Gashi: Koalicioni PDK-AAK për të keqen e Kosovës

10:41 / 26.12.2012

Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi ka thënë se koalicioni i mundshëm ndërmjet Partisë Demokratike të Kosovës dhe Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës është bashkim i së keqes për të keqen e qytetarëve dhe shtetit të Kosovës.

Gashi në një intervistë për “Epokën e Re”, theksoi se një koalicion i tillë e rrezikon imazhin e vendit.

“Koalicionin e mundshëm ndërmjet PDK-së dhe AAK-së e shih si bashkim të së keqes për të keqen e Republikës së Kosovës”, ka deklaruar Gashi.

Ai ka thënë se e vetmja zgjidhje për qytetarët dhe Kosovën është organizimi i zgjedhjeve të lira dhe demokratike.

Sipas tij, koha më e mirë për mbajtjen e zgjedhjeve është pranvera e vitit 2013. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.