Kuriozitete
 

A mund të flini në këmbë? (Video)

Se çka ndodh kur gjumi të merr në këmbë, këtë e tregon kjo femër nga Kazakistani. Shikojeni videon.


   
 

Kamera e fshehtë: Kjo mahi holandeze, nuk ka nevojë për titrim (Video)

Gjithçka është e kuptueshme në këtë kamerë të fshehtë: djaloshi është viktim&eum...
 
 

A mund të besoni se kjo “vajzë” është 67-vjeçare

Koha si duket ka ndaluar për këtë qytetare tajlandeze. Dikur ishte më e bukura e Universit, ndërsa sot ajo s&eum...
 
 

Qytet i vetëm në botë ku për shfrytëzimin e transportit publik do të shpërbleheni me dukat!

Me rastin e kremtimit të ditës së transportit publik, më 1 nëntor në Emiratet e Bashkuara Arabe do të ...
 
 

Veprimi i paparashikueshëm kur humbi golin në “FIFA 15” (Video)

Na ka rënë shpesh të mundemi në “FIFA 15” nga kundërshtari. Të gjithë bëhen nervoz, s...
 
 

Photoshopi, ja çfarë tjetër mund të bëni me të? (Video)

Nuk është diçka që nuk e dini, por megjithatë ia vlen ta shikoni videon.
 
 

Maska më e frikshme për Natën e Shtrigave

A do të mundnit ta shikonit drejt në sy?
 
 

A do ta bënit këtë, për një bast të 20 dollarëve!? (Video)

Ky xhamajkas, kërceu nga lartësia 30 metra, për një bast të 20 dollarëve. Shikojeni videon. /Telegrafi/
 
 

Gëzimi i fëmijëve kur takohen me macen që u kishte humbur (Video)

Fëmijët që qajnë zakonisht dinë të jenë të bezdisshëm, por këta dy djelmosha që qa...
 
 

Ja si e kanë përshëndetur boshnjakët kreun e UEFA-s: Platini, nënën ta...! (Video)

Me presidentin e UEFA-s nuk i kishin punët mirë as boshnjakët.
 
 

“Hakmarrja” e drurit (Video)

Po provonte për herë të parë të gjuante me armë, por u detyrua të vraponte për të shpët...
 
 

Moment qesharak: Vogëlushi “zhytet” në tortë (Video)

Pasi i afruan tortën me një qiri të ndezur, fëmija që festonte ditëlindjen e parë, u mundua të pr...
 
 

Në Wikipedia, Platini është i biri i Sllobës!? (Foto)

Pas vendimit të sotëm të UEFA-s, janë shtuar irritimet e shqiptarëve ndaj presidentit të kësaj organiz...
 
Barsoleta

Telefonata e vonshme

Gruaja dhe burri janë duke fjetur, kur bie telefoni. Burri i thotë nëse është për mua, thuaji se nuk jam në shtëpi. Gruaja merr telefonin dhe thotë:
- Ai është në shtëpi!
Burri i nervozuar:
- Çfarë të thashë? Pse tregove?
- Telefonata ishte për mua – i shpjegon gruaja...

Më shumë se miq

Djali: Unë dua që të jemi më shumë se miq.
Vajza: Vërtet? Sa mirë. Atëherë, a po vjen garantues se dua ta marr një kredi...

Lum për mendtë

Flasin dy bionde:
- E di ajo fqinja ime, mbrëmë kishte vdekur në gjumë.
- Vërtet? Sa do të befasohet kur të zgjohet...

Jo ashtu si pritët

Amerikani, gjermani dhe shqiptari pranojnë sfidën prej 50.000 eurosh për të hyrë në kafazin e luanit.
Hyn amerikani, luani i vërsulet dhe e mbyt.
Hyn gjermani, luani i vërsulet dhe e mbyt.
Kur hyn shqiptari... luani i vërsulet dhe e mbyt...

Nuk ka seks?

Gruaja kthehet në shtëpi dhe i thotë burrit:
- Ta dish se gjinekologu më tha se dy javë nuk guxoj të bëj seks.
- Vërtet? E të tha gjë stomatologu?

Një pyetje më të vështirë

Një polic i ri sapo ka përfunduar Akademinë, del në rrugë që të kryejë punën e tij. Një kalimtar rasti e pyet:
- Më falni, e dini ku gjendet rruga “Agim Ramadani”?
- Atë e di, pyet diçka më rëndë...

Standardet e dyfishta

Po të erdhi një femër në shtëpi, e gjithë lagja e di.
Po ta thyen shtëpinë, askush nuk ka parë asgjë.

Shtatë

Arsimtari: Nëse t’i jap dy lepuj, pastaj edhe dy lepuj, pastaj edhe dy lepuj, sa lepuj i ke?
Nxënësi: Shtatë.
Arsimtari: Jo, jo. Dëgjo. T’i jap dy lepuj, plus dy lepuj, plus edhe dy lepuj. Sa lepuj i ke?
Nxënësi: Shtatë.
Arsimtari: Dëgjo mirë! T’i jap dy lopë, plus dy lopë, plus dy lopë. Sa lopë i ke?
Nxënësi: Gjashtë.
Arsimtari: Bravo! E tash, t’i jap dy lepuj, plus dy lepuj, plus dy lepuj, sa lepuj i ke?
Nxënësi: Shtatë.
Arsimtari (i nervozuar): E si i ke shtatë?!
Nxënësi: Sepse e kam edhe një në shtëpi...

Chat

- Hi. Where are You from?
- Paris. You?
- London.
- Mos, bon hajgare?
- Pasha mamin...

Me qetësi

Burri: Pse ti je aq e qetë kur unë të bërtas dhe nxjerr dufin mbi ty?
Gruaja: Po thjesht shkoj e pastroj tualetin.
Burri: E si të ndihmon kjo?
Gruaja: E shfrytëzoj brushën tënde të dhëmbëve...

Sekreti

Nipi: Gjyshe, duhet të tregoj diçka.
Gjyshja: Fol shpirt, çka u bë?
Nipi: Unë marr drogë.
Gjyshja: Ah bre bir më frikësove, kujtova se je untë...

Flasin dy bionde

- A ke dëgjuar se pastruesin tonë të oxhaqeve e ka shkelur vetura?
- E tmerrshme! Nuk jemi më të sigurt as në çati...

Një femër në barnatore

- Më falni, ku i mbani testet e shtatzënisë?
- Ja, menjëherë aty afër prezervativëve.
- Po ta dija se ku ishin prezervativët, nuk do të më duheshin sot testet e shtatzënisë...
Bukuroshja
Britney

Bukuroshi
Jan
Jan
Fotohumori
Kush është i pari?
9
2
Kush është i pari?
Video Humori

Kostumi më i mirë për Natën e Shtrigave
 
 
Magazina
22:58 / 25.10.2014
Facebook

Kush janë “miqtë” e Bleonës (Foto)

Bleona Qereti ka shtuar fotografi të reja në albumin e saj në Facebook të titulluar “Fotografi nga ev...
Teknologji
17:10 / 24.10.2014
Samsung shet 4.5 milionë njësi të Galaxy Note 4?

Samsung shet 4.5 milionë njësi të Galaxy Note 4?

Që nga lansimi i parë i fabletit të Samsung, përkatësisht linjës Galaxy Note, fabletët e kom...
 
Partnerët Medial:DukagjiniShkabaj

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2010 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Ilaz Kodra QT Nr.10, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.