La Liga – Formacioni pa lojtarë të Barcës dhe Realit

18:35 / 5.02.2013

Formacioni i javës në La Liga dallon shumë nga javët e kaluara, pasi në të nuk do të mund të shihni lojtarët tuaj të preferuar, pasi Barcelona dhe Real Madridi nuk ishin në formën e tyre më të mirë.

 Real Madridi ishte viktimë e një disfate nga Granada, teksa nga ana tjetër Barcelona nuk arriti asgjë më shumë se një barazim ndaj Valencias në Mestalla.

Humbjet e gjigantëve erdhën pas një sfide të jashtëzakonshme në El Clasico të zhvilluar të mërkurën e kaluar.

Nga ana tjetër vlen të përmendet fitorja e 12-të në po aq ndeshje këtë sezon të Atletico Madridit ndaj Betisit për të vazhduar vrapin ndaj Barcelonës në luftën për titull.

Formacioni i javës në La Liga (3-4-3):

Portier: Tono (Granada)

Mbrojtësit: Mainz (Granada), Ricardo Costa (Valencia), Martinez (Real Sociedad).

Mesfushorët: Guardado (Valencia), Rakitic (Sevilla), Armenteros (Osasuna), Getafe (Deportivo).

Sulmuesit: Colunga (Getafe), Bueno (Valladolid), Sergio Garcia (Espanyol). /Telegrafi/

                   

                           Tono
            Mainz - Costa - Martinez 
  Guardado - Rakitic - Armenteros - Getafe
     Colunga - Bueno - Sergio Garcia

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.