Kuriozitete
 

Kapet peshku me dhëmbë sikur të njeriut

Peshkatari u gëzua që kapi një peshk mjaftë të madh, por befasia ishte diku tjetër.


   
 

Vajza qante nga dhimbjet, shikoni se çfarë i gjetën mjekët në bark! (Video)

Horror dhe mbresëlënëse! Aypera Alekseyev (18) nga Kirgistanit, mjekët ia shpëtuan jetën falë një...
 
 

“Femra llastik”, “paketohet” në një kuti prej 50 cm!

“Femra llastik” Julia Guntel, (27), e njohur gjithashtu si Zlata, konsiderohet si femra më elastike në botë. A...
 
 

Babai i vdekur “ua len testament” gishtin e mesëm fëmijëve të tij (Foto)

Një mesazh i çuditshëm në gurin e varrit të një personi nga Spanja, i cili e kishte lënë testam...
 
 

Plaçkitësit e armatosur e pësojnë keq (Video)

Nga një veturë e verdhë, tre plaçkitës të armatosur dalim me nxitim dhe hyjnë në një kopsh...
 
 

A do të guxonit të kaloni nëpër urën e xhamit

Ura që lidhë dy shkëmbinj është e vendosur në 180 metra lartësi, ka një bazë prej xhami dhe ...
 
 

Si të leni duhanin – tetë mënyra që ndihmojnë me sukses

Ka ardhur koha pasi çdo ditë po kolliteni më shumë, gishtat kanë marrë ngjyrë të verdhë dh...
 
 

Prezantuesja e motit frikësohet nga një bletë gjigante (Video)

Shikuesit po prisnin lajmet për motin, por prezantuesja po qeshte, sepse ishte frikësuar nga një bletë.
 
 

Nusja e paralizuar befason të pranishmit duke ecur drejtë altarit (Video)

Ecja drejtë altarit është një moment i paharrueshëm për të gjitha nuset, mirëpo e pa imagjinueshm...
 
 

Rikthimi në ‘lojërat e fëmijërisë’ (Video)

Pse të mos ktheheni për pak qaste në parkun e lojërave, ku keni kaluar fëmijërinë me shokë.
 
 

Ja çfarë ndodh kur përplasen dy peshkaqenë (Video)

Zhytësi Adam Malsk, i cili ka xhiruar përplasjen mes këtyre dy kafshëve tha se është jorealiste, pasi disa ...
 
 

Pacientët hutohen nga dentistja seksi

Keni frikë dentistin? Pyesni këta njerëz se përse nuk duhet ta keni më.
 
 

Teoria e re e konspiracionit të 100 dollarëshit: Amerika do të “zhduket” (Video)

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, duke gjykuar nga teoricienët e konspiracionit, së shpejti do të përjetojn&...
 
Barsoleta

Chat

- Hi. Where are You from?
- Paris. You?
- London.
- Mos, bon hajgare?
- Pasha mamin...

Me qetësi

Burri: Pse ti je aq e qetë kur unë të bërtas dhe nxjerr dufin mbi ty?
Gruaja: Po thjesht shkoj e pastroj tualetin.
Burri: E si të ndihmon kjo?
Gruaja: E shfrytëzoj brushën tënde të dhëmbëve...

Sekreti

Nipi: Gjyshe, duhet të tregoj diçka.
Gjyshja: Fol shpirt, çka u bë?
Nipi: Unë marr drogë.
Gjyshja: Ah bre bir më frikësove, kujtova se je untë...

Flasin dy bionde

- A ke dëgjuar se pastruesin tonë të oxhaqeve e ka shkelur vetura?
- E tmerrshme! Nuk jemi më të sigurt as në çati...

Një femër në barnatore

- Më falni, ku i mbani testet e shtatzënisë?
- Ja, menjëherë aty afër prezervativëve.
- Po ta dija se ku ishin prezervativët, nuk do të më duheshin sot testet e shtatzënisë...

I sigurt

Pacienti: Doktor, a jeni i sigurt se kam ndezje të mushkërive? Se kështu i thanë një shokut tim dhe ai vdiq nga meningjiti.
Mjeku: Kur të them unë se ke ndezje të mushkërive, ti do të vdesësh nga ndezja e mushkërive!

Më përmirëso

Nëse gruaja të thotë: “Më përmirëso nëse gaboj!”, ti shuaj mos thuaj asgjë!
Është kurth...

Familja

Një hoxhë duke u kthyer në shtëpi sheh një kalë të ngordhur në rrugë. Ai i telefonon policisë.
- Alo, policia, hoxha këtu. Në rrugë gjendet një kalë i ngordhur dhe po ju telefonoj që ta largoni që të mos përplaset dikush në të.
Polici dëshiron të bëjë shaka:
- Në rregull, hoxhë. E, a ia the lutjen?
- Jo ende, fillimisht desha t’i njoftoj familjen...

Numri i telefonit

Një investues amerikan ia kërkon numrin e telefonit një ministreje nga Ballkani.
- Sex, sex, sex. Free sex tonight! – i thotë ajo.
Menjëherë reagon përkthyesi:
- Deshi të thoshte 666-3629...

Dieta

- Sa qenke dobësuar! Po mban ndonjë dietë të veçantë?
- Patate, misër, speca...
- I ke zier apo fërguar?
- I kam punuar...

Befasia

- Për herë të parë pas kaq vitesh, mbrëmë i rrash ziles dhe kur u hap dera gruaja ishte përplot buzëqeshje...
- E si ndodhi kjo?
- E kisha gabuar banesën...

I dehuri

E ndal polici një të dehur.
- Dokumentet, ju lutem!
- Nuk kam, as nuk e di se ku jam...
- E, a e dini kush jam unë, me kë po flisni?
- O, Zot! Unë s’e di ku jam, ky s’e di kush është...

Golf

A ke luajtur ndonjëherë ‘golf’?
Jo vetëm që kam luajtur, por kam vozitur...
Bukuroshja
Christy

Bukuroshi
Adam
Adam
Fotohumori
Guxo preke tortën!
49
3
Guxo preke tortën!
Video Humori

Ia bën vetes
 
 
Magazina
14:26 / 2.10.2014

Rudina mohon se është shtatzënë

Rudina Magjistari ka mohuar spekulimet që dolën dje në media për një shtatzëni të saj.
 
Partnerët Medial:DukagjiniShkabaj

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2010 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Ilaz Kodra QT Nr.10, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.