Kosovë
23:26 / 23.04.2014

Parulla naziste në xhaminë që po e ndërtojnë shqiptarët

Në kantierin ku është duke u ndërtuar një qendër e besimtarëve myslimanë shqiptarë në Payerne, të kantonit Vaud, janë shkruar parulla neonaziste dhe kryqe të thyera, simbole të nazizmit.
   

Ahmeti: Kënaqësi që jam në Besianë, pavarësisht se a e lëshon Agim Veliu ujin apo jo!

Lëvizja Vetëvendosje! mbajti tubim në Besianë, ku u fol për situatën aktuale e politike në K...
 

Hyseni: Nuk u votua Tribunali, por bashkësia ndërkombëtare

Deputeti i PDK-së, Hydajet Hyseni, i cili votoi sot kundër themelimit të Gjykatës Speciale për krimet ...
 

Komuniteti serb do t’i braktis institucionet nëse rrëzohet kisha!?

Kisha “Sveti Nikolla” e cila gjendet në oborrin e Universitetit të Prishtinës - sipas Ministrisë...
 

Ashton: Vendimi për gjykatën e forcon sundimin e ligjit

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Catherine Ashton, ...
 
Arkiv

Gërmia nuk do të bllokohet për vetura

Njëra nga kërkesat e komunitetit të çiklistëve X3M Bikers Prishtina, për bllokimin e rrugë...
 
 
 
Magazina
22:58 / 23.04.2014

Dani dhe të tjerët ikën me të drejtë dhe e dhanë mesazhin

Derisa në hapësirat mbarëshqiptare vazhdon debati rreth pjesëmarrjes së këngëtarit serb Zdra...
Teknologji
17:55 / 23.04.2014
Motorola shet 6.5 milionë telefona për tre muaj

Motorola shet 6.5 milionë telefona për tre muaj

Zëvendës drejtori i kompanisë Motorola, Rick Osterloh ka njoftuar se kompania e tij ka arritur të shesë...
Ekonomi
22:52 / 23.04.2014

Kanada kërkon punëtorë të kualifikuar, lehtëson mundësitë për migrim

Qeveria kanadeze paralajmëron se nga janari i vitit 2015 do të fillojë me ndarjen e vizave “express”...
 

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2011 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Bajram Kelmendi Nr.35, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.