Djemtë e Grabovcit, që e rrahën policin, gjobiten për shpejtësi!

19:40 / 20.02.2013

Shefi i Grupit parlamentar të PDK-së, Adem Grabovci nuk ka dashur të flas shumë rreth rrahjes së pjesëtarit të Policisë së Kosovës nga djemtë e tij, Guximi dhe Ngadhënjimi. Ndërkohë ky rast nga prokurorja e rastit, Merrushe Llugiqi është vlerësuar si vepër kundërvajtje dhe djalit të deputetit Grabovci i është caktuar një gjobë për tejkalim të shpejtësisë.

Babai i dy djemve, deputeti Grabovci, nuk ka dashur të flas shumë në lidhje me këtë rast, duke thënë se është i nxënë.

“Jam i nxënë. Hajt se për rastin e djemve e keni bërë, është policia dhe e bëjnë punën e vet. As unë vet nuk kam drejt me shkel ligjin dhe askush tjetër”, ka thënë Grabovci për KTV.

Ndërsa i pamundur ka qenë kontakti me prokuroren Merrushe Llugiqi.

Dy djemtë e shefit të grupit parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës(PDK), Adem Grabovcit, Ngadhnjim dhe Guxim Grabovci e kanë rrahur deri në alivanosje një polic të Kosovës në mesnatën e 14 shkurtit, pasi i kishte ndalur ata për tejkalimin e shpejtësisë në magjistralen Prishtinë-Fushë Kosovë.

Polici nga Vushtrria Avni Selaci gjendet në pushim mjekësor dhe nuk ka dashur të flasë në lidhje me këtë rast./Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.