Kuriozitete
 

Kjo nuk është vetëm një banane

Gjeni kohë dhe shikoni këtë pemë tropikale, që ka diçka të fshehur në të.


   
 

Reagimet e paparashikueshme të meshkujve që shohin një lindje për herë të parë (Video)

Shprehje bezdie në fytyrë dhe pyetje të çuditshme, këto janë reagimet që bënë meshkujt kur...
 
 

Shikoni arsyen e kësaj fytyre të tmerruar (Video)

Po bënte dush dhe po këndonte këngën e preferuar, kur diçka e papritur ndodhi.
 
 

Transport komod: Qeni mbi breshkë (Video)

Ky është ndoshta qeni më fatlum në botë. Ka gjetur ‘transportin’ më të ngadalshëm, po...
 
 

Asnjë derr nuk duhet të ketë emrin Napoleon. Ja ligjet më absurde në botë!

Ligjet, e thënë thjesht, janë rregulla të formës së shkruar ose jo, që kanë fuqi dhe legjitimitet...
 
 

Kujdes nga studentja me revole (Video)

Ka rezultuar keq një mahi e thjeshtë, që studentët e bëjnë me ata që për herë të par&eu...
 
 

Nuk shohim zakonisht ‘kalimtarë’ të tillë në rrugë (Video)

Çdo ditë apo asnjëherë nuk shohim zog kaq të madh duke vrapuar nëpër rrugë.
 
 

‘Miss Hajnia’ – Bukuroshja nuk e kthen kurorën

Për shkak të ‘sjelljeve jo të mira’ drejtuesit e spektaklit ku bëhet zgjedhja e më të bukur&eum...
 
 

Për 30 vjet ushtroi profesionin e arkitektit, por pa diplomë

Francezi 60-vjeçar, i cili përgjatë 30 viteve ndërtoi shkolla, çerdhe, shtëpi në periferi të ...
 
 

Nëna me ngjyrë, lind djalë të bardhë

Edhe pse foshnja e sapolindur, John, ka babanë e bardhë, mjekët thonë se mundësia që fëmija të li...
 
 

24 njerëzit që nuk dinë të bëjnë plazh

Ekzistojnë dy lloje njerëzish në botë: ata që duan të bëjnë plazh dhe ata që nuk duan.
 
 

Nuk mund të besoni se çfarë mund të bëjë vetëm me zë (Video)

Përpos se mund të këndoj, mund të imitoj edhe të gjitha instrumentet e këngës.
 
 

Dramë në rrugët kineze, autobusit i dalin rrotat (Video)

Një video xhirim i kamerave të sigurisë në provincën Jiangsu në Kinë, tregoi një moment mjaft dra...
 
Barsoleta

Dieta

- Sa qenke dobësuar! Po mban ndonjë dietë të veçantë?
- Patate, misër, speca...
- I ke zier apo fërguar?
- I kam punuar...

Befasia

- Për herë të parë pas kaq vitesh, mbrëmë i rrash ziles dhe kur u hap dera gruaja ishte përplot buzëqeshje...
- E si ndodhi kjo?
- E kisha gabuar banesën...

I dehuri

E ndal polici një të dehur.
- Dokumentet, ju lutem!
- Nuk kam, as nuk e di se ku jam...
- E, a e dini kush jam unë, me kë po flisni?
- O, Zot! Unë s’e di ku jam, ky s’e di kush është...

Golf

A ke luajtur ndonjëherë ‘golf’?
Jo vetëm që kam luajtur, por kam vozitur...

Kur do të ndreqet moti

I shkrova diellit në Facebook.
Unë: Kur do të ndreqet koha sivjet? A do të jetë së paku gushti i nxehtë?
Dielli: (seen).

Fëmijët

Takohen dy miq të vjetër.
- Po, ku je o burrë? Ka vite që s’të kam parë. Si janë fëmijët?
- Mirë janë, faleminderit. Djali i madh e ka kryer ekonomikun, i dyti juridikun, vajza është bërë arsimtare, kurse djali i vogël është hajn.
- E kur keni këtë familje intelektualësh, pse nuk e largoni hajnin nga shtëpia?
- Po ai na mban gjallë, se këta të tjerët janë pa punë...

Anglishtja

Intervistë pune:
- E dini anglishten?
- Po.
- E dini çfarë do të thotë ‘allow’?
- Po.
- Përdoreni ju lutem në fjali.
- ‘Allow’, kush është në telefon...

Sa do të rrish

Shkon vjehrra te dhëndri. Pasi hanë darkën, dhëndri e pyet:
- Sa do të rrish?
- Derisa t’ju mërzis – përgjigjet vjehrra.
- E pse po shkon kaq shpejt?

Ku ndodhen

Pyet gruaja burrin:
- Zemër, a e di ku ndodhen Himalajet?
- Jo, ti e ke pastruar shtëpinë herën e fundit...

Në treg

- Mi matni të gjitha mollët se dua t’i blej.
- E çfarë të shes unë pastaj?

Lajmi

Mjeku: Kam një lajm të keq dhe një lajm shumë të keq.
Pacienti: Cili është i keqi.
Mjeku: Rezultatet treguan se ju ka mbetur edhe një ditë jetë.
Pacienti: E më i keqi?
Mjeku: Nga dje po përpiqem t’ju marr në telefon...

Kur gruaja kërkon falje

Gjëja që më pëlqen më së shumti në bashkëbisedim (zënkë/përleshje) me gruan është kur më kërkon falje me zemër. Ajo më thotë saktësisht kështu:
- Më fal, por ti i ke fajet!

Po ta lë fermën

Gjyshi i shtrirë në shtratin e vdekjes i thotë nipit:
- Dua të ta lë fermën time që përfshin ara, traktorë dhe gjësende tjera, në vlerë prej 1.998.234 dollarësh.
Nipin e kapin dridhjet nga gëzimi se u bë milioner:
- Gjysh sa i mirë që je, unë gjithmonë jam sjellë keq me ty, nuk e paskam ditur se ke fermë. E ku ndodhet ajo?
- Në Facebook... – thotë gjyshi në frymën e tij të fundit.
Bukuroshja
Erin
Erin

Bukuroshi
Luciano
Luciano
Fotohumori
Po bëhem gati
36
4
Po bëhem gati
Video Humori

Roboti i frikshëm
 
 
Magazina
22:54 / 2.09.2014

Dani u këndon Norës dhe Robertit

Këngëtari i madh shqiptar, Ramadan Krasniqi –Dani, është një nga të përzgjedhurit e &c...
Teknologji
17:55 / 2.09.2014
Pajisja e vendosur ne këpucë për të mbajtur këmbët nxehtë

Pajisja e vendosur ne këpucë për të mbajtur këmbët nxehtë

Mundimit për të mbajtur këmbët nxehtë në mot të ftohtë, i ka ardhur fundi, me pajisjen ...
Ekonomi
15:02 / 1.09.2014

Kërkohet rritja e taksave në Japoni

Zyrtarët e Bankës së Japonisë presin që Kryeministri, Shinzo Abe, të vazhdojë me rritjen e t...
 
Partnerët Medial:DukagjiniShkabaj

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2010 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Ilaz Kodra QT Nr.10, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.