Çmohet mbështetja e Portugalisë

17:34 / 14.11.2011

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, priti të hënën në takim ambasadoren e Portugalisë në Sofje, Vera Maria Fernandez, ambasadore jorezidente për Kosovën.

Ambasadorja portugeze Fernandez i dorëzoi presidentes letrat kredenciale. Ajo me këtë rast tha se marrëdhëniet mes dy vendeve janë të mira dhe tha se është e nevojshme që të ato të forcojnë bashkëpunimin ndërmjet vete në fusha të ndryshme.

Presidentja Jahjaga tha se Portugalia ka dhënë një ndihmë të çmuar për vendin dhe theksoi nevojën e thellimit të marrëdhënieve në të gjitha fushat e në veçanti në atë ekonomike.

Ambasadorja portugeze gjatë vizitës në Prishtinë është takuar edhe me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi dhe me zyrtarë të tjerë të lartë të Republikës. /Telegrafi/

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.