Kuriozitete
 

Shoqëruesi më i shtrenjtë në botë: 200 mijë dollarë për një natë me “gjyshet”

Hikaru Aizawa është një i ri japonez, tërheqës sipas mendimit të femrave lokale, veçanërisht atyre të moshës së vjetër që mund të përballojnë kënaqësinë me të.


   
 

Aterrimi i aeroplanit, kur dukshmëria është zero (Video)

Pasagjerët kanë filluar të shqetësohen, kur mjegulla e dendur ka bërë që të mos shihet asgjë...
 
 

Kinezët na urojnë Ditën e Pavarësisë

Mësuesja shqiptare Eda Peshku po i mëson kinezët që të flasin anglisht.
 
 

“Fantazma” në ndeshjen futbollistike (Video)

Mund të ketë shpjegime të shumta, por shikuesit e ndeshjes futbollistike janë të bindur se u vizituan nga nj&eum...
 
 

Ja çfarë punësh ka në këtë stacion treni (Video)

Tollovia e madhe e njerëzve dhe dëshira që të hyjnë brenda trenit, vë në lëvizje punëtor&eum...
 
 

Edhe një muaj do të lind, ngrit peshën 100 kilogram (Video)

Katja Harjanne është një femër që mund të ngre plot 100 kilogram, pavarësisht se ajo është n...
 
 

Zbulohet një ndërtesë e madhe në Mars (Video)

Kur të shikoni këtë fotografi, do të fitoni një objekt në formë të drejtkëndëshit. Prak...
 
 

Kjo është dashuria: Janë martuar para 89 vitesh! (Video)

Karam dhe Kartari Chand kanë së bashku 211 vjet, ndërsa plotë 89 vjet janë të kurorëzuar, e cila i b&e...
 
 

Tek ne i shtyjmë veturat, në Rusi edhe aeroplanët! (Video)

Me aeroplanin e tyre të mbërthyer në afërsi të terminalit dhe një kamion tërheqje me sa duket të ...
 
 

Pamje misterioze në Arabinë Saudite: “Kali fluturon në qiell” (Video)

Një video që është publikuar në mediat sociale, shfaqen pamjet misterioze e një kali i cili fluturon në...
 
 

Gjendet sëpata 5500 vjet e vjetër

Arkeologët kanë prezantuar një sëpatë, së bashku me dorëzën e drurit, që është n&e...
 
 

Dasma si kjo, veç në Rusi ka (Video, +16)

Në videon që do ta shihni, në qendër të vëmendjes është i porsamartuari.
 
 
Indeksonline

Shqiptari 14-vjeçar mbyti ujkun me shkop duke menduar se është dhelpër

Një ngjarje e rrallë dhe e pabesueshme ka ndodhur në fshatin Tomoc të Istogut: djaloshi 14-vjeçar, Florian Gjo...
 
Barsoleta

Vetëmbrojtje

- Si reagon ti kur nuk të dëgjojnë fëmijët, i këshillon me fjalë të mira apo i godet me shuplaka?
- Me fjalë të mira.
- E shuplaka?
- Nganjëherë po, në vetëmbrojtje...

Kur polici ndal ministrin

Ministri i Brendshëm niset në rrugë me veturë dhe e ndal policia.
- Librezën dhe lejen e vozitjes... Ooo, qenkeni ju z. ministër. Më falni, vazhdoni...
- Jo, jo. Veproni ndaj meje si ndaj çdo qytetari!
- Në rregull ministër, futi nja 20 euro në librezë dhe jeni të lirë të vazhdoni...

Terapia

Shkon burri te mjeku dhe kthehet i dëshpëruar.
Gruaja: Çfarë të tha mjeku?
Burri: Më kontrolloi dhe më dha tableta, tha duhet të marrësh nga një në ditë, deri në fund të jetës.
Gruaja: Po çfarë ka të keqe këtu, të gjithë pinë tableta...
Burri: Mjeku mi dha vetëm pesë tableta...

Kontraceptivët

Shkon gjyshja te gjinekologu dhe kërkon kontraceptivë.
- Gjyshe, çfarë ju duhen këto? – pyet mjeku.
- Këto barna më qetësojnë shumë – përgjigjet gjyshja.
- Ju qetësojnë?
- Po. Çdo ditë në mëngjes ia qes mbesës në lëng dhe jam e qetë gjithë ditën...

Po dal

- Babi, sonte po dal.
- Nuk do të shkosh askund derisa ta heqësh atë fund!
- E çka të vesh pastaj?
- Çfarëdo tjetër, biri im...

Shpenzimet – qëllimi

Gruaja: Ti të gjitha paratë i harxhon në raki. Vazhdimisht je i dehur!
Burri: Çka je duke thënë, ti shpenzon pa karar në tesha dhe makijazh!
Gruaja: Unë shpenzoj që të bëhem e bukur për ty.
Burri: Edhe unë pi që të më dukesh e bukur...

Fjalët

Burri: A di se gratë thonë rreth 25 mijë fjalë në ditë, kurse burrat sa gjysma e tyre?
Gruaja: Kjo ndodh sepse gjithçka duhet t’ua shpjegojmë nga dy herë.
Burri: Si?

Emër i njohur

- Mami, si është e mundur që kompjuteri e di emrin tim?
- Nuk e di, Admin biri im, edhe unë po çuditem!

Në stacion

Burri e pret gruan në stacion që kthehet në shtëpi. Ajo zbret nga autobusi, ai vetëm e përshëndet nga larg dhe fillon të ecë.
- Çfarë është kjo sjellje? Shiko ai burri si e përqafon gruan e tij! – ankohet gruaja.
- E vërtetë, por gruaja e tij është duke shkuar, prandaj...

Xhentëlmeni

Flasin dy shokë:
- Gruaja ime ankohet vazhdimisht se nuk ka më xhentëlmenë...
- Nuk është ashtu! Ja, një ditë binte shi dhe unë ia kam mbajtur ombrellën gruas për një orë që të mos e lagte shiu.
- Vërtet? Kur ashtu?
- Derisa ia ndërronte rrotën veturës...

Telefonata e vonshme

Gruaja dhe burri janë duke fjetur, kur bie telefoni. Burri i thotë nëse është për mua, thuaji se nuk jam në shtëpi. Gruaja merr telefonin dhe thotë:
- Ai është në shtëpi!
Burri i nervozuar:
- Çfarë të thashë? Pse tregove?
- Telefonata ishte për mua – i shpjegon gruaja...

Më shumë se miq

Djali: Unë dua që të jemi më shumë se miq.
Vajza: Vërtet? Sa mirë. Atëherë, a po vjen garantues se dua ta marr një kredi...

Lum për mendtë

Flasin dy bionde:
- E di ajo fqinja ime, mbrëmë kishte vdekur në gjumë.
- Vërtet? Sa do të befasohet kur të zgjohet...
Bukuroshja
Emily

Bukuroshi
Rodiney
Rodiney
Fotohumori
Jashtëtokësorët fajtorë që nuk kemi punë...
7
6
Jashtëtokësorët fajtorë që nuk kemi punë...
Video Humori

Ja ku jam...
 
 
Ekonomi
19:50 / 28.11.2014

Shpend Ahmeti: Koha për patriotizëm ekonomik

Bashkëpunimi i dy vendeve, Kosovë – Shqipëri, rrit zhvillimin ekonomik të k
 
Partnerët Medial:DukagjiniShkabaj

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2010 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Ilaz Kodra QT Nr.10, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.