Kuriozitete
 

Ja si duket Evropa nga gjithësia (Video)

Astronauti gjerman Alexander Gerst, nga Agjencia Hapësinore Evropiane, është i njohur për postimet që i bën në rrjetet sociale nga aktiviteti i tij. Këtë herë ka publikuar pamje të Evropës, të bëra në distancën prej 400 kilometrave mbi Tokë.


   
 

Britanikët janë dashuruar në këtë modele (Foto)

Karriera e modeles Demi Rose po zhvillohet me shpejtësi. Ajo po pëlqehet nga ekspertët e modelizmit, e sidomos britanik&eu...
 
 

I riu e përqeshi plakun në ring, e plaku e rrahu mirë! (Video)

Jo vetëm mosha, po edhe përvoja ka rëndësi. Këtë e dëshmon kjo video, kur një i ri tallet me plak...
 
 

Televizori e pësoi, sepse aty doli “autochthonous” (Video)

Përveç të pranishmëve në stadium, gjatë ndeshjes Serbi-Shqipëri, “incidente” ka pasur ed...
 
 

Kujdes, droni po vjen (Video)

Pas shfaqjes së dronit me flamurin e Shqipërisë Etnike në stadiumin e Partizanit në Beograd, që bëri b...
 
 

Djaloshi i ngathët dhe topi – nuk shkojnë bashkë (Video)

Babai ju kërkoj djemve të tij që të luanin me top, në mënyrë që të testoj kamerën e re,...
 
 

Dalin në shitje ‘pajisjet për të luftuar vampirët’ (Video)

Besimet e lashta se krijesa gjakpirëse do të sulmojnë njerëzit, kanë bërë që të krijohen mje...
 
 

Xhandari serb me thonj të lyer, “ofron siguri” në ndeshjen Shqipëri-Serbi (Foto)

Në rrjetet sociale, po edhe në mediat e huaja, po qarkullon fotoja e një xhandari serb, të angazhuar për sigurin...
 
 

Kamera e tmerrshme e fshehur (Video)

Humori ka kufij, dhe kjo kamerë e fshehur i kalon ato. Shikojeni videon dhe kuptoni pse.
 
 

E tash, një barsoletë shqiptare për serbët!

Në rrjetet sociale po qarkullon një barsoletë, e komunikimit të serbit me Zotin e tyre, natyrisht si popull hyjnor q&...
 
 

Prezantimi bashkë me qenin - aspak ide e mirë (Video)

Për të njoftuar parashikimin e motit, me vete kishte edhe qenin, por kjo gjë nuk shkoi mirë.
 
 

E zuri të dashurën me tjetrin, fotot i postoi në FB, e pastaj erdhën komentet... (Foto/Video +16)

Shumica tërhiqen kur kuptojnë se e dashura nuk është besnike. Por, disa nuk durojnë, dhe ky rast e dëshmon ...
 
 

Shikoni me kujdes: Gjëja e parë që sheh, tregon se çfarë personi je!

E keni parë disa herë këtë skicë që ilustron iluzionin optik. Ky vizatim i famshëm njihet si “Gr...
 
Barsoleta

Më shumë se miq

Djali: Unë dua që të jemi më shumë se miq.
Vajza: Vërtet? Sa mirë. Atëherë, a po vjen garantues se dua ta marr një kredi...

Lum për mendtë

Flasin dy bionde:
- E di ajo fqinja ime, mbrëmë kishte vdekur në gjumë.
- Vërtet? Sa do të befasohet kur të zgjohet...

Jo ashtu si pritët

Amerikani, gjermani dhe shqiptari pranojnë sfidën prej 50.000 eurosh për të hyrë në kafazin e luanit.
Hyn amerikani, luani i vërsulet dhe e mbyt.
Hyn gjermani, luani i vërsulet dhe e mbyt.
Kur hyn shqiptari... luani i vërsulet dhe e mbyt...

Nuk ka seks?

Gruaja kthehet në shtëpi dhe i thotë burrit:
- Ta dish se gjinekologu më tha se dy javë nuk guxoj të bëj seks.
- Vërtet? E të tha gjë stomatologu?

Një pyetje më të vështirë

Një polic i ri sapo ka përfunduar Akademinë, del në rrugë që të kryejë punën e tij. Një kalimtar rasti e pyet:
- Më falni, e dini ku gjendet rruga “Agim Ramadani”?
- Atë e di, pyet diçka më rëndë...

Standardet e dyfishta

Po të erdhi një femër në shtëpi, e gjithë lagja e di.
Po ta thyen shtëpinë, askush nuk ka parë asgjë.

Shtatë

Arsimtari: Nëse t’i jap dy lepuj, pastaj edhe dy lepuj, pastaj edhe dy lepuj, sa lepuj i ke?
Nxënësi: Shtatë.
Arsimtari: Jo, jo. Dëgjo. T’i jap dy lepuj, plus dy lepuj, plus edhe dy lepuj. Sa lepuj i ke?
Nxënësi: Shtatë.
Arsimtari: Dëgjo mirë! T’i jap dy lopë, plus dy lopë, plus dy lopë. Sa lopë i ke?
Nxënësi: Gjashtë.
Arsimtari: Bravo! E tash, t’i jap dy lepuj, plus dy lepuj, plus dy lepuj, sa lepuj i ke?
Nxënësi: Shtatë.
Arsimtari (i nervozuar): E si i ke shtatë?!
Nxënësi: Sepse e kam edhe një në shtëpi...

Chat

- Hi. Where are You from?
- Paris. You?
- London.
- Mos, bon hajgare?
- Pasha mamin...

Me qetësi

Burri: Pse ti je aq e qetë kur unë të bërtas dhe nxjerr dufin mbi ty?
Gruaja: Po thjesht shkoj e pastroj tualetin.
Burri: E si të ndihmon kjo?
Gruaja: E shfrytëzoj brushën tënde të dhëmbëve...

Sekreti

Nipi: Gjyshe, duhet të tregoj diçka.
Gjyshja: Fol shpirt, çka u bë?
Nipi: Unë marr drogë.
Gjyshja: Ah bre bir më frikësove, kujtova se je untë...

Flasin dy bionde

- A ke dëgjuar se pastruesin tonë të oxhaqeve e ka shkelur vetura?
- E tmerrshme! Nuk jemi më të sigurt as në çati...

Një femër në barnatore

- Më falni, ku i mbani testet e shtatzënisë?
- Ja, menjëherë aty afër prezervativëve.
- Po ta dija se ku ishin prezervativët, nuk do të më duheshin sot testet e shtatzënisë...

I sigurt

Pacienti: Doktor, a jeni i sigurt se kam ndezje të mushkërive? Se kështu i thanë një shokut tim dhe ai vdiq nga meningjiti.
Mjeku: Kur të them unë se ke ndezje të mushkërive, ti do të vdesësh nga ndezja e mushkërive!
Bukuroshja
Abigail
28
1
Abigail

Bukuroshi
Joey
9
3
Joey
Fotohumori
Rezervuari?
4
1
Rezervuari?
Video Humori

Ia bën vetes
 
 
Magazina
0:09 / 20.10.2014

Channing Tatum para famës ishte striptist (Video)

Aktori që ka arritur majat e Hollywoodit, Channing Tatum, në të kaluarën ka qenë valltar në klube...
Ekonomi
11:57 / 19.10.2014

Komunikimi i mangët po krijon barriera në eksportin Kosovë-Shqipëri

Pengimi për eksportin e miellit të Kosovës për në Shqipëri dhe keqkuptimi ndërm
 
Partnerët Medial:DukagjiniShkabaj

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2010 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Ilaz Kodra QT Nr.10, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.