Barrikada mbi Ibër, synohet të hiqet nga Thaçi e Dacic

8:26 / 4.06.2013

Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë Ivica Dacic mund të bëhen pjesë e një simbolike të madhe për normalizimin e marrëdhënieve mes dy vendeve.

Burime të gazetës “Tribuna”, kanë shpjeguar se diplomatët evropianë, pos që kanë kërkuar që deri më 15 qershor barrikada mbi lumin Ibër të hiqet, ata u kanë sugjeruar dy burrështetasve që ta shfrytëzojnë largimin e kësaj barrikade edhe për simbolikë.

“Ideja është që ata të dy të marrin pjesë bashkërisht në heqjen e barrikadës mbi lumin Ibër, duke e dërguar mesazhin e normalizimit të jetës në veri”, i ka thënë gazetës në kushte anonimiteti një zyrtar evropian i afërt me dialogun. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.