Kuriozitete
 

Japonezët këndojnë “Shotën”! (Video)

Një grup japonez, me emrin “Gipsy Band”, interpreton “Shotën”.


   
 

Qeni sulmon pronaren pasi nuk dëshiron të lëshohet në rrëshqitëse (Video)

Se disa qen nuk i duan lojërat, na e tregon kjo video, ku qeni i hidhet pronares në fytyrë, për të shpëtuar...
 
 

Gruaja copëton zogun në mes të trenit (Video)

Pasagjerët kanë mbetur që çuditur nga një grua, e cila me kokë poshtë po e copëtonte një z...
 
 

Mbijeton i ngujuar në frigorifer për 103 orë

Në ftohësin ku temperatura arin minus 22 gradë Celsius, ai është ngujuar për afro katër ditë.
 
 

Telefoni i shpëton jetën – Në kuptimin e plotë të fjalës

Është gjendur në mesin e një zënke ku u shkrepën edhe plumba, njëri nga të cilat e kapi në g...
 
 

‘Fantazma’ lëvizë karrigen e teatrit (Video)

Disa orë pasi është kryer shfaqja dhe publiku kanë dalë nga salla, një karrige ka lëvizur vet.
 
 

Studentët me këngën e Shakirës për bamirësi (Video)

Një grup i studentëve të Universitetit të Oksfordit, kanë zgjedhur një mënyrë të veça...
 
 

Mos paç punë me majmun? (Video)

Kjo video me siguri do t’ju bëjë të qeshur.
 
 

A mund ta gjeni fluturën në këtë foto?

Flutura quhet “gjethja e vdekur”, meqë pra duket ashtu. Provoni ta gjeni në këtë foto.
 
 
Ilustrim

“Sheiku” i Opojës

Nuk ka burime të naftës, e as pasuri të madhe, por në momente solemne ka dëshirë t’u ngjajë shei...
 
 

Babai që bëhet më fëmijë se djaloshi (Video)

Djaloshi që po qëndronte në kopsht, bie për toke shkaku i goditjes nga një balon me ujë, ndërsa babai ...
 
 

Në ritualin e lutjes për shiun – ‘Martojnë’ një çift bretkosash

Është thatësia më e madhe që kanë parë ndonjëherë, andaj ata janë detyruar që t&eu...
 
 

Dyshja simpatike që janë të pandashëm (Video)

Të gjithë i duan bebet e po ashtu edhe fëmijët e vegjël, e nëse i bëjmë koto dyja bashkë, sh...
 
Barsoleta

Sa do të rrish

Shkon vjehrra te dhëndri. Pasi hanë darkën, dhëndri e pyet:
- Sa do të rrish?
- Derisa t’ju mërzis – përgjigjet vjehrra.
- E pse po shkon kaq shpejt?

Ku ndodhen

Pyet gruaja burrin:
- Zemër, a e di ku ndodhen Himalajet?
- Jo, ti e ke pastruar shtëpinë herën e fundit...

Në treg

- Mi matni të gjitha mollët se dua t’i blej.
- E çfarë të shes unë pastaj?

Lajmi

Mjeku: Kam një lajm të keq dhe një lajm shumë të keq.
Pacienti: Cili është i keqi.
Mjeku: Rezultatet treguan se ju ka mbetur edhe një ditë jetë.
Pacienti: E më i keqi?
Mjeku: Nga dje po përpiqem t’ju marr në telefon...

Kur gruaja kërkon falje

Gjëja që më pëlqen më së shumti në bashkëbisedim (zënkë/përleshje) me gruan është kur më kërkon falje me zemër. Ajo më thotë saktësisht kështu:
- Më fal, por ti i ke fajet!

Po ta lë fermën

Gjyshi i shtrirë në shtratin e vdekjes i thotë nipit:
- Dua të ta lë fermën time që përfshin ara, traktorë dhe gjësende tjera, në vlerë prej 1.998.234 dollarësh.
Nipin e kapin dridhjet nga gëzimi se u bë milioner:
- Gjysh sa i mirë që je, unë gjithmonë jam sjellë keq me ty, nuk e paskam ditur se ke fermë. E ku ndodhet ajo?
- Në Facebook... – thotë gjyshi në frymën e tij të fundit.

Mbylli sytë

Nipi pesëvjeçar i afrohet gjyshes:
- Gjyshe, mbylli sytë!
- Pse zemër?
- Se nëna thotë që ne do të jemi të pasur kur ti t’i mbyllësh sytë...

Telenovelat

Flasin tri fanse të telenovelave.
E para: Mua më pëlqejnë telenovelat turke se kanë përfundim të dhimbshëm.
E dyta: Mua më pëlqejnë ato spanjolle se kanë fund të lumtur.
E treta: Unë i dua ato të Indisë se nuk përfundojnë kurrë...

Rroga

Mora rrogën dhe ajo më tha:
- Eja dalim sonte...
I thashë:
- Akoma je e vogël për të dalë, rri në shtëpi...

Edhe unë jam e lirë

Një polic i afrohet një biondeje.
- Unë... Ilir – thotë ai, dhe bën me gisht kah vetja.
- Edhe unë... – thotë biondja.
- Si është e mundur një femër kaq e bukur të quhet Ilir...

Dhurata

Thërret vëllai nga Zvicra.
- Po vij në korrik. Çfarë dëshiron të të sjell?
- Nuk di... më blej një iPhone.
- S’ka problem. 4 a 5?
- Jo, jo, mos u ngushto! Vetëm një. Më mjafton një...

Prapë bashkë?!?

Pas vdekjes takohen burri dhe gruaja në Parajsë.
Gruaja: Zemër, jemi përsëri bashkë!
Burri: Jo, jo... Shumë saktësisht është thënë: “Derisa vdekja të na ndajë...”

Kur nxënësi mungon në shkollë

Gjyshi i thotë nipit:
- Fshehu se po vjen arsimtarja jote te ne...
Nipi ia kthen:
- Më mirë fshehu t’i se i kam thirrur në mëngjes, u kam thënë se ke vdekur ti...
Bukuroshja
Chantal
Chantal

Bukuroshi
Simon
7
22
Simon
Fotohumori
Këpuca
22
4
Këpuca
Video Humori

Ky është vallëzim
 
 
Magazina
22:08 / 29.07.2014

Babai i Tevez lirohet pas kidnapimit

Babai i futbollistit argjentinas Carlos Tevez është liruar, pasi ishte kidnapuar dhe ishte mbajtur për tetë...
Ekonomi
18:47 / 29.07.2014

Fiskalizimi, mënyrë e përmirësimit të klimës së biznesit

Një studim i bërë nga Oda Ekonomike Amerikane mbi Vështirësitë e të Bërit Biznes në...
 

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2010 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Ilaz Kodra QT Nr.10, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.