Qeveria e Kosovës ndihmon Pakistanin

22:12 / 25.08.2010

Qeveria e Republikës së Kosovës ka marrë vendim që të ndajë 150 mijë euro për Pakistanin, për përballimin e gjendjes së shkaktuar nga vërshimet.

Vlerësohet se 20 milionë banorë u dëmtuan nga vërshimet që kanë përfshirë disa pjesë të këtij vendi, ndërsa me këtë akt Kosova u bashkohet vendeve që i kanë dalë në ndihmë Pakistanit.

Në një njoftim të Zyrës së kryeministrit, bëhet e ditur se Qeveria e mori këtë vendim pas propozimit të bërë para dy ditësh nga presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu. /Telegrafi/

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.