Kuriozitete
 

A e dini pse macet e zeza sjellin "fat" të keq! (Video)

Macet e zeza dikur janë konsideruar kafshë të shenjta, por gjatë gjithë historisë janë bërë "një simbol i së keqes".


   
 

Si e morri emrin Milka: Çokollata mban emrin e kësaj sopranoje të famshme kroate

Milka Trnina ishte një yll në Evropë dhe Amerikën e Veriut në fund të shekullit XIX-të dhe në fil...
 
 

Rruan kokën si miku: Solidarizohet me sëmundjen e shokut të klasës (Video)

Çdo histori e pacientëve me kancer është e trishtuar, por kur nga kjo sëmundje preket ndonjë fëmij&e...
 
 

Një 8 vjeçar ngjitet në ujvarën e ngrirë 30 metra të lartë

Njëri prej alpinistëve më të rinj në Turqi, tetë-vjeçari Yigit Sevgul arriti të mposhtë uj...
 
 

E kush nuk do të donte të ekzistonte edhe një ditë më shumë pushimi!

E kush nuk do të donte të ekzistonte edhe një ditë më shumë, veçanërisht që kjo të sh...
 
 

Lirisht mund të thuhet: Kjo është hajdutja më e huptë! (Video)

Kur e shikoni videon, do të bindeni se kjo hajdute duhet të gjete punë tjetër.
 
 

Shqetësuese: Ankohej se nuk shihte mirë, ja çfarë i nxorën nga syri (Video, +18)

Nëse jeni të ndjeshëm e keni bark të trazuar, më mirë mos e shikoni këtë video.
 
 

Shkaku i zjarrfikësve, gati sa nuk u shkaktua tragjedia (Video)

Ku ka flakë, aty do të duhej të kishte edhe zjarrfikës. Por, kjo prani ndonjëherë mund të ndikojë...
 
 

Gruaja që për pak nuk e përdhunoi taksistin, në shenjë proteste nxjerr gjoksin jashtë (Foto)

Lynn Birch e kishte ftuar taksistin në banesën e saj për një takim intim, por e kishte sulmuar fizikisht duke kë...
 
 

Xhiro në borë, me kolltukun e lidhur për veture (Video)

Qendra e qytetit Krasnoyarsk të Rusisë, që kishte një shtresë të madhe bore, ishte bërë “po...
 
 

Arrest për hajnat që bënë “selfie” me iPad të vjedhur

Thyen veturën dhe vodhën një shumë të konsiderueshme parash si dhe një tablet. Për të treguar &ld...
 
 

Gruaja që u pasurua nga plehrat, ja çfarë gjeti

Cleonice Bento, e cila mbijetonte duke mbledhur gjëra të riciklueshme në deponinë e plehrave në Brazil, i ka buz...
 
 

Sikur të gjithë i kanë faj: Bërtet pa kontroll, sepse i iku aeroplani (Video)

Të gjithëve ju ka ndodhur që të nërvozohen pa masë kur gjërat nuk shkojnë si duhet, por të g...
 
Barsoleta

Mjerë ariu

Flasin dy shokë.
- A e do ti gruan tënde?
- Natyrisht që po!
- E, sa e do?
- Nuk e di, po e dua.
- E, ta zëmë, çfarë do të bëje në rast se do ta sulmonte ariu në pyll?
- Aty, s’di çka të them... Pasi vet e ka sulmuar, tash le të mbrohet...

Ankesa e një femre

- Thonë se femrat e bukura flenë në shpinë, ato të mençurat në bark, të urtat në krahun e majtë, ndërsa të mirat në krahun e djathtë... Ndërsa unë gjithë natën rrotullohem në krevat! Pse moj nënë më bëre kaq të përsosur?!

Dikur isha e bukur

Një shitëse i ankohet shoqes së saj:
- Nuk jam më e bukur, siç isha dikur.
- E nga e di?
- Blerësit kanë filluar t’i numërojnë paratë kur ua kthej kusurin.

Jetë më të mirë

A dëshironi jetë më të mirë në vitin 2015?
Po, por me siguri do ta shohim në televizion...

Të rinjtë e sotëm

Gjeneratat e tashme mendojnë vetëm për seks.
Gjyshja ime ka lindur 14 fëmijë dhe nuk ka pasur kohë as të mendojë për seks.

Festa

- Ku je për Vitin e Ri?
- Në shtëpi.
- Mirë shumë. Unë gjithmonë them se nuk ka më mirë se shtëpia.
- Ashtu është. E ti?
- Unë po shkoj në Stamboll nja 10 ditë, ‘all inclusive’...

Kastravecë

Tri zonja shkojnë në treg për të blerë kastravecë.
E para: Më jepni dy kilogramë kastravecë, të shkurtë, por të trashë.
E dyta: Mua më jepni një kilogram, të gjatë dhe të hollë.
E treta: Më jepni ju lutem dy kilogramë kastravecë, çfarëdo lloji. Mua më duhen për sallatë...

Gomari

Gruaja: Ti je një gomar, të mungojnë vetëm brirët...
Burri: Çfarë brirësh? Gomari nuk ka brirë!
Gruaja: E atëherë nuk të mungon asgjë!

Marrëdhëniet në kompani

- Miku im, jam duke falimentuar. Nuk po arrij t’i paguaj rrogat, punëtorët të pakënaqur... – ankohet pronari i një kompanie.
- E si janë marrëdhëniet në firmë?
- Marrëdhëniet... kush është më i zoti...

Krimi i organizuar

- Babi, planifikoj të merrem me krim të organizuar.
- Në sektorin privat apo atë shtetëror?

Vetëmbrojtje

- Si reagon ti kur nuk të dëgjojnë fëmijët, i këshillon me fjalë të mira apo i godet me shuplaka?
- Me fjalë të mira.
- E shuplaka?
- Nganjëherë po, në vetëmbrojtje...

Kur polici ndal ministrin

Ministri i Brendshëm niset në rrugë me veturë dhe e ndal policia.
- Librezën dhe lejen e vozitjes... Ooo, qenkeni ju z. ministër. Më falni, vazhdoni...
- Jo, jo. Veproni ndaj meje si ndaj çdo qytetari!
- Në rregull ministër, futi nja 20 euro në librezë dhe jeni të lirë të vazhdoni...

Terapia

Shkon burri te mjeku dhe kthehet i dëshpëruar.
Gruaja: Çfarë të tha mjeku?
Burri: Më kontrolloi dhe më dha tableta, tha duhet të marrësh nga një në ditë, deri në fund të jetës.
Gruaja: Po çfarë ka të keqe këtu, të gjithë pinë tableta...
Burri: Mjeku mi dha vetëm pesë tableta...
Bukuroshja
Nicole
Nicole

Bukuroshi
Dan
Dan
Fotohumori
Unë jam gati
14
8
Unë jam gati
Video Humori

Reklama e “Justin Bieber”
 
 
Magazina
14:20 / 26.01.2015

Vdes këngëtari i famshëm grek Demis Roussos

Demis Roussos, i cili ka shitur më se 60 milionë albume në gjithë botën, ka vdekur në moshën...
Ekonomi
15:16 / 26.01.2015

Batllava po derdhet

Pas reshjeve të fundit dhe borës e cila ka qenë muajve të fundit, nivelet e liqen
 
Partnerët Medial:DukagjiniShkabaj

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2010 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Ilaz Kodra QT Nr.10, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.