Dacic: Nuk është folur për Kosovën në OKB

22:40 / 24.01.2013

Kryeministri i Serbisë, Ivica Dacic ka thënë se askush asnjëherë në takimet në Bruksel nuk e ka hapur temën e karriges së Kosovës në OKB-së, duke shtuar se Serbia këtë çështje nuk e ka hapur.

“Absolutisht askush asnjëherë as publikisht, e as në takimet jozyrtare, e as në takimet në Bruksel nuk e ka hapur këtë çështje”, ka thënë Dacic.

Ai ka thënë se ekzistojnë presione, dhe këto janë evidente dhe se për këtë tashmë kanë folur publikisht edhe në BE, që mos të pengohet anëtarësimi i Kosovës në disa organizata ndërkombëtare.

“Për ne kjo çështje është absolutisht e papranueshme pa zgjidhjen e tërësishme të problemit të Kosovës”, ka thënë Dacic, transmeton ORAinfo./Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.