Makolli: Çeku le të shkojë, por ministria është e jona

0:41 / 18.01.2013

Sekretari i përgjithshëm i AKR-së, Ibrahim Makolli, ka thënë se Agim Çeku mund të shkojë kudo, por se ministria që ka drejtuar në kuadër të KKR-së i takon këtij koalicioni.

Ai ka thënë se këtë çështje do ta zgjidhin me kryeministrin Thaçi, pasi të kthehet ky i fundit nga Brukseli.

“Ministri e Forcës së Sigurisë ka qenë dhe është dikaster që menaxhohet dhe udhëhiqet nga Koalicioni për Kosovë të Re”, ka thënë Makolli për “Epoka e Re”. “Jam i bindur se z. Çeku e ka parasysh që Ministria e FSK-së i takon koalicionit e jo individit. Kjo çështje është shumë e çartë”. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.