Së shpejti rubrika Fun me version të ri. Argëtohu i pari me rubrikën e re.
 
Kuriozitete
 

Biçikleta nga ari i pastër

Pothuajse gjithçka në këtë transportues në dy rrota, është e bërë nga ari pastër, ulësja është mbështjellë me lëkurë të përpunuar krokodili, kurse shishja është mbështjellë me gurë të çmuar.


   
 

Ulësja e tualetit i mbetet në qafë

Të gjithë filluan të qeshnin, kur vajza dy vjeçe, hyri në dhomë me ulësen e toaletit në qaf&eum...
 
 

Babai rus i jep djaloshit të tymosë

Një fëmijë i vogël duke tymosur cigare, është kryepersonazhi i videos që po bën xhiron e botës.
 
 

Elefantët e dehur

Nëse keni menduar se vetëm njerëzit e teprojnë me pije apo me substanca narkotike, gaboheni pasi edhe elefantët ...
 
 

Delfinët e shpëtojnë nga peshkaqeni

Notuesi britanik, përpos që po sfidonte ujin e ftohtë, është dashur të mposhtë edhe frikën nga pe...
 
 

Lëshohen nga ndërtesa e lartë 828 metra

Nëse frikësoheni nga lartësitë, mos e lëshoni fare videon që gjendet poshtë.
 
 

Dëshmi se ‘Illuminati’ është gjithkund rreth nesh (Foto)

Çdo ditë dëgjojmë për personalitete të ndryshme se janë pjesë e ‘Illuminatit’ dhe s...
 
 

Tri lesbike martohen me njëra-tjetrën

Martesat mes çifteve homoseksuale nuk janë më një risi në Shtetet e Bashkuara, ku numri i shteteve të fed...
 
 

Gjatë aktit ia përplasi kokën për muri të dashurës

Kur bëri seks për herë të parë, Gregg Carasona ia përplasi të dashurës së tij kokën p&e...
 
 

Pastruesit e vendeve ekstreme

Një ekip pastruesish, janë bërë bashkë, që të ndihmojnë në pastrimin e vendeve ku më pa...
 
 

I shpëton shenja SOS

Një grup shokësh, barka e të cilëve u shkatërrua pranë një ishulli të vogël, falë shenj...
 
 

Fshati në Spanjë quhet “Vrisni çifutët”

Në fshatin spanjoll, Castrillo Matajudios, që në përkthim do të thotë “Vrisni çifutët&rdq...
 
 

Minjtë që nuk bien në kurth

Në qytetin Luton të Britanisë së Madhe ka një invazion të minjve, të cilët kanë vërshua...
 
Barsoleta

Kur prindi nuk e di përgjigjen

Djali: Babi, a më ndihmon në matematikë.
Babai: Po, bir. Tregoma detyrën.
Djali: Artani ka blerë 15 l lëngje për ditëlindje, 5 l i kanë pirë shokët e tij, ndërsa 2 l prindërit. Sa litra lëngje kanë mbetur nëse gjyshja e ka pirë 1 l?
Babai: Si e pati emrin ai djali?

Rrobat e punës

Hyn një i ri me shpejtësi në barnatore.
- Një kondom...
- Zotëri, duhet të kërkoni në mënyrë më të kulturuar me fjalë tjera – i thotë shitësja.
- Më falni, më jepni një palë rroba pune për këtë zotërinë poshtë...

Punët e shtëpisë

Derisa burri po qëndron ulur duke shikuar TV, gruaja fillon të ankohet:
- Çdo mëngjes zgjohem para teje, përgatis ushqim, ta sjell kafen, të bëj gati për punë, pastaj i zgjoj fëmijët, u jap ushqim, i çoj në shkollë, laj fshi, përgatis drekën, kur vini ua shtroj, pastaj e çoj, i laj enët, përgatis darkën... pastaj prapë enët, ua shtroj vendin fëmijëve, i qes në gjumë... dhe prapë e fundit fle...
Pasi e dëgjon deri në fund, e dini cila është përgjigja e burrit:
- Kjo ndodh për shkak të organizimit jo të mirë të punës ditore...

Dënimi prej një mijë eurosh

E ndal polici një shofer dhe ia shqipton dënimin prej 1.000 eurosh për tejkalim shpejtësie.
- Më trego sa kam qenë duke vozitur që e meritoj këtë dënim? – pyet vozitësi.
- Nuk e di, por ke qenë shumë shpejt, aq sa ma ke prishur radarin dhe radari kushton 1.000 euro...

U martova

- Javën e kaluar u martova. A mund të më japësh ndonjë këshillë.
- Tashmë është shumë vonë...

Takimi

Takohen dy shokë në pazar. Pasi përshëndeten dhe flasin për shumëçka, njëri pyet:
- Çfarë bëre me fakultet, a e përfundove?
- Po, miku, po. Me mesatare 9.5.
- Mirë shumë, bravo. E sa i ke këto domate...

Korrigjimi

Burri: Qe 18 vjet çfarëdo që them, ti më korrigjon!
Gruaja: Qe 20 vjet i dashur, qe 20 vjet!

I porsalindur

Bisedojnë dy pensionistë.
- Si je?
- Po si kam me qenë, më dhembin këmbët, shpina, duart... Si je ti?
- Unë si i porsalindur.
- Pse bre po gënjen...
- Nuk kam flokë, nuk kam dhëmbë, urinoj në krevat...

Sinqeriteti

Shkojnë dy shokë të luajnë bixhoz dhe vendosin që të dy ta vënë bastin në numrin e njëjtë. Mirëpo, nuk mund të vendosin për cilin numër. Pastaj njërit i lind një ide:
- Sa herë ke bërë seks këtë muaj?
- Tetë herë.
- Në rregull. Unë kam bërë dhjetë herë dhe po e zgjedhim numrin 18.
Numri fitues del numri 2.
- Po të kishim qenë të sinqertë, tash do të ishim bërë me para...

Edhe një shans

Vjen gruaja e nervozuar në shtëpi.
- Zemër, do ta padis taksisti në gjykatë. Sot, në dy raste për pak sa nuk më vrau.
- Mos u ngut zemër. T’i japim edhe një rast.

Parajsa

Pse vetëm 10 për qind e femrave shkojnë në parajsë?
Sepse po të shkonin më shumë, do të bëhej ferri.

Jetë e lumtur

- Kam dëgjuar se këta fqinjët e tu po jetojnë si dy pëllumba të dashuruar! – i thotë shoqja-shoqes.
- E vërtetë. Herë del njëri nga dritarja, e herë tjetra...

Lajmi i keq

Mjeku: Kam lajme të këqija dhe lajme të mira. Cilat t’i them të parat?
Pacienti: Mi thuaj të këqijat.
Mjeku: Ke AIDS dhe kancer të prostatës.
Pacienti: E të mirat?
Mjeku: Lajmi i mirë është se pos tyre nuk ka lajme tjera të këqija...

Bukuroshja
Nery
22
2
Nery
Bukuroshi
Dean
2
4
Dean
Fotohumori
Unë i pari...
2
0
Unë i pari...
Video Humori

Drake i maskuar
 
 
Magazina
23:34 / 24.04.2014

Vokalisti i Coldplay: One Direction janë të shkëlqyer

Frontmeni i Coldplay, Chris Martin, thotë se grupi One Direction janë të shkëlqyer dhe pranon se ai ës...
Ekonomi
17:06 / 24.04.2014
Ilustrim

Informaliteti nuk luftohet duke e mbështetur

Lufta kundër ekonomisë joformale në Kosovë, ka nevojë për veprime konkrete dhe jo deklarime. Eko...
 

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2010 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Ilaz Kodra QT Nr.10, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.