Velijaj nuk merret në pyetje

21:23 / 10.01.2013

Ndonëse e paraparë që protagonistja kryesore në “skandalin e pasaportave”, Natali Velijaj, të merret në pyetje sot nga prokurorët, kjo nuk ka ndodhur, edhe pse këta të fundit vetë e patën caktuar këtë datë për marrjen në pyetje të saj.

Avokati i saj, Tomë Gashi, i ka thënë RTK-së se Prokuroria e EULEX-it është arsyetuar se marrja në pyetje e saj nuk mund të ndodh sot për shkaqe teknike.

Gashi nuk i beson shumë këtij arsyetimi, por shtyrjen e marrjes në pyetje e quan neglizhencë të Prokurorisë për ta penguar ndriçimin e të vërtetës, e cila, sipas tij, e dëmton imazhin e Kosovës.

“Kjo e vërteton një neglizhencë të paparë që prokurorët nuk duan që ta shpejtojnë këtë procedurë sa më shpejtë që është e mundshme dhe kjo sigurisht se krijon edhe pakënaqësi popullore, mirëpo edhe shtetit të Kosovës i jep një imazh relativisht të keq”, ka thënë Gashi. /Telegrafi/

 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.