Kuriozitete
 

Sheqerka Mentos + Coca Cola Zero: Ja cili është reaksioni! (Video)

Një djalosh kishte bërë një eksperiment. Kishte marrë disa kokrra sheqerka të llojit Mentos. I mbështjellë me to, ishte futur në një vaskë të mbushur me shishe të Coca Cola Zero. Ja çfarë kishte ndodhur. /Telegrafi/


   
 

E pabesueshme: Merimanga e ngre lart dhe e fut në rrjetë gjarprin (Video)

Krijesat më helmuese në Australi, u gjendën përballë njëra tjetrës. Në fund ishte vetëm nj&e...
 
 

Çfarë na pret "në botën tjetër"? Tregojnë ata që e kanë përjetuar “vdekjen”!

Pasi futbollisti i njohur, Fabrice Muamba, kishte rënë pa vetëdije në stadium gjatë një ndeshje futbolli dh...
 
 

Ky është njeriu merimangë (Video)

Njeriu merimangë i vërtetë. Ky është indiani i jashtëzakonshëm që po mahnit publikun me guximin e...
 
 

Profesoresha, nxënësit: Dil nga ora, po shkojmë për seks!

Megan Kristin Connors nga Brandon ishte profesoreshë në shkollën e mesme turke në Florida, derisa u zbulua sekreti i ...
 
 

Ndodhë në Kinë: Lind foshnjën në stacionin hekurudhor (Video)

Kamerat e sigurisë kanë regjistruar momentin, kalimtarët e rastit dhe punëtorët e stacionit të trenit e ndi...
 
 

Fustani që “çmendi” rrjetet sociale, tani edhe trend për tatuazh (Foto)

Fustani që u kthye në sensacion në internet dhe që hapi debat në mbarë botën, pasi disa e shihnin kalt...
 
 

“Verbohet” nga dashuria: I dërgoi rreth 1.5 milionë dollarë djaloshit, edhe pse kurrë nuk e takoi! (Video)

Amerikania Sara, e cila është shkurorëzuar dy herë, dashurinë e jetës së tij, Chris Olsenin, e "t...
 
 

A besoni se këto janë binjake!? (Foto)

Njëra ka flokë kaçurrele të zeza dhe sy të zinj, ndërsa tjetra është flokëkuqe me sy t&eum...
 
 

Ky trevjeçar rikujton “jetën e mëparshme” – identifikon edhe vrasësin e tij (Video)

Një histori e pabesueshme që ka magjepsur mijëra lexues në të gjithë botën ka ndodhur në kufirin ...
 
 

Dikur gruaja më e trashë në botë, tanimë as që i afrohet atij rekordi (Foto/Video)

Gruaja amerikane, e cila dikur peshonte rreth 470 kilogramë, tani ka humbur rreth 80 për qind të peshës së saj d...
 
 

Vishen si majmun e banane, ofendojnë në baza racore (Video)

Derisa po zhvillohej një lojë basketbollistike, në kolegjin Holy Spirit në New Jersey, një nxënës &eum...
 
 

Shkëputet guri gjigant nga shkëmbi: Bie në rrugë, bllokon turistët (Video)

Mijëra pushues kanë mbetur të bllokuar Alpet franceze, pasi rruga është bllokuar nga një gurë që ...
 
Barsoleta

Përshëndetja

- Hajde, zemër, përshëndetu me xhaxhin. Si themi kur shkojnë mysafirët?
- O Zot, shyqyr...

Unaza

- Bir, ku e more atë unazë të shtrenjtë?
- E gjeta në rrugë.
- E pse nuk e dërgove në polici?
- Sepse nuk është nevoja. Është për mua. Ja ku shkruan “gjithmonë e jotja”...

Dhurata

Për ditëlindjen e 83-të, vjehrrës ia bleva dy metra katrorë tokë në varre.
Në ditëlindjen e 84 më pyeti: “Çfarë më ke blerë?”.
I thashë: “Asgjë. Akoma nuk e ke shfrytëzuar dhuratën nga viti i kaluar!”.

Gruaja ra në gjunjë

- Mbrëmë pata një zënkë serioze me gruan.
- Dhe, si përfundoi?
- Gruaja ra në gjunjë...
- Vërtet? E pamundur! E çfarë tha?
- Më tha: “Dil prej përfundi krevatit që mos të të vi atje!”.

Zgjedhjet e ardhshme

Në zgjedhjet e ardhshme do të votojmë për Ali Babën, sepse ai ka vetëm 40 hajdutë.

Puna për TV-në

Pasi njihen dy të rinj. Vajza e pyet djalin se për çfarë punon.
- Punoj për TV-në – thotë ai.
- Vërtet punon për TV-në?
- Po. Më kanë mbetur edhe tre këste për ta paguar të tërën...

Mjerë ariu

Flasin dy shokë.
- A e do ti gruan tënde?
- Natyrisht që po!
- E, sa e do?
- Nuk e di, po e dua.
- E, ta zëmë, çfarë do të bëje në rast se do ta sulmonte ariu në pyll?
- Aty, s’di çka të them... Pasi vet e ka sulmuar, tash le të mbrohet...

Ankesa e një femre

- Thonë se femrat e bukura flenë në shpinë, ato të mençurat në bark, të urtat në krahun e majtë, ndërsa të mirat në krahun e djathtë... Ndërsa unë gjithë natën rrotullohem në krevat! Pse moj nënë më bëre kaq të përsosur?!

Dikur isha e bukur

Një shitëse i ankohet shoqes së saj:
- Nuk jam më e bukur, siç isha dikur.
- E nga e di?
- Blerësit kanë filluar t’i numërojnë paratë kur ua kthej kusurin.

Jetë më të mirë

A dëshironi jetë më të mirë në vitin 2015?
Po, por me siguri do ta shohim në televizion...

Të rinjtë e sotëm

Gjeneratat e tashme mendojnë vetëm për seks.
Gjyshja ime ka lindur 14 fëmijë dhe nuk ka pasur kohë as të mendojë për seks.

Festa

- Ku je për Vitin e Ri?
- Në shtëpi.
- Mirë shumë. Unë gjithmonë them se nuk ka më mirë se shtëpia.
- Ashtu është. E ti?
- Unë po shkoj në Stamboll nja 10 ditë, ‘all inclusive’...

Kastravecë

Tri zonja shkojnë në treg për të blerë kastravecë.
E para: Më jepni dy kilogramë kastravecë, të shkurtë, por të trashë.
E dyta: Mua më jepni një kilogram, të gjatë dhe të hollë.
E treta: Më jepni ju lutem dy kilogramë kastravecë, çfarëdo lloji. Mua më duhen për sallatë...
Bukuroshja
Jessica
Jessica

Bukuroshi
Mitchell
Mitchell
Fotohumori
Banabilizëm
10
6
Banabilizëm
Video Humori

Frikësimi
 
 
Teknologji
11:32 / 3.03.2015
Android 5.0 Lollipop në vetëm 3.3 për qind të telefonave

Android 5.0 Lollipop në vetëm 3.3 për qind të telefonave

Në fillim të muajit muajit si gjithmonë, Google poston statistikat e përdorimit të sistemit të sa...
Ekonomi
13:32 / 3.03.2015

Familja “perandori bujqësore” që ka 14 miliarderë

Cargill është kompania më e madhe private në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ky
 
Partnerët Medial:DukagjiniShkabaj

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2010 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Ilaz Kodra QT Nr.10, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.