Kuriozitete
 

Shitet numri i telefonit për dy milionë dollarë!

Gjersa disa mezi po mbijetojnë, të tjerët nuk dinë se çfarë të bën me të hollat, përkatësisht në ankande të numrave të telefonit shpenzojnë miliona dollarë, shkruan “7 Days in Dubai”.


   
 

E pabesueshme, por e vërtetë: Zgjidh Rubikonin për pesë sekonda! (Video)

Adoleshenti amerikan, Colin Burns, ka vendosur një rekord të ri botëror në shpejtësinë e zgjedhjes së ...
 
 

E frikshme: Peshkaqeni sulmon grupin e xhirimit mbi barkë (Video)

Duhej të ishte një ekskursion i thjeshtë për të realizuar një dokumentar për peshkaqenë, por u sh...
 
 

I dashuri e tradhton, filmon veten me një mashkull tjetër në shtrat (Video)

Kjo vajzë ka gjetur mënyrën më të dhimbshme për tu hakmarrë ndaj të dashurit të saj tradhtar.
 
 

Tatuazhi i këtij babai është i frikshëm (Foto)

Një baba vendosi të bëjë tatuazh beben e tij, por miqtë e tij mbetën të shokuar.
 
 

Katër policët suedezë: Shkuan për pushime, u bënë “heronj”! (Video)

Katër policë suedezë që kishin shkuar për pushime në Nju Jork, janë shndërruar heronj pas një...
 
 

Para syve të pleqve: “Seks” në mes të ditës në Tiranë (Video,+18)

Një video sa gazmore aq edhe erotike po qarkullon në rrjet dhe duket qartë që është realizuar në Tiran...
 
 

Po bënte “dush” në oborrin e Universitetit të Prishtinës (Foto)

Studentët e Universitetit të Prishtinës janë hasur me një pamje të çuditshme këtë mën...
 
 

A është kjo “selfie e vitit”?! (Foto)

Ndërsa ekzistojnë njerëz të obsesionuar për të bërë një selfi, në treg ka dalë edh...
 
 

Uji kundër zjarrit – kush do të fitojë? (Video)

Kemi parë në shumë momente që uji e shuan zjarrin, por ndonjëherë zjarri bëhet i pakontrollueshëm...
 
 

Helmeta mbron kokën, por ndonjëherë edhe lëndon (Video)

Do të dukej i mahnitshëm, sikur të përfundonte si duhet ky eksperiment. Por, helmeta mbrojtëse i la një pl...
 
 

Këtyre iu thua muskuj? Femra lë në hije mashkullin (Video)

Gjatë një ndeshje futbolli në SHBA kamera ka fokusuar një mashkull duke treguar muskujt e tij dhe e ka paraqitur n&e...
 
 

Burrin që peshon 500 kilogramë, me kran e kanë zbritur nga ndërtesa (Foto)

Pesha prej gjysmë tonelate, e kishte bërë të palëvizshëm. Meqenëse shtëpia ku jetonte Robert Butl...
 
Barsoleta

Lajmi i mirë

Pasi iu prish vetura, e dërgoi te mekaniku.
Mekaniku: Kam një lajm të mirë dhe një të keq.
Klienti: Të mirin përpara.
Mekaniku: Kam pasur një ftohje të rëndë, e sot më kaloi, tash jam tip-top.
Klienti: E lajmi i keq?
Mekaniku: Duhet t’ia ndërrosh krejt motorin...

Paguan gjyshja

Hyn një vajzë e bukur në dyqan, e pyet shitësin:
- Sa kushtojnë këto çokollata?
- Një puthje copa...
- Në rregull. Do t’i marr pesë. Paguan gjyshja...

Burimi i stresit

Një burrë shkon në kontroll te mjeku. Pasi e kontrollon, doktori i thotë:
- Ju keni nevojë të jeni të qetë. Do t’jua shkruaj disa barna për nervat. Kur të shkoni në shtëpi, ia jepni gruas tuaj...

Gratë dhe Drejtësia

Pse grave nuk iu duhet Fakulteti i Drejtësisë?

Sepse ato gjithmonë kanë Të Drejtë!

Karotat për shikim të mirë

- A është e vërtetë se karotat janë të mira për sytë?
- Natyrisht, a ke parë ndonjë lepur me syze?

Gruaja e sëmurë

Burri: Doktor, çfarë ka gruaja ime?
Doktori: Ose sëmundjen Alzheimer ose AIDS-in.
Burri: E çfarë të bëj unë?
Doktori: Lëre në qytet, ndërsa nëse vjen në shtëpi, mos bëj më seks me të...

Edhe diçka...

Dy gra i kalojnë 15 vite në të njëjtën qeli në burg.
Ditën kur i lëshojnë nga burgu, njëra i thotë tjetrës:
- Prit se harrova të të tregoj edhe diçka...

Proporcionet

Duke u rruar, burri i ankohet gruas:
- Zemër, më duket se e kam hundën shumë të madhe.
- Jo, shpirt, një hundë më e vogël nuk do të shkonte në atë kokë aq të madhe...

Lajmi

Porsa hyn në derë, burri bërtet:
- Grua, kam një lajm të mirë...
- Ta kanë rritur rrogën?!? – pyet gruaja e emocionuar.
- Thashë lajm, jo mrekulli!

Bën ç’të duash

Gruaja i thotë burrit:
- Sonte dua të më lidhësh për krevati dhe të bësh çfarë të duash!
Burri e merr litarin e lidh dhe shkon në dhomën tjetër për ta shikuar ndeshjen...

Princesha

- Babi, a jam unë princesha jote?
- Jo bir, ti je një idiot!

Mos na merr fytyrën

- Babi, a mund të shkoj sonte në kinema me të dashurin? – pyet vajza bionde të atin.
- Mundesh, por ke kujdes, ruaje fytyrën!
Kur kthehet pas mesnate, vajza i pëshpërit babait në vesh:
- Babi, mu hodh sipër, bëri gjithçka, po as që ka guxuar të ma prekë fytyrën...

Vjedhja

Policia e kap hajnin që e ka vjedhur një artar.
- Pse e bëre? – e pyesin.
- po aty shkruante: “Shfrytëzojeni rastin”.
Bukuroshja
Amber
66
3
Amber

Bukuroshi
Rand
10
5
Rand
Fotohumori
Analogji: Kështu ndodh kur je femër në rrjetet sociale...
7
0
Analogji: Kështu ndodh kur je femër në rrjetet sociale...
Video Humori

Fundi i botës, një version ndryshe
 
 
Teknologji
16:58 / 27.04.2015
LG G4 do të jetë më i lirë se Galaxy S6!

LG G4 do të jetë më i lirë se Galaxy S6!

LG G4 pritet të prezantohet zyrtarisht nesër në një ngjarje speciale të LG kushtuar telefonit, ndë...
Ekonomi
8:40 / 28.04.2015

Dita Botërore e sigurisë dhe shëndetit në punë

28 prilli dita botërore e sigurisë dhe shëndetit në punë – një fushatë ndërg
 
Partnerët Medial:DukagjiniShkabaj

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2010 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Ilaz Kodra QT Nr.10, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.