Serbia do të ketë probleme me SHBA-të dhe Gjermaninë

11:03 / 3.04.2013

Burime diplomatike i kanë thënë portalit “Express” se shteti serb do të ketë probleme me Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe me Gjermaninë, por edhe me pjesën tjetër të Bashkimit Evropian.

Ka ndodhur ngjashëm sikur në procesin e Rambujesë dhe atë të Vjenës. Serbia ka dështuar. I gjithë presioni tash do të drejtohet në Beograd, sepse nuk ka çka të bisedohet më.

Prishtina i ka fituar negociatat, ndonëse nuk është arritur ndonjë rezultat. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.