Kuriozitete
 

Çmenduri: Që t’i lë përshtypje të dashurës, e përpin peshkun të gjallë! (Video)

Peshkun që e fitoi në një lojë pikado, e përpiu që t’i lë përshtypje të dashurës!


   
 

Zebra e ngordhur mbulon leopardin me gjak: Gjaku shpërthen si fontanë (Video)

Momenti kur ushqehen kafshët mishngrënëse, nuk është aspak i këndshëm të shikohet. E, aq më ...
 
 

Për t’u pranuar në punë, medoemos duhet të puthet një krokodil

Çdo ditë e më shumë po vështirësohet pranimi në punë. Kështu, një kompani në Gua...
 
 

I mitur i kërkon kalimtarit t’i blej cigare, por befasohet se çfarë merr nga ai

Një fëmijë i kërkoi një të rrituri në Britani që t’i blinte dhjetë cigarë Richmon...
 
 

Djaloshi shqiptar shkon në mbrëmjen e maturës me gomar (Video)

Për shumë nga ne mbrëmja e famshme e maturës ka qenë një natë që do donim të binim në s...
 
 

Në McDonald’s mund të hani edhe grushte (Video)

Në një video të publikuar së fundi në kanalin YouTube, shihen disa persona duke u rrahur në dyqanin e ushqi...
 
 

Për ata që e kanë problem të zgjohen, këto orë janë të përkryera

Për ata që e kanë problem të zgjohen, këto orë janë të përkryera. Në mënyrë q...
 
 

Delfini kërceu në barkë dhe ja theu gruas nyjat e këmbëve (Video)

Derisa një familje po lundronin me barkë, në brigjet e Orange Country të Shteteve të Bashkuara, një delfin ...
 
 

E frikshme! Fikson në kamera një demon

Një mësues britanik thotë se ka arritur të fiksojë në kamera një demon, ndërsa ishte për viz...
 
 

E pabesueshme! Bën skaner gjatë shtatzënisë, por ajo që sheh... (Foto)

Një femër shtatzënë shkoi për të kryer një kontroll rutinë te gjinekologu por ajo që pa e la...
 
 

Lëshimi i rrezikshëm, pa asnjë pajisje shpëtimi! (Video)

Shtyllat e lakuara të metalit, që kanë 52 metra gjatësi, kanë qenë vendi prej nga janë lëshuar dy...
 
 

I hakmerret keq të dashurës së burrit: A e meritojnë këtë dashnoret e burrave të martuar? (Video)

Me të dëgjuar se po e kishte lidhje me burrin e saj, e ka futur këtë femër në shtëpi, e ka shtrirë...
 
 

I bie të fikët disa herë me radhë, teksa është në luhatësen e shpejtë (Video)

Ky i ri do të mbajë mend vetëm gjysmën e ngjarjes në luhatësen e shpejtë, por aq i mjafton që t&e...
 
Barsoleta

Emrat në telefon

Është lehtë që dashnores t’ia vësh emrin ‘Mekaniku’ në telefon.
Por, është vështirë, kur në 2:00 të natës të vjen SMS nga ‘Mekaniku’: “Të dua, muskulozi im!”.

Engjëjt fluturojnë

Djali: Mami, a fluturojnë engjëjt?
Nëna: Po, bir, fluturojnë.
Djali: Dje babi i tha dados engjëll. Kur do të fluturojë ajo?
Nëna: Nesër, bir, nesër...

Shenjat e komunikacion

Cila shenjë mungon në rrugët e qyteteve tona?
Shenja për ‘punë në rrugë’.

Truri i biondes

Pse biondja e ka trurin sa një kokërr misri?
Sepse ka marrë ndezje nga të menduarit intensiv dhe i është zmadhuar truri.

Divorc me përfitim

Avokati thërret në telefon klientin e tij milioner.
- Zotëri, kam një lajm të mirë dhe një të keq.
- Ma thoni të mirin të parin, se sot diçka nuk më ec.
- Lajm i mirë është se gruaja juaj ka investuar 3.000 euro në disa fotografi, nga të cilat beson se do të përfitojë rreth pesë-gjashtë milionë euro...
- Eh, shumë mirë! Cili ishte lajmi i keq?
- Në ato fotografi ndodheni ju dhe sekretaresha juaj...

Mos u marto!

Burri: E kam ftuar shokun tim për darkë.
Gruaja: Si? Shtëpia është pa pastruar, nuk kam la, nuk kam fshi, nuk kam blerë asgjë, gjithçka është e çrregullt dhe nuk më gatuhet hiq...
Burri: E di, e di... Po i shkreti dëshiron të martohet, e po dua t’i tregoj si është të jesh i martuar.

Gruaja plotëson një anketë

Emri dhe mbiemri: N. N.
Vendi i lindjes: Në shtëpi.
Shenja e horoskopit: Virgjëresha.
Çfarë veture vozisni: Burri vozit, ndërsa unë e shty që të ndizet.
Shkoni në fitnes: Pse të shkojmë kur as ai nuk vjen te ne.
Vendi më i bukur: Kuzhina.
Personi që ju mahnit gjithmonë: Burri im. Qe 10 vite i them të mos urinojë mbi dërrasën e guacës, ai vazhdon ta bëjë.
Numri i këpucëve: Një palë, katër vjet.
Në çfarë shpenzoni më shumë: Në kthimin e borxheve.

‘Chat’ me ish-in

- Më do?
- Të dua!
- Si më do?
- Nën dhe!

Dashuri në shikim të parë

- A beson në dashuri në shikim të parë?
- Gjithsesi! Si do të isha martuar ndryshe po ta kisha shikuar gruan për së dyti...

Mbretëresha

Ha mëngjes si mbretëreshë.
Ha drekë si mbretëreshë.
Ha darkë si mbretëreshë.
Dhe mbaje mend, ti nuk je e trashë, ti je mbretëreshë!

Borxhi

- A ke harruar se më ke borxh?
- Assesi! Do ta mbaj mend deri sa të vdes...

Shoqërimi

- Bir, pse nuk shoqërohesh më me Lorikun?
- Mami, a do të shoqëroheshe ti me dikë që pi alkool, duhan e marihuanë?
- Jo!!!
- Epo, as ai nuk rri me mua...

Lajmi i mirë

Pasi iu prish vetura, e dërgoi te mekaniku.
Mekaniku: Kam një lajm të mirë dhe një të keq.
Klienti: Të mirin përpara.
Mekaniku: Kam pasur një ftohje të rëndë, e sot më kaloi, tash jam tip-top.
Klienti: E lajmi i keq?
Mekaniku: Duhet t’ia ndërrosh krejt motorin...
Bukuroshja
Daniela
19
3
Daniela

Bukuroshi
Ronnie
4
4
Ronnie
Fotohumori
Me dhe pa makijazh
1
1
Me dhe pa makijazh
Video Humori

Trishtime
 
 
Teknologji
17:07 / 3.07.2015
Samsung Pay - në fazën finale të testimit

Samsung Pay - në fazën finale të testimit

Samsung Pay pritet të lansohet dikur gjatë muajit shtator dhe sipas një raporti të fundit, shërbim i r...
 
Partnerët Medial:DukagjiniShkabaj

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2010 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Ilaz Kodra QT Nr.10, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.