Sopa dyshohet të jetë therur me thikë

16:58 / 30.01.2013

Zyrtari i Qeverisë së Kosovës, Hamdi Sopa, i cili vdiq dje, dyshohet se është vrarë.

Burime të afërta me organet e hetuesisë kanë bërë të ditur për Indeksonline se viktima para se të binte nga ballkoni i banesës së tij ishte therur me një mjet të mprehtë.

Rezultatet e autopsisë kanë treguar se Sopa kishte pas dy plagë në trup nga thika, e më pas ka rënë nga kati i tetë.

Mësohet se kur është kryer ky krim prezentë kanë qenë edhe familjarët e tij.

Në anën tjetër, zyrtarët e policisë nuk e konfirmojnë e as nuk e mohojnë këtë.

“Ne nuk dimë asgjë për këtë çështje. Duhet të pyesni prokurorinë”, ka thënë Brahim Sadriu zëdhënës i policisë.

Ndërkaq, kontaktimi me prokurorinë ishte i pamundur për shkak se nuk i hapnin telefonat. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.