Demaçi dhe Tahir Zemaj, bashkë në fotografi

21:55 / 1.05.2013

Një fotografi e vitit 1992 e demanton Adem Demaçin, i cili më parë kishte deklaruar se kurrë në jetë nuk e kishte takuar kolonel Tahir Zemajn.

Në fotografi shihen bashkë Tahir Zemaj e Adem Demaçi në një manifestim të mbajtur në Berlin. Madje kjo fotografi e demanton jo vetëm Adem Demaçin, por edhe të tjerët, që kanë thënë se Tahir Zemaj më vitin 1992 ka qenë në luftë në Kroaci e në Bosnje, raporton “Bota Sot”.

Në këto fotografi Tahir Zemaj ishte me bashkatdhetarët shqiptarë në përgatitje e sipër për të hyrë si oficerë në luftë në Kosovë./Telegarfi/

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.