Stefanovic: Platforma për Kosovën sipas 1244

12:30 / 14.12.2012

Kryetari i Parlamentit të Serbisë, Nebojsa Stefanovic, ka deklaruar se në tekstin e platformës për Kosovën po bëhen plotësimet e fundit që ajo të jetë e gatshme për javën ardhshme.

Sipas tij thelbi i platformës është që të gjenden zgjidhje adekuate për “situatën e rëndë” në Kosovë.

Stefanovic ka thënë për gazetën “Vecernje novosti” se ky dokument do të miratohet për të ofruar zgjidhje në përputhje me rezolutën 1244, transmeton Qik.

“Nuk do të flitet në mënyrë të përgjithësuar për raportet, por do të ofrojmë zgjidhje të cilat janë në përputhje me rezolutën 1244 dhe kushtetutën tonë. Thelbi i tekstit është që të gjendet një zgjidhje adekuate për situatën e rëndë në Kosovë”, ka thënë Stefanovic. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.