Pavicevici emërohet nesër, gjithçka gati për ta “gostitur” në Prishtinë

23:41 / 3.02.2013

Qeveria e Serbisë do ta emëroj nesër shefin e deritashëm të ekipit serb në dialogun teknik me Kosovën, për oficer për ndërlidhje të Beogradit në Kosovë.

Për këtë emërim janë pajtuar para 10 ditësh, por për shkak të zhurmës në mes të dy partnerëve të koalicionit për çështje tjera, ky emër u vë la në “pritje”.

Për ditoren Novosit është konfirmuar nga selia e Misionit të BE-së në Prishtinë se gjithçka është gati ta “gostitur” përfaqësuesin e Beogradit, pra se kanë përfunduar të gjitha përgatitjet logjistike, teknike dhe të sigurisë. Të gjitha detajet tjera, thonë nga misioni i BE-së, do të merren vesh mes Prishtinës dhe Beogradit.

Autoritetet e Kosovës tashmë kanë emëruar përfaqësuesin e tyre: ambasadorin aktual në Suedi, Lulzim Peci.

Oficerët, siç quhen këta zyrtar nga autoritetet serbe, do të marrin detyrat deri në fund të shkurtit. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.