Haradinaj: Mos më quani shef! (Video)

20:01 / 27.12.2012

Lideri i AAK-së Ramush Haradinaj i ka kërkuar gazetarit të Televizionit Besa në Prizren që të mos e quaj atë shef, duke ia bërë me dije se ai ka emër dhe mbiemër.

Gjatë vizitës së djeshme që i bëri Prizrenit lideri i AAK-së Ramush Haradinaj, u provokua nga gazetari Qazim Thaçi nga RTV Besa ku në fillim të pyetjes drejtuar liderit të AAK-së i thotë “shef”. Haradinaj e kuptoi pyetjen, por gazetarit Thaçi i drejtohet me pyetjen: “Kujt po i drejtoheni?”.

“Juve”, i thotë gazetari. E kështu bën tha Haradinaj, duke ia përkujtuar se ka emër e mbiemër, transmeton ORAinfo.

Ndërsa në pyetjen e gazetares Valbona Musliu se përveç “timonit” të qeverisë a do ta pranonte ndonjë post tjetër, Haradinaj tha: “A është qeveria anije a makinë a çka”.

Kur gazetarja plotësoi “drejtimin e qeverisë”, Haradinaj tha: “E kështu bën”. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.