Kuriozitete
 

E rrallë: Binjakët bëhen prindër në të njëjtën ditë

Dy prindër binjakë bënë shumë të rrallën ose të jashtëzakonshmen: U bënë baba në të njëjtën ditë, në të njëjtin spital.


   
 

Shumë urime: Aktori martohet me një pemë! (Video)

Richard Torres, aktori peruan dhe aktivist për të drejtat e njeriut, ka ngritur dashurinë ndaj pemëve në një...
 
 

Adoleshentja nuk mund të jetoj pa ngrënë sfungjer

Blen nga tre sfungjer në javë, por nuk i shfrytëzon që të pastroi banjën apo të laj veturën, por ...
 
 

Dhjetë arsye pse duhet të martoheni

Një studim i disa sociologëve, nxjerr në pah se martesa ka shumë të mira, se ata që janë të martu...
 
 

Regjistrohet “Djalli i Detit”, në thellësi prej 600 metrave (Video)

Hulumtuesit pretendojnë se kanë regjistruar me kamerë peshkun më të frikshëm në det, që përs...
 
 

Super-gjyshja: Kjo është ‘bodibilderja’ më e vjetër në botë (Video)

Ernestine Shepherd është shpallur në vitin 2010 si ‘bodibilderja’ më e vjetër në botë, me ...
 
 

Nëse mendoni se asgjë nuk ju ikë nga syri, gaboheni! (Video)

Shikojeni këtë video dhe do të bindeni se sa gjëra mund të “fluturojnë” para jush pa i vër...
 
 

Me një veprim të thjeshtë, i bëri të buzëqeshur (Video)

Kur kishin ngritur dorë që t’i bëjnë shenjë për ndalje autobusit urban apo taksit, ata marrin një...
 
 

Dënohet me 20 mijë euro turisti që gdhendi shkronjën “K” në murin e Koloseumit

Turisti nga Rusia, që vizitoi objektin e lashtë në Romë, ka gdhendur shkronjën “K” në njër...
 
 

Konsumatori dhe tregtari i drogës kapen Live gjatë emisionit (Video)

Gjatë lidhjes së drejtpërdrejt në programin e kanalit FOX 25, gazetari raportonte për ngjarjet në një ...
 
 

“I paske të mira”: Ja mënyra më e mirë për tua lavdëruar femrave (Video)

Çdo gjë është e mundur në qoftë se ju keni një qasje të mirë. Këtë e bën&eu...
 
 

Shiheni si reaguan moderatorët kur e kuptojnë se u pushuan nga puna (Video)

Dy moderatorë të një radiostacioni në Chicago e kanë kuptuar se janë larguar nga puna derisa ishin në ...
 
 

Eksperienca e lëshimit nga 499 metra... (Video)

Ata që frikësohen nga lartësitë, më mirë të mos e shikojnë videon e postuar më poshtë.
 
Barsoleta

Vetëmbrojtje

- Si reagon ti kur nuk të dëgjojnë fëmijët, i këshillon me fjalë të mira apo i godet me shuplaka?
- Me fjalë të mira.
- E shuplaka?
- Nganjëherë po, në vetëmbrojtje...

Kur polici ndal ministrin

Ministri i Brendshëm niset në rrugë me veturë dhe e ndal policia.
- Librezën dhe lejen e vozitjes... Ooo, qenkeni ju z. ministër. Më falni, vazhdoni...
- Jo, jo. Veproni ndaj meje si ndaj çdo qytetari!
- Në rregull ministër, futi nja 20 euro në librezë dhe jeni të lirë të vazhdoni...

Terapia

Shkon burri te mjeku dhe kthehet i dëshpëruar.
Gruaja: Çfarë të tha mjeku?
Burri: Më kontrolloi dhe më dha tableta, tha duhet të marrësh nga një në ditë, deri në fund të jetës.
Gruaja: Po çfarë ka të keqe këtu, të gjithë pinë tableta...
Burri: Mjeku mi dha vetëm pesë tableta...

Kontraceptivët

Shkon gjyshja te gjinekologu dhe kërkon kontraceptivë.
- Gjyshe, çfarë ju duhen këto? – pyet mjeku.
- Këto barna më qetësojnë shumë – përgjigjet gjyshja.
- Ju qetësojnë?
- Po. Çdo ditë në mëngjes ia qes mbesës në lëng dhe jam e qetë gjithë ditën...

Po dal

- Babi, sonte po dal.
- Nuk do të shkosh askund derisa ta heqësh atë fund!
- E çka të vesh pastaj?
- Çfarëdo tjetër, biri im...

Shpenzimet – qëllimi

Gruaja: Ti të gjitha paratë i harxhon në raki. Vazhdimisht je i dehur!
Burri: Çka je duke thënë, ti shpenzon pa karar në tesha dhe makijazh!
Gruaja: Unë shpenzoj që të bëhem e bukur për ty.
Burri: Edhe unë pi që të më dukesh e bukur...

Fjalët

Burri: A di se gratë thonë rreth 25 mijë fjalë në ditë, kurse burrat sa gjysma e tyre?
Gruaja: Kjo ndodh sepse gjithçka duhet t’ua shpjegojmë nga dy herë.
Burri: Si?

Emër i njohur

- Mami, si është e mundur që kompjuteri e di emrin tim?
- Nuk e di, Admin biri im, edhe unë po çuditem!

Në stacion

Burri e pret gruan në stacion që kthehet në shtëpi. Ajo zbret nga autobusi, ai vetëm e përshëndet nga larg dhe fillon të ecë.
- Çfarë është kjo sjellje? Shiko ai burri si e përqafon gruan e tij! – ankohet gruaja.
- E vërtetë, por gruaja e tij është duke shkuar, prandaj...

Xhentëlmeni

Flasin dy shokë:
- Gruaja ime ankohet vazhdimisht se nuk ka më xhentëlmenë...
- Nuk është ashtu! Ja, një ditë binte shi dhe unë ia kam mbajtur ombrellën gruas për një orë që të mos e lagte shiu.
- Vërtet? Kur ashtu?
- Derisa ia ndërronte rrotën veturës...

Telefonata e vonshme

Gruaja dhe burri janë duke fjetur, kur bie telefoni. Burri i thotë nëse është për mua, thuaji se nuk jam në shtëpi. Gruaja merr telefonin dhe thotë:
- Ai është në shtëpi!
Burri i nervozuar:
- Çfarë të thashë? Pse tregove?
- Telefonata ishte për mua – i shpjegon gruaja...

Më shumë se miq

Djali: Unë dua që të jemi më shumë se miq.
Vajza: Vërtet? Sa mirë. Atëherë, a po vjen garantues se dua ta marr një kredi...

Lum për mendtë

Flasin dy bionde:
- E di ajo fqinja ime, mbrëmë kishte vdekur në gjumë.
- Vërtet? Sa do të befasohet kur të zgjohet...
Bukuroshja
Dollicia
Dollicia

Bukuroshi
Ryan
Ryan
Fotohumori
Është ftohur koha, vesha pallton e trashë dhe çizmet
Video Humori

Ja ku jam...
 
 
Magazina
12:09 / 26.11.2014

Ilirët lansojnë këngën "Fati i Zi" (Video)

Grupi ‘Ilirët’ ka publikuar këngën e parë nga albumi më i ri i tyre, të cilin e kan&e...
Teknologji
12:13 / 26.11.2014
Apple mund ta zëvendësoj Google me Bing

Apple mund ta zëvendësoj Google me Bing

Me sa duket, Microsoft dhe Yahoo janë në bisedime me kompaninë Apple për ta zëvendësuar Google si...
 
Partnerët Medial:DukagjiniShkabaj

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2010 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Ilaz Kodra QT Nr.10, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.