e avionit bëhet seks, kokainë,...! (Foto,+18)

“Cabin fever” ("Ethe në kabinë”!) Rrëfimet e një stjuardese të kompanisë "Virgi...
 
 

“Rambo” i Rusisë, për pak sa nuk e qëlloi veten me kallashnikov (Video)

Në një video në Youtube shihet një djalosh i cili thuhet të jetë nga Rusia. Edhe në bazë të ...
 
 

Shkencëtarët: Ja kur dhe si do të shkatërrohet universi

Sipas shkencëtarëve, fundi është afër - por jo për të paktën 22 miliardë vite.
 
Barsoleta

Emrat në telefon

Është lehtë që dashnores t’ia vësh emrin ‘Mekaniku’ në telefon.
Por, është vështirë, kur në 2:00 të natës të vjen SMS nga ‘Mekaniku’: “Të dua, muskulozi im!”.

Engjëjt fluturojnë

Djali: Mami, a fluturojnë engjëjt?
Nëna: Po, bir, fluturojnë.
Djali: Dje babi i tha dados engjëll. Kur do të fluturojë ajo?
Nëna: Nesër, bir, nesër...

Shenjat e komunikacion

Cila shenjë mungon në rrugët e qyteteve tona?
Shenja për ‘punë në rrugë’.

Truri i biondes

Pse biondja e ka trurin sa një kokërr misri?
Sepse ka marrë ndezje nga të menduarit intensiv dhe i është zmadhuar truri.

Divorc me përfitim

Avokati thërret në telefon klientin e tij milioner.
- Zotëri, kam një lajm të mirë dhe një të keq.
- Ma thoni të mirin të parin, se sot diçka nuk më ec.
- Lajm i mirë është se gruaja juaj ka investuar 3.000 euro në disa fotografi, nga të cilat beson se do të përfitojë rreth pesë-gjashtë milionë euro...
- Eh, shumë mirë! Cili ishte lajmi i keq?
- Në ato fotografi ndodheni ju dhe sekretaresha juaj...

Mos u marto!

Burri: E kam ftuar shokun tim për darkë.
Gruaja: Si? Shtëpia është pa pastruar, nuk kam la, nuk kam fshi, nuk kam blerë asgjë, gjithçka është e çrregullt dhe nuk më gatuhet hiq...
Burri: E di, e di... Po i shkreti dëshiron të martohet, e po dua t’i tregoj si është të jesh i martuar.

Gruaja plotëson një anketë

Emri dhe mbiemri: N. N.
Vendi i lindjes: Në shtëpi.
Shenja e horoskopit: Virgjëresha.
Çfarë veture vozisni: Burri vozit, ndërsa unë e shty që të ndizet.
Shkoni në fitnes: Pse të shkojmë kur as ai nuk vjen te ne.
Vendi më i bukur: Kuzhina.
Personi që ju mahnit gjithmonë: Burri im. Qe 10 vite i them të mos urinojë mbi dërrasën e guacës, ai vazhdon ta bëjë.
Numri i këpucëve: Një palë, katër vjet.
Në çfarë shpenzoni më shumë: Në kthimin e borxheve.

‘Chat’ me ish-in

- Më do?
- Të dua!
- Si më do?
- Nën dhe!

Dashuri në shikim të parë

- A beson në dashuri në shikim të parë?
- Gjithsesi! Si do të isha martuar ndryshe po ta kisha shikuar gruan për së dyti...

Mbretëresha

Ha mëngjes si mbretëreshë.
Ha drekë si mbretëreshë.
Ha darkë si mbretëreshë.
Dhe mbaje mend, ti nuk je e trashë, ti je mbretëreshë!

Borxhi

- A ke harruar se më ke borxh?
- Assesi! Do ta mbaj mend deri sa të vdes...

Shoqërimi

- Bir, pse nuk shoqërohesh më me Lorikun?
- Mami, a do të shoqëroheshe ti me dikë që pi alkool, duhan e marihuanë?
- Jo!!!
- Epo, as ai nuk rri me mua...

Lajmi i mirë

Pasi iu prish vetura, e dërgoi te mekaniku.
Mekaniku: Kam një lajm të mirë dhe një të keq.
Klienti: Të mirin përpara.
Mekaniku: Kam pasur një ftohje të rëndë, e sot më kaloi, tash jam tip-top.
Klienti: E lajmi i keq?
Mekaniku: Duhet t’ia ndërrosh krejt motorin...
Bukuroshja
Zoe
30
2
Zoe

Bukuroshi
Brian
2
4
Brian
Fotohumori
Shumë sëmundje ngjiten kështu. Kurrë nuk do ta lija qenin tim afër Mileyt...
1
3
Shumë sëmundje ngjiten kështu. Kurrë nuk do ta lija qenin tim afër Mileyt...
Video Humori

Trishtime
 
 
Teknologji
15:08 / 4.07.2015
BlackBerry Venice, një super model i telefonit në Android?

BlackBerry Venice, një super model i telefonit në Android?

BlackBerry thuhet se është duke e përgatitur modelin e saj të parë të telefonit në sistemin ...
 
Partnerët Medial:DukagjiniShkabaj

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2010 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Ilaz Kodra QT Nr.10, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.