Sami Lushtaku: S’kërkoj falje

8:30 / 1.12.2012

Nuk e ka ndërmend të flasë për sharjet që iu bënë. Madje as që do të prononcohet rreth asnjë fjale të vetme që u tha për të, derisa ata që e përgojuan nuk i kërkojnë falje publike. Është ky komenti i vetëm i Jakup Krasniqit, protagonistit të bisedave telefonike të përgjuara nga misioni i EULEX.

E ai që përgjatë bisedës telefonike ishte më fyes sesa protagonistët e tjerë, thotë se nuk e ka në plan t’ia plotësojë dëshirën Kryepartlamentarit Krasniqi.

Në një deklaratë për “Express”, Sami Lushtaku, kryetari i Komunës së Skenderajt, thotë se aktualisht nuk e ka ndërmend askujt t’i kërkojë falje për asgjë.

“Nuk e kam ne plan t’i kërkoj falje askujt. Vlerësoj se nuk ka për çfarë të kërkoj falje. Do ta lëmë këtë far pune të pushojë pak në publik, e pastaj do të shohim se çfarë do të bëhet më tutje”, ka thënë Lushtaku.

Gazeta është munduar që gjatë gjithë ditës ta kontaktojë edhe Adem Grabovcin, por diçka e tillë ishte e pamundur. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.