Çeku: Për mua vendos Thaçi

13:27 / 13.02.2013

Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Agim Çeku ka vlerësuar se i ka ndihmuar Partisë Social Demokrate që ka ikur prej saj dhe ka kaluar në Partinë Demokratike të Kosovës.

Partinë që drejtohet nga Hashim Thaçi thotë ta ketë trajtuar gjithmonë si familjen e tij. Tash, kur edhe zyrtarisht është bërë pjesë e saj, dëshiron ta testojë legjitimitetin që ka brenda saj.

Çeki në një intervistë për “Tribuna”, mohon të jetë marrë vesh me drejtuesit e PDK-së që ta marrë pozitën e nënkryetarit të partisë apo ndonjë pozitë tjetër më të ultë.

Por shpreson se postin e ministrit do ta ruaj pavarësisht konflikteve që shpërfaqen nga partnerët e Koalicionit për Kosovë të Re.

Megjithatë, e pranon se qëndrimi i tij në Qeveri varet nga vullneti i kryeministrit.

Çeku në intervistë pos që flet për vizionin e tij politik, flet edhe për raportet me gjeneralët kroat të luftës. Thotë se Ante Gotovinen vazhdon ta ketë mik. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.