Kuriozitete
 

A është kjo reklama më e mirë në botë? (Video)

Kompania “Honda” ka publikuar reklamën e modelit të fundit "Civic Type R", e cila u bë hit në internet, ndërsa ka entuziazmuar të gjithë ata që e kanë parë.


   
 

Çfarë fuqie botërore dëshiron të bëhet Koreja e Veriut! (Video)

Amerikanja 27-vjeçare, Julie Nelson, ndoshta është personi i parë që ka bërë surfing në detin e...
 
 

Vdes në aksident, ditën kur do ta kuptonte se mposhti sëmundjen ‘vdekjeprurëse’

Britaniku Jonno Miller për katër vite ka sfiduar sëmundjen ‘vdekjeprurëse’. Mjekët e kanë quajt...
 
 

Gruaja tmerrohet nga merimanga lodër (Video)

Në dorë mbante iPhone, në ekranin e të cilit shfaqej një merimangë duke lëvizur.
 
 

Ky person nuk jeton me mace shtëpie, por me... (Video)

Amerikani Carl Bovard nga Florida, dashuron macet. Por, por në qoftë se mendoni se në fermën e tij mban manarë ...
 
 

Dashi me katër brirë është “pushtuar nga djalli”

Pronarët e fermës janë befasuar kur një dashi kanë filluar t’i rriten katër brirë, ndërsa g...
 
 

Mrekullisht i kthehet shikimi, pasi goditi tavolinën me kokë

U verbua në moshën 12 vjeçare, por shikimi iu kthye mrekullisht 13 vite më vonë, pasi goditi pa dashje tavolin...
 
 

Hit në YouTube - xhirimet që tregojnë se si hiqen bajamet (Video)

Regjistrimet e një kirurgu duke operuar bajame, janë bërë hit në YouTube.
 
 

S’u zhveshën, s’bënë ndonjë budallallëk, e ia dolën t’i kenë dy milionë klikime në një ditë! (Video)

Kjo video në momentin e postimit i ka mbi tetë milionë klikime. Se për çka është fjala, shikojeni. /...
 
 

Dhëndri lë nusen, kur e sheh se si do të duket në pleqëri! (Video)

Në një fotosesion paramartesor, nusja vjen e grimosur sikur të ishte plakë, e kjo nuk i pëlqei aspak dhëndrit.
 
 

Posteri befasues dhe i frikshëm! (Video)

Posterët e mëdhenj janë të këqij. Por ato bëhen edhe më të këqij kur iu “sulmojnë...
 
 

Ja pasojat që vijnë nga celulari!

Studimet e kryera së fundmi mbi përdorimin e tepruar të celularit na kanë sjellë në vëmendje se ne tre...
 
 

A është i vërtetë ky transformim: Nga jo e bukur në bukuroshe! (Video)

Shikojeni videon (gif) dhe vlerësojeni vetë ju.
 
Barsoleta

Fjalët

Burri: A di se gratë thonë rreth 25 mijë fjalë në ditë, kurse burrat sa gjysma e tyre?
Gruaja: Kjo ndodh sepse gjithçka duhet t’ua shpjegojmë nga dy herë.
Burri: Si?

Emër i njohur

- Mami, si është e mundur që kompjuteri e di emrin tim?
- Nuk e di, Admin biri im, edhe unë po çuditem!

Në stacion

Burri e pret gruan në stacion që kthehet në shtëpi. Ajo zbret nga autobusi, ai vetëm e përshëndet nga larg dhe fillon të ecë.
- Çfarë është kjo sjellje? Shiko ai burri si e përqafon gruan e tij! – ankohet gruaja.
- E vërtetë, por gruaja e tij është duke shkuar, prandaj...

Xhentëlmeni

Flasin dy shokë:
- Gruaja ime ankohet vazhdimisht se nuk ka më xhentëlmenë...
- Nuk është ashtu! Ja, një ditë binte shi dhe unë ia kam mbajtur ombrellën gruas për një orë që të mos e lagte shiu.
- Vërtet? Kur ashtu?
- Derisa ia ndërronte rrotën veturës...

Telefonata e vonshme

Gruaja dhe burri janë duke fjetur, kur bie telefoni. Burri i thotë nëse është për mua, thuaji se nuk jam në shtëpi. Gruaja merr telefonin dhe thotë:
- Ai është në shtëpi!
Burri i nervozuar:
- Çfarë të thashë? Pse tregove?
- Telefonata ishte për mua – i shpjegon gruaja...

Më shumë se miq

Djali: Unë dua që të jemi më shumë se miq.
Vajza: Vërtet? Sa mirë. Atëherë, a po vjen garantues se dua ta marr një kredi...

Lum për mendtë

Flasin dy bionde:
- E di ajo fqinja ime, mbrëmë kishte vdekur në gjumë.
- Vërtet? Sa do të befasohet kur të zgjohet...

Jo ashtu si pritët

Amerikani, gjermani dhe shqiptari pranojnë sfidën prej 50.000 eurosh për të hyrë në kafazin e luanit.
Hyn amerikani, luani i vërsulet dhe e mbyt.
Hyn gjermani, luani i vërsulet dhe e mbyt.
Kur hyn shqiptari... luani i vërsulet dhe e mbyt...

Nuk ka seks?

Gruaja kthehet në shtëpi dhe i thotë burrit:
- Ta dish se gjinekologu më tha se dy javë nuk guxoj të bëj seks.
- Vërtet? E të tha gjë stomatologu?

Një pyetje më të vështirë

Një polic i ri sapo ka përfunduar Akademinë, del në rrugë që të kryejë punën e tij. Një kalimtar rasti e pyet:
- Më falni, e dini ku gjendet rruga “Agim Ramadani”?
- Atë e di, pyet diçka më rëndë...

Standardet e dyfishta

Po të erdhi një femër në shtëpi, e gjithë lagja e di.
Po ta thyen shtëpinë, askush nuk ka parë asgjë.

Shtatë

Arsimtari: Nëse t’i jap dy lepuj, pastaj edhe dy lepuj, pastaj edhe dy lepuj, sa lepuj i ke?
Nxënësi: Shtatë.
Arsimtari: Jo, jo. Dëgjo. T’i jap dy lepuj, plus dy lepuj, plus edhe dy lepuj. Sa lepuj i ke?
Nxënësi: Shtatë.
Arsimtari: Dëgjo mirë! T’i jap dy lopë, plus dy lopë, plus dy lopë. Sa lopë i ke?
Nxënësi: Gjashtë.
Arsimtari: Bravo! E tash, t’i jap dy lepuj, plus dy lepuj, plus dy lepuj, sa lepuj i ke?
Nxënësi: Shtatë.
Arsimtari (i nervozuar): E si i ke shtatë?!
Nxënësi: Sepse e kam edhe një në shtëpi...

Chat

- Hi. Where are You from?
- Paris. You?
- London.
- Mos, bon hajgare?
- Pasha mamin...
Bukuroshja
Ashley

Bukuroshi
Brett
Brett
Fotohumori
Tash janë të sigurta
Video Humori

Kostumi më i mirë për Natën e Shtrigave
 
 
Magazina
23:36 / 31.10.2014

Kim dëshiron të humbasë edhe 5 kg

Ylli televiziv amerikan, Kim Kardashian, ka pranuar se ajo dëshiron që të humbë edhe së paku pesë...
Teknologji
17:00 / 31.10.2014
Amazon thotë se ka gabuar me çmimin e Fire Phone

Amazon thotë se ka gabuar me çmimin e Fire Phone

Nuk duhej të ishte befasi fakti që telefoni i parë dhe i vetëm i Amazon, Fire Phone ka qenë një d...
Ekonomi
17:27 / 31.10.2014

Ambient i vështirë afarist

Ndonëse në disa raporte ndërkombëtare, ku flitet për ambient afarist në Kosovë
 
Partnerët Medial:DukagjiniShkabaj

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2010 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Ilaz Kodra QT Nr.10, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.